Draci jsou zachráněni, sezónu mohou dohrát v klidu

18. března 2001, 19:06, Rejdakce
   KADAŇ, ŠUMPERK - Po velmi vyrovnaném duelu sice nakonec Draci prohráli na kadaňském ledě 3:4, ale díky svým předchozím skvělým výkonům vypluli bezpečně z barážových vod.
   KADAŇ, ŠUMPERK - Po velmi vyrovnaném duelu sice nakonec Draci prohráli na kadaňském ledě 3:4, ale díky svým předchozím skvělým výkonům vypluli bezpečně z barážových vod. Sezónu tak mohou dohrát v klidu a pohodě.

Domácí začali lépe, na začátku první i druhé třetiny dali po gólu a vedli 2:0. Draci pak ovšem využili slabých chvil domácí obrany a rychle vyrovnali. Ve 40. minutě navíc Bařica proměnil trestné střílení, Draci šli do kabin s vedením 3:2 a zdálo se, že za poslední dobu obvyklé vítězné výsledky šumperských hokejistů nedoznají změn.

V poslední třetině ale Kadaň využila přesilovou hru pět na tři a v 49. minutě rozhodl o její výhře Polák. Draci již obrátit výsledek nedokázali, a tak po třetinách 1:0, 1:3, 2:0 zvítězila nakonec Kadaň 4:3.

Hokejisté brněnských celků Komety a Ytongu nastříleli v duelech 8. kola skupiny o udržení v první lize soupeřům celkem čtrnáct branek, aniž inkasovali. Kometa zvítězila 6:0 nad Opavou, Ytong zásluhou osmigólové výhry přeskočil v tabulce Ústí nad Labem a je nyní předposlední.

Reji tedy nezbývá než gratulovat šumperským hokejistům k úspěchu a do dalších bojů popřát jen takové výkony, které předváděli v posledních vítězných seriích. S těmi totiž mohou docela odvážně pomýšlet i na naši nejvyšší hokejovou soutěž.