SPORT

Další závod Šumperského poháru horských kol

10. srpna 2011, 21:10, téma CYKLO, rejdakce
Další závod Šumperského poháru horských kol Hynčice pod Sušinou - Ve Ski areálu Kraličák v Hynčicích pod Sušinou byl uplynulý víkend věnován příznivcům horských kol.

Na páteční podvečer připravili organizátoři z SK Hynčice Bike premiéru MTB sprintu na okruhu pod vlekem Sedlo. Systémem rozjížděk a kvalifikace do finálové jízdy prošli nejlépe závodníci z předních míst ve svých kategoriích v bodování poháru. Nejrychlejším sprinterem byl David Vostrčil před Tomášem Kechrtem a Jakubem Fabiánem. Vítěz si, stejně jako ostatní účastníci, odnesl nejen hodnotné ceny, ale také úhradu startovného na sobotní maraton.
 
 
V sobotu 6.8.2011 byl v pravé poledne odstartován další ročník Hynčického MTB maratonu. Před ním se v dopoledním programu jely závody předžáků a předžaček v areálu a žákovské kategorie, které byly vyvedeny do terénů v okolí Hynčic. Nejrychlejším žákem byl Robert Navařík před Jirkou Pokorným, třetí dojel Ondra Jílek, mezi žákyněmi potvrdila letošní formu a převahu v kategorii Eva Planičková z Bikesportu Mohelnice. Speciální cenu pro nejmladší závodnici přichystali pořadatelé pro Moniku Hudříkovou.


Na účastníky hlavního závodu čekala porce 62,5 kilometru s nastoupanými 1.775 metry, technicky náročná trať byla připravena mezi 640 – 1070 metry n.m. Svými parametry v poháru ojedinělá soutěž dokonale prověřila fyzické síly jezdců. Hned po startu se ve stoupání na Bystřiny nad Chrasticemi utrhla dvojice David Vostrčil z JS-Sport Giant týmu a Tomáš Kechrt, která po celý závod navyšovala náskok před ostatními. Na horskou prémii pod Šindelnou v 1070 metrech n.m. vystoupal jako první David Vostrčil. Dlouhou pasáž přes Návrší na Kladskou bránu a stoupání na mezičas na Kunčickou horu absolvovali při střídavém vedení bok po boku.

Cílem prvního okruhu v Hynčicích projeli s minimálním rozestupem. Rozhodnutí padlo až ve druhém okruhu 5 km před cílem závodu, kde se zkušenější Tomáš Kechrt na chvíli odpoutal a na jeho nástup se Davidu Vostrčilovi nepodařilo zareagovat. Cílem pak projel Kechrt z týmu Cyklo Polách a syn s náskokem 3 minut a oplatil tak porážku v pátečním sprintu. Se ztrátou 9 minut na Vostrčila dojel na třetím místě Radek Fiala z Witzenmannu Opava před Jakubem Sedlářem z Novatop-Lappiere. Čas vítěze 2:50:23 hod. je při mimořádné náročnosti trati obdivuhodný.


Ženy absolvovaly jeden okruh 38 km, loňské vítězství obhájila Nika Pospíšilová, absolutním vítězem (a nejlepším juniorem) na téže trati byl s velkým náskokem časem 1:56:01 hod. první Daniel Blaháček z týmu Vašíček Pekařství a cukrářství Zábřeh před Karlem Trojkem z Oknoplastu a Davidem Hladišem z Cykloklubu Morava.

Ceny pro závodníky všech kategorií připravili organizátoři se sponzory závodu, ti nejlepší si odvezli z Hynčic nejen ceny a finanční ohodnocení za vítězství a umístění na horské prémii. Pro všechny účastníky partner závodu Ski areál Kraličák nachystal jako pozornost slevy na permanentky pro nadcházející lyžařskou sezónu, pro vítěze v kategoriích hlavního závodu také ubytovací poukazy na pobyt v Hynčicích.

Po vyhlášení výsledků vypukl poslední bod programu maratonského víkendu, tím bývá tradiční a pověstná Afterparty, která se letos opět protáhla do nedělního rána.

Další akcí nejen pro bikery bude na Kraličáku Never Stop Exploring Cup 24.9.2011, o kterém vás budeme informovat.

Výsledky


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.8.2011 08:46
Titulek: Super
Autor: abcd
137
Krásný závod, sice relativně náročný, ale pořadatelsky zmáknutý na jedničku s hvězdičkou. Občerstvovačky, servis na trati, profesionální komentátor, luxusní ceny a vrchařské prémie... kdo jiný to má :-) Pořadatelé i závodníci odvedli vynikající výkony!!!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.