SPORT

Šumperský pohár horských kol také v roce 2007

28. března 2007, 10:54, Rostislav Nétek,mtb.moravanet.cz
Šumperský pohár horských kol také v roce 2007

Šumpersko - I v letošním roce se příznivci horských kol (nejen) Olomouckého kraje mohou těšit na 15 závodů šumperského poháru, dříve známého pod názvem Topgal Cup.


Šumpersko - I v letošním roce se příznivci horských kol (nejen) Olomouckého kraje mohou těšit na 15 závodů šumperského poháru, dříve známého pod názvem Topgal Cup.

Za necelé dva měsíce odstartuje úvodním závodem v Postřelmůvku u Zábřeha na Moravě jedna z největších a nejkvalitnějších sérií závodů horských kol na severní Moravě. "Připravili jsme na letošní rok 15 závodů v období od května do konce září, avšak s ohledem k závodníkům tak, že termíny závodů opět nekolidují s největšími akcemi bikového kalendáře a tak se dá očekávat, že i letos na startu nejednoho závodu potkáte vedle začínajících cyklistů plno zvučných jmen." V loňském roce jste mohli poměřit síly např. s Jardou Kulhavým, Filipem Eberlem, Radimem Kořínkem, Ivanem Rybaříkem, Radkem Šíblem, Martinem Hamanem, Vaškem Hlaváčem, Honzou Fišnarem, Stáňou Špilerem a mnoha dalšími včetně Jožky Zimovčáka. V poháru jsou zařazeny jak tři „velké“ populární moravské maratóny (Moravský Bikemaraton, Jesenický maraton, Bikemaraton Svatá Trojice), tak i tři časovky a samozřejmě několik menších cross-country závodů, navíc místa závodů jsou rozprostřena po celém okresu Šumperk, takže závodníci mají opravdu z čeho vybírat.

Šumperský pohár je však určen především pro širokou veřejnost. Někteří závodníci jej tak považují za ideální trénink, jiní zase jako stěžejní záležitost cyklistické sezóny, ale každý závod se nese v pohodové a přátelské atmosféře, která je doplněná zdravou rivalitou, neboť se můžete po celou sezónu měřit se svými konkurenty a kamarády. Oproti jiným závodům vás za relativně malé startovné čeká po každém závodě vyhlášení vítězů a tombola. Občerstvení je vždy samozřejmostí a většina závodů má vložené závody pro mladší i starší děti.

Závěrečné celkové vyhlášení, spojené se společnou vyjížďkou, je tradičně plánováno hlavním organizátorem Cykloklubem Morava na podzim, ale již teď se očekává, zda letos přebere hodnotné ceny v elitní mužské kategorii loňský vítěz Tomáš Kechrt nebo někdo jiný. Pokud hledáte pohodový závod, ve kterém si poměříte síly především se závodníky sobě rovnými a svými přáteli a zároveň dáte svým dětem šanci alespoň na chvíli stát se opravdovým závodníkem jako vy, zkuste přijet na některý z podniků šumperského poháru.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.