ZPRAVODAJSTVÍ

Další útok vandalů. Ve městě hořela auta

18. července 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Další útok vandalů. Ve městě hořela auta Šumperk - Řidiči v Šumperku mají opět důvod k nervozitě. Po sérii útoků vandalů, kteří letos ve městě poškodili už skoro dvě desítky aut, tentokrát ničemové přistoupili k ještě radikálnější metodě. Zatímco doteď se soustředili na rozbíjení oken aut a ničení jejich laku, v pondělí 10. července dva zaparkované vozy rovnou podpálili. Kromě policistů tak museli do akce vyjíždět také hasiči.

 „V ulici 8. května pachatel založil požár vozu Renault Megane. Jeho majitelce tím způsobil škodu za pět tisíc korun. Následně došlo k požáru v Jeremenkově ulici, kde hořela Škoda Felicia,“ uvedla k případu podrobnosti mluvčí policie Ivana Paroulková.
Pachatel si auta vybral patrně náhodně, požár založil v noci a na méně frekventovaných místech města. „Hasiči oba požáry uhasili během několika minut. Díky včasnému zásahu se oheň nestačil rozšířit na sousední automobily,“ informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Spravedlnosti unikají

Vandaly, kteří se letos v okrese zaměřili na poškozování osobních aut, se dosud kriminalistům nepodařilo vypátrat. Stopy za sebou nechali kromě Šumperka také v Mohelnici nebo v Zábřeze. Nejvíce poškozených vozidel policisté evidují v okresním městě. V polovině dubna zde došlo k poškrábání laku hned čtrnácti zaparkovaných aut, pachatel tím během jediné noci způsobil škodu za 110 tisíc korun.


Foto: hzs ol

Žhář auta pravděpodobně polil benzinem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.7.2017 07:44
Titulek: Nudící se puberťáci
Autor: Občan
73
Vážení puberťáci. Zkuste si na jedno z aut, které jste si vybrali na hraní vydělat na brigádě. Potom toho necháte. Kluci z Policie vás stejně vypátrají a potom to dostanete k úhradě všechno a budete to splácet do konce života. Tak toho nechte zavčas.
Reagovat
Datum: 18.7.2017 11:01
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: Ahoj
58
Degenerace mladých na postupu. Výchovný systém selhává.
Reagovat
Datum: 18.7.2017 11:46
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: mac
58
A proč jste si tak jistí, že vandal=puberťák či mladík?
Reagovat
Datum: 18.7.2017 12:40
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: aNONYM
63
Protože sami v pubertě zničili, co se dalo.
Reagovat
Datum: 18.7.2017 14:26
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: Májka
62
Kamerový systém už je zachytil a policajti už po nich jdou. A bude to asi soused, kterému někdo blokuje jeho parkoviště.
Reagovat
Datum: 19.7.2017 17:25
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: Občan
60
To sice jo, ale taky jsme si to uměli opravit nebo na brigádě vydělat na úhradu škody. Kdo netrhal rybíz za 2,-- Kčs za kilo, nepoznal co je dřina :-)
Reagovat
Datum: 24.7.2017 08:27
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: Dan
65
Přištěhovali jsme se do Šumperka před cca týdnem a docela se nestačím divit co se tu děje.. Ještě tu nejsme ani týden a už mi nějaký chytrák zasprejoval boční zrcátko štříbrným sprejem (ze zrcátka to dolů šlo, ale z plastu a laku okolo už ne..).
Dost vážně přemýšlím o tom, že budu auto přes týden nechávat ve městě kde pracuji namísto Šumperku, tam se mi za rok nic podobného nestalo a to jsem parkoval v okolí jedné z nejrušnějších ulic, kudy chodila po akcích domů spousta lidí.. Tak nějak jsem měl pozitivní dojmy, jak je tu klid a pohoda a celkem pěkné město s krásnou přírodou okolo, ale tenhle incident celý můj dojem zase zkazil :( Aneb jak pár jedinců může úplně zničit vnímání všeho ostatního pozitivního
Reagovat
Datum: 24.7.2017 18:31
Titulek: Re: Nudící se puberťáci
Autor: aNONYM
59
A to jste ještě nezjistil, co máme na radnici ;-)
Reagovat
Datum: 20.7.2017 10:34
Titulek: Bez titulku
Autor: joe
65
Taky si myslím, že to jsou spíše mladí, co se jim do práce nechce, ale nudí se. Většinou pracující v tu dobu spí, ale tito potom sfetovaní ráno v pět jsou schopni autem zabít člověka jdoucího do práce viz "holubák".asi dva týdny zpět v pět ráno v sobotu, kdy šla paní do pekárny dle předpisů vlevo, ale debil si myslel, že zatáčku projede klidně i devadesátkou, protože tito si myslí, že jsou nesmrtelní, ovšem kdyby to byla moje příbuzná, přesvědčil bych ho o opaku a ze života bych mu udělal peklo na zemi.
Reagovat