ZPRAVODAJSTVÍ

Další útok vandalů. Ve městě hořela auta

18. července 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Další útok vandalů. Ve městě hořela auta Šumperk - Řidiči v Šumperku mají opět důvod k nervozitě. Po sérii útoků vandalů, kteří letos ve městě poškodili už skoro dvě desítky aut, tentokrát ničemové přistoupili k ještě radikálnější metodě. Zatímco doteď se soustředili na rozbíjení oken aut a ničení jejich laku, v pondělí 10. července dva zaparkované vozy rovnou podpálili. Kromě policistů tak museli do akce vyjíždět také hasiči.

 „V ulici 8. května pachatel založil požár vozu Renault Megane. Jeho majitelce tím způsobil škodu za pět tisíc korun. Následně došlo k požáru v Jeremenkově ulici, kde hořela Škoda Felicia,“ uvedla k případu podrobnosti mluvčí policie Ivana Paroulková.
Pachatel si auta vybral patrně náhodně, požár založil v noci a na méně frekventovaných místech města. „Hasiči oba požáry uhasili během několika minut. Díky včasnému zásahu se oheň nestačil rozšířit na sousední automobily,“ informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Spravedlnosti unikají

Vandaly, kteří se letos v okrese zaměřili na poškozování osobních aut, se dosud kriminalistům nepodařilo vypátrat. Stopy za sebou nechali kromě Šumperka také v Mohelnici nebo v Zábřeze. Nejvíce poškozených vozidel policisté evidují v okresním městě. V polovině dubna zde došlo k poškrábání laku hned čtrnácti zaparkovaných aut, pachatel tím během jediné noci způsobil škodu za 110 tisíc korun.


Foto: hzs ol

Žhář auta pravděpodobně polil benzinem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.7.2017 07:44
Titulek: Nudící se puberťáci
Autor: Občan
62
Vážení puberťáci. Zkuste si na jedno z aut, které jste si vybrali na hraní vydělat na brigádě. Potom toho necháte. Kluci z Policie vás stejně vypátrají a potom to dostanete k úhradě všechno a budete to splácet do konce života. Tak toho nechte zavčas.
Reagovat
Datum: 18.7.2017 11:01
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: Ahoj
50
Degenerace mladých na postupu. Výchovný systém selhává.
Reagovat
Datum: 18.7.2017 11:46
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: mac
47
A proč jste si tak jistí, že vandal=puberťák či mladík?
Reagovat
Datum: 18.7.2017 12:40
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: aNONYM
55
Protože sami v pubertě zničili, co se dalo.
Reagovat
Datum: 18.7.2017 14:26
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: Májka
50
Kamerový systém už je zachytil a policajti už po nich jdou. A bude to asi soused, kterému někdo blokuje jeho parkoviště.
Reagovat
Datum: 19.7.2017 17:25
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: Občan
51
To sice jo, ale taky jsme si to uměli opravit nebo na brigádě vydělat na úhradu škody. Kdo netrhal rybíz za 2,-- Kčs za kilo, nepoznal co je dřina :-)
Reagovat
Datum: 24.7.2017 08:27
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: Dan
55
Přištěhovali jsme se do Šumperka před cca týdnem a docela se nestačím divit co se tu děje.. Ještě tu nejsme ani týden a už mi nějaký chytrák zasprejoval boční zrcátko štříbrným sprejem (ze zrcátka to dolů šlo, ale z plastu a laku okolo už ne..).
Dost vážně přemýšlím o tom, že budu auto přes týden nechávat ve městě kde pracuji namísto Šumperku, tam se mi za rok nic podobného nestalo a to jsem parkoval v okolí jedné z nejrušnějších ulic, kudy chodila po akcích domů spousta lidí.. Tak nějak jsem měl pozitivní dojmy, jak je tu klid a pohoda a celkem pěkné město s krásnou přírodou okolo, ale tenhle incident celý můj dojem zase zkazil :( Aneb jak pár jedinců může úplně zničit vnímání všeho ostatního pozitivního
Reagovat
Datum: 24.7.2017 18:31
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: aNONYM
51
A to jste ještě nezjistil, co máme na radnici ;-)
Reagovat
Datum: 20.7.2017 10:34
Titulek: Bez titulku
Autor: joe
55
Taky si myslím, že to jsou spíše mladí, co se jim do práce nechce, ale nudí se. Většinou pracující v tu dobu spí, ale tito potom sfetovaní ráno v pět jsou schopni autem zabít člověka jdoucího do práce viz "holubák".asi dva týdny zpět v pět ráno v sobotu, kdy šla paní do pekárny dle předpisů vlevo, ale debil si myslel, že zatáčku projede klidně i devadesátkou, protože tito si myslí, že jsou nesmrtelní, ovšem kdyby to byla moje příbuzná, přesvědčil bych ho o opaku a ze života bych mu udělal peklo na zemi.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).