Další závod Šumperského poháru horských kol

10. srpna 2011, 21:10, téma CYKLO, rejdakce
Další závod Šumperského poháru horských kol Hynčice pod Sušinou - Ve Ski areálu Kraličák v Hynčicích pod Sušinou byl uplynulý víkend věnován příznivcům horských kol.

Na páteční podvečer připravili organizátoři z SK Hynčice Bike premiéru MTB sprintu na okruhu pod vlekem Sedlo. Systémem rozjížděk a kvalifikace do finálové jízdy prošli nejlépe závodníci z předních míst ve svých kategoriích v bodování poháru. Nejrychlejším sprinterem byl David Vostrčil před Tomášem Kechrtem a Jakubem Fabiánem. Vítěz si, stejně jako ostatní účastníci, odnesl nejen hodnotné ceny, ale také úhradu startovného na sobotní maraton.

V sobotu 6.8.2011 byl v pravé poledne odstartován další ročník Hynčického MTB maratonu. Před ním se v dopoledním programu jely závody předžáků a předžaček v areálu a žákovské kategorie, které byly vyvedeny do terénů v okolí Hynčic. Nejrychlejším žákem byl Robert Navařík před Jirkou Pokorným, třetí dojel Ondra Jílek, mezi žákyněmi potvrdila letošní formu a převahu v kategorii Eva Planičková z Bikesportu Mohelnice. Speciální cenu pro nejmladší závodnici přichystali pořadatelé pro Moniku Hudříkovou.

Na účastníky hlavního závodu čekala porce 62,5 kilometru s nastoupanými 1.775 metry, technicky náročná trať byla připravena mezi 640 – 1070 metry n.m. Svými parametry v poháru ojedinělá soutěž dokonale prověřila fyzické síly jezdců. Hned po startu se ve stoupání na Bystřiny nad Chrasticemi utrhla dvojice David Vostrčil z JS-Sport Giant týmu a Tomáš Kechrt, která po celý závod navyšovala náskok před ostatními. Na horskou prémii pod Šindelnou v 1070 metrech n.m. vystoupal jako první David Vostrčil. Dlouhou pasáž přes Návrší na Kladskou bránu a stoupání na mezičas na Kunčickou horu absolvovali při střídavém vedení bok po boku.

Cílem prvního okruhu v Hynčicích projeli s minimálním rozestupem. Rozhodnutí padlo až ve druhém okruhu 5 km před cílem závodu, kde se zkušenější Tomáš Kechrt na chvíli odpoutal a na jeho nástup se Davidu Vostrčilovi nepodařilo zareagovat. Cílem pak projel Kechrt z týmu Cyklo Polách a syn s náskokem 3 minut a oplatil tak porážku v pátečním sprintu. Se ztrátou 9 minut na Vostrčila dojel na třetím místě Radek Fiala z Witzenmannu Opava před Jakubem Sedlářem z Novatop-Lappiere. Čas vítěze 2:50:23 hod. je při mimořádné náročnosti trati obdivuhodný.

Ženy absolvovaly jeden okruh 38 km, loňské vítězství obhájila Nika Pospíšilová, absolutním vítězem (a nejlepším juniorem) na téže trati byl s velkým náskokem časem 1:56:01 hod. první Daniel Blaháček z týmu Vašíček Pekařství a cukrářství Zábřeh před Karlem Trojkem z Oknoplastu a Davidem Hladišem z Cykloklubu Morava.

Ceny pro závodníky všech kategorií připravili organizátoři se sponzory závodu, ti nejlepší si odvezli z Hynčic nejen ceny a finanční ohodnocení za vítězství a umístění na horské prémii. Pro všechny účastníky partner závodu Ski areál Kraličák nachystal jako pozornost slevy na permanentky pro nadcházející lyžařskou sezónu, pro vítěze v kategoriích hlavního závodu také ubytovací poukazy na pobyt v Hynčicích.

Po vyhlášení výsledků vypukl poslední bod programu maratonského víkendu, tím bývá tradiční a pověstná Afterparty, která se letos opět protáhla do nedělního rána.

Další akcí nejen pro bikery bude na Kraličáku Never Stop Exploring Cup 24.9.2011, o kterém vás budeme informovat.

Výsledky

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.8.2011 08:46
Titulek: Super
Autor: abcd
126
Krásný závod, sice relativně náročný, ale pořadatelsky zmáknutý na jedničku s hvězdičkou. Občerstvovačky, servis na trati, profesionální komentátor, luxusní ceny a vrchařské prémie... kdo jiný to má :-) Pořadatelé i závodníci odvedli vynikající výkony!!!
Reagovat

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).