KULTURA

Kdo z českých hudebníků vystoupí na šumperské jazzové scéně?

12. dubna 2001, 06:38, Rejdakce
Kdo z českých hudebníků vystoupí na šumperské jazzové scéně?    ŠUMPERK - Vedle Old Time Jazz Bandu Velké Losiny, který od 18 hodin vpředvečer prvního máje odstartuje hlavní program JAZZ PRAMETU ŠUMPERK, vystoupí letos na festivalu samí skvělí hudebníci (ostatně stejně jako každý rok): Myriam Bayle se svým doprovodem a Dan Bárta s Robert Balzar Trio.
   ŠUMPERK - Vedle Old Time Jazz Bandu Velké Losiny, který od 18 hodin vpředvečer prvního máje odstartuje hlavní program JAZZ PRAMETU ŠUMPERK, vystoupí letos na festivalu samí skvělí hudebníci (ostatně stejně jako každý rok): Myriam Bayle se svým doprovodem a Dan Bárta s Robert Balzar Trio.

   Ačkoli Myriam Bayle bychom mohli zařadit mezi zaraniční interprety, neboť je Slovenka, raději si ji ponecháme u nás v Česku. Ostatně podle našich informací žije v Praze. Tato mladá zpěvačka zpívala v jazzových klubech v Bratislavě, Košicích, Piešťanech a Trenčíně. Vystoupila také na řadě jazzových festivalů jak doma, tak i v zahraničí za doprovodu špičkových muzikantů: Andreje Šebana, Juraje Bartoše, Juraj Grigláka či Matúše Jakabčice. Účinkovala v pořadech Slovenské televize s Petrem Lipou, autorsky se podílí na scénické hudbě, nahrává vokály k různým hudebním projektům, jako vystudovaná pedagožka poskytuje soukromé hodiny zpěvu. V současnosti spolupracuje s jedněmi z nejlepších českých muzikantů jako jsou pánové Vojtěch Eckert,Petr Dvorský, Martin Šulc, s nimiž vystoupí samozřejmě také v Šumperku.

   Dana Bártu snad ani není třeba představovat, ostatně vše o jeho projektu Illustratosphere, ale také různé fotografie či rozhovory si můžete najít na osobní straně D.B. Zpěvák roku 2000 (ocenění Akademie populární hudby) vystoupí s Triem Roberta Balzara:
*Stanislav Mácha usedne za piano. Tento mladý hudebník v roce 1992 zvítězil v soutěži Mezinárodního jazzového festivalu v Karlových Varech se skupinou "The Four". V dalším období prošel mnoha různými formacemi, byl také členem Big bandu Českého rozhlasu. Hrál s domácími i zahraničními sólisty (Wynton Marsallis, Piotr Baron, Nicholas Simion). Vystupoval v Německu, Francii, Finsku, Dánsku, Švýcarsku a dalších zemích. V roce 1994 byl členem skupiny, která hrála s prezidentem Clintonem při jeho pražské návštěvě. Od roku 1997 je členem tria Roberta Balzara.
*Jiří Slavíček působil stejně jako Stanislav Mácha od roku 1992 v Praze ve skupině "The Four", s níž také zvítězil v soutěži MJF Karlovy Vary. Na domací scéně dále vystupoval např. se skupinou Jaromíra Honzáka, ale hrál i s takovými zahraničními osobnostmi jako Art Farmer, Wynton Marsallis, Piotr Baron, Kuba Stankiewicz či Sandy Lomax. Do tria Robert Balzara se přidal v roce 2000.
*Robert Balzar je ten třetí:-) Však se přijďte podívat na jazzový festival, za hudebníky prostě mluví jejich hudba. Jen doplníme, že CD ALONE z dílny tria Roberta Balzara bylo vyhlášeno "Jazz Testem" Českého Rozhlasu jako CD roku 2000. V této anketě také zvítězilo CD TRAVELLING za rok 1998.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.