SPORT

Blues noční čekárny

8. listopadu 2006, 15:00, Rejdakce
Blues noční čekárny Šumperk - Divadelní soubor „Na dva západy“ přijede do Šumperka, aby svým představením Blues noční čekárny zahájil program festivalu Blues Alive.
Šumperk - Divadelní soubor „Na dva západy“ přijede do Šumperka, aby svým představením Blues noční čekárny zahájil program festivalu Blues Alive.

Pásmo písní a básnických textů, propojené poetickým příběhem o věčném tématu lidského čekání na život a na smrt, je inspirováno životem a dílem Josefa Kainara, který je autorem všech textů a téměř všech melodií. Propojením hudby, tance a herecké improvizace vzniká originální představení, které překonává hranice obvyklého hudebního recitálu. Blues o věčném čekání na poslední vlak je nestárnoucím tématem.

Soubor „NA 2 ZÁPADY“ sdružuje zpěváky, tanečníky a hudebníky. Mezi významné členy souboru patří mimo jiné Petra Ernyeiová (sólová zpěvačka swingové kapely Jakub Šafr Quartet a Pražského Swingového Orchestru), Petr Macháček (zpěvák divadel Semafor, Kalich a Divadlo bez zábradlí), Lucie Burešová (externí tanečnice opery Národního divadla v Praze), Vít Němec (člen souboru Hudebního divadla v Karlíně). Založila ho choreografka Kristýna Černá, absolventka PdF UP v Olomouci a hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze (choreografie pod vedením prof. Pavla Šmoka). V její režii vznikají jedinečná představení, plná emocí a vtipu. Jsou sondami do života významných osobností (J.Kainara, G.Gershwina).

S divadelní skupinou „Na dva západy“ začala spolupracovat i jazzová zpěvačka a tanečnice Jana Fabiánová. Tato vycházející hvězda české hudební scény a absolutní vítězka soutěže Rozjezdy pro hvězdy, která získala také titul „Objev TV Nova 2003“, právě vydává svoji třetí sólovou desku. Na podzim 2006 zahajuje své jazzové koncerty po Evropě a USA.

Janu Fabiánovou můžete vidět spolu s ostatními členy divadelního souboru v představení „Blues noční čekárny“ již 14. listopadu v 19 hodin v šumperském divadle.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.