KULTURA

V srpnu se v Šumperku nudit nemusíte

31. července 2001, 08:47, uzlik
   ŠUMPERK - Zatímco červenec byl z hlediska kulturního vyžití měsícem téměř mrtvým, srpen nabízí spoustu zajímavých akcí, mezi nimiž nechybí také tradiční Mezinárodní folklorní festival. Co všechno můžete ve volném srpnovém čase zažít?
   ŠUMPERK - Zatímco červenec byl z hlediska kulturního vyžití měsícem téměř mrtvým, srpen nabízí spoustu zajímavých akcí, mezi nimiž nechybí také tradiční Mezinárodní folklorní festival. Co všechno můžete v letním srpnovém čase zažít?

   Rekonstruovaný Pavlínin dvůr (areál Okresního vlastivědného muzea) využijí pořadatelé Domu kultury v pátek 3. srpna k folkovému koncertu kanadských hudebnic se závěrečným jam sessionem (20.00 - 24.00 hodin).
Na akci s názvem Folk pod širákem vystoupí dvě současné nejlepší folkové zpěvačky a kytaristky Susan Crowe a Katherine Wheatley společně se stálicí české pěvecké folkové scény Lenkou Slabou.

   V sobotu 4. srpna se stejné místo stane dějištěm prezentace rádia Kiss spojené s regionálním kolem volby
Miss mokré tričko a Mr. mokré trenýrky 2001. Součástí by měla být módní přehlídka, megadance party s Djs rádia KISS MORAVA. Akce začíná ve 20 hodin.

   Z jiného soudku je další kulturní událost připravená
na první srpnovou sobotu. Na nádvoří velkolosinského zámku naposledy o těchto prázdninách vystoupí herci Severomoravského divadla s dramatem Ďábel proti bohu, které popisuje osudy nejznámějších aktérů losinských inkvizičních procesů. V hlavní roli účinkuje jako host člen činohry Národního divadla v Praze Alexej Pyško.

   V sobotu 18. srpna se uskuteční hlavní koncert Mezinárodního folklorního festivalu, který pořádá v letním divadle (Sady 1. máje) Sdružení přátel folkloru severní Hané. Program začne v 18.30 a potrvá do 24 hodin, tradičně zde vystoupí všechny zúčastněné soubory a podívaná bude zakončena ohňostrojem. (Podrobný program a informace o festivalu rejdakce připravuje.)

   Týden od 17. do 28. srpna bude v Šumperku patřit divadlu. Uskuteční se zde totiž také tradiční Mezinárodní divadelní dílna s doprovodným programem (vloni například v D123 vystoupilo mezi jinými dekadentní divadlo Beruška z Hranic na Moravě, promítali se zde také klubové filmy). Program si však musíte pohlídat v době dění dílny, neboť vzniká v průběhu týdne. Rej se samozřejmě pokusí zjistit podrobnosti předem.

   A na závěr malá lahůdka s předstihem: v polovině září se rovněž pod širým nebem uskuteční Country Beer Fest, na němž se kromě pivovarů představí rovněž country kapely.

* Program kina i dalších kulturních zařízení můžete samozřejmě i přes léto sledovat v rejové rubrice ZÁBAVA.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.