KULTURA

Čtenáři se seznámí s papírovým skřítkem

10. ledna 2018, 10:00, ok
Čtenáři se seznámí s papírovým skřítkem Šumperk - Do šumperské knihovny brzy zavítá spisovatelka Markéta Pilátová, aby čtenářům představila svou novou knihu Papírový Pepíno. Setkání s úspěšnou autorkou, která pochází z našeho regionu, proběhne ve čtvrtek 11. ledna od půl páté odpoledne.

 „Markéta Pilátová přijela do Česka z Brazílie, kde působí v současné době jako krajanská učitelka češtiny. Stráví zde několik zimních měsíců, během kterých představuje svou novou dětskou knížku Papírový Pepíno,“ uvedla ředitelka knihovny Kamila Šeligová. „Návštěvníci akce se můžou těšit na příjemné povídání, čtení a skládání origami s autorkou knihy, která má v Šumperku velký okruh čtenářů jak mezi dětmi, tak i mezi dospělými,“ doplnila Šeligová.
Papírový Pepíno je skřítek, který se narodil v papírnictví. Každá kapitola knihy je věnovaná jedné papírové origami skládačce, k níž se váže příběh, jenž papírový skřítek prožívá. Přivádí tak děti ke starobylé tradici skládání z papíru, učí je trpělivosti a představivosti.
„Kniha Papírový Pepíno je praktická a kouzelná zároveň. Obsahuje plno návodů na skládání, křehkosti a pevného odhodlání malého skřítka, který se ničeho nezalekne a má dar vidět lidi takové, jací opravdu jsou,“ řekla o nové dětské publikaci ředitelka knihovny.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.