KULTURA

Skončil maratón. Co na to divadlo, co na to vy?

30. října 2000, 09:02, ly
   ŠUMPERK - Končící šestnáctidenní akce s názvem Divadlo dokořán, která měla představit novou budovu Severomoravského divadla, dokázala pobavit, uspokojit i rozrušit. "Výborné výkony herců bohužel zastřešuje nejistota a myslím si, že krásnou budovu čeká podivná budoucnost," svěřila se jedna z návštěvnic. Kauza Divadlo tedy po šestnáctidenním maratónu jistě nekončí.
   Končící šestnáctidenní akce s názvem Divadlo dokořán, která měla představit novou budovu Severomoravského divadla, dokázala pobavit, uspokojit i rozrušit. "Výborné výkony herců bohužel zastřešuje nejistota a myslím si, že krásnou budovu čeká podivná budoucnost," svěřila se jedna z návštěvnic. Kauza Divadlo tedy po šestnáctidenním maratónu jistě nekončí.

   Již při slavnostním otevření, kterému předcházela masivní chvála, se hovořilo o divadle více jako o stavbě než o místě, v němž by se měly napříště střetávat všemožné kulturní aktivity. Posléze však úvodní atmosféra z větší části opadla vlivem koloběhu nejrůznějších her, koncertů a přehlídek, jenž návštěvníky přivedli takřka do všech divadelních prostor. Dá se říci, že radost rostla neúměrně se vstupným hry s čtyřicetičleným hereckým souborem Naši furianti.

   Krátce po otevření prvních prostor v nové budově, restaurace Opera následovalo představení kavárny a nočního klubu Orfeus, kde, jak napovídá plakát před vchodem, hraje denně od devíti hodin večer živá hudba. "Na to, že mají krásné prostory, jsou služby vůči cenám dosti zaostalé. Záleží však na tom, co si objednáte," vysvětluje jeden ze šumperských štamgastů: "Naopak se již upřímně těším na otevření non-stop občerstvení," dodává. Jenže v posledních dnech si pozorný kolemjdoucí mohl všimnout, že v prostoru, kde by občerstvení mělo vzniknout, se hromadí hrací automaty. Znamená to něco?

   Zprovozněna byla také tzv. Malá scéna, která je dřívějším návštěvníkům divadla známa spíš pod názvem "Hrádek". Jedna z prvních zde uvedených klubových her - "Všechno nejlepší, Ferdo" - přilákala dostatek spokojených návštěvníků. "Líbí se mi to tady. Není to sice starý Hrádek, ale voní to novotou," uvedla divačka.

   Cenová hladina se jak v restauraci tak v divadle, pohybuje v relaci městských poměrů a podle většiny diváků je natolik přiměřená, že během maratónu nebylo od věci navštívit i dvě akce za týden. Nechme se překvapit, co pokračování sezóny Český rok nabídne dál, ostatně program je na všech veřejných prostranstích a rozmanitá nabídka láká.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.