Další domácí prohra Sulka

20. dubna 2008, 18:22, simi
Další domácí prohra Sulka Zábřeh - V 21. kole moravskoslezské fotbalové ligy přivítal celek Zábřehu na domácí půdě Slovácko B. Nečekala ho žádná lehká práce, protože rezerva týmu z Uherského Hradiště se zpravidla prezentuje běhavým a nepříjemným stylem.
Utkání začalo v opatrném tempu, obě strany si uvědomovaly, že jde o důležité třetiligové body. V prvních deseti minutách tak zaujala snad jen tvrdá srážka domácího Cetkovského s hostujícím Pyclíkem. Kloudné akce se diváci dočkali až v 18. minutě, kdy unikajícího Pinkavu zastavil na hraně regulérnosti stoper Slovácka. Od této akce se iniciativy definitivně chopili domácí, ale jejich zhruba dvacetiminutová optická převaha přinesla jen sérii rohových kopů, z nichž nejnebezpečnější byl zakončen Hamplem nad branku. Z následného protiútoku však udeřilo jako blesk z čistého nebe doposud velice pasivně hrající Slovácko. Po nepodařeném odkopu prošla do domácí sítě přízemní střela Peroutky. A mohlo být ještě hůř. O dvě minuty později musel zachraňovat Janků skvělým zákrokem proti střele Ondřejky. Po dalších šancích hostů se však do konce poločasu dostali ke slovu znovu domácí, avšak pěkná akce zakončená Svozilem branku nepřinesla.

Do druhého poločasu nastoupily oba celky beze změn. Ty přišly až v 52. minutě, kdy domácí trenér Jáně stáhnul ze hry Svozila s Hamplem a posílil ofenzivu Mackem a Kašparem. Byli to však hosté, kteří se chopili taktovky. Z mírné územní převahy dokázali vytěžit dvoubrankové vedení, jenž bylo výsledkem rychlé akce a centru z pravé strany, po němž se pohotově trefil ze sporné pozice Aisman. Domácí reklamovali postavení mimo hru, ale branka byla uznána - 0:2. Do konce utkání byla vidět už jen kostrbatá snaha Zábřehu o zvrat, ale jejich nejlepší šanci zazdil v 86. minutě Pobucký. Rezerva Slovácka se tak mohla radovat z konečné výhry 0:2. Zábřeh tak nenavázal na překvapivou výhru ve Frýdku Místku a stejně jako v minulém domácím zápase s béčkem Jihlavy odešel poražen.

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).