KULTURA

Čtenáři se seznámí s papírovým skřítkem

10. ledna 2018, 10:00, ok
Čtenáři se seznámí s papírovým skřítkem Šumperk - Do šumperské knihovny brzy zavítá spisovatelka Markéta Pilátová, aby čtenářům představila svou novou knihu Papírový Pepíno. Setkání s úspěšnou autorkou, která pochází z našeho regionu, proběhne ve čtvrtek 11. ledna od půl páté odpoledne.

 „Markéta Pilátová přijela do Česka z Brazílie, kde působí v současné době jako krajanská učitelka češtiny. Stráví zde několik zimních měsíců, během kterých představuje svou novou dětskou knížku Papírový Pepíno,“ uvedla ředitelka knihovny Kamila Šeligová. „Návštěvníci akce se můžou těšit na příjemné povídání, čtení a skládání origami s autorkou knihy, která má v Šumperku velký okruh čtenářů jak mezi dětmi, tak i mezi dospělými,“ doplnila Šeligová.
Papírový Pepíno je skřítek, který se narodil v papírnictví. Každá kapitola knihy je věnovaná jedné papírové origami skládačce, k níž se váže příběh, jenž papírový skřítek prožívá. Přivádí tak děti ke starobylé tradici skládání z papíru, učí je trpělivosti a představivosti.
„Kniha Papírový Pepíno je praktická a kouzelná zároveň. Obsahuje plno návodů na skládání, křehkosti a pevného odhodlání malého skřítka, který se ničeho nezalekne a má dar vidět lidi takové, jací opravdu jsou,“ řekla o nové dětské publikaci ředitelka knihovny.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.