SPORT

Blues noční čekárny

8. listopadu 2006, 15:00, Rejdakce
Blues noční čekárny Šumperk - Divadelní soubor „Na dva západy“ přijede do Šumperka, aby svým představením Blues noční čekárny zahájil program festivalu Blues Alive.
Šumperk - Divadelní soubor „Na dva západy“ přijede do Šumperka, aby svým představením Blues noční čekárny zahájil program festivalu Blues Alive.

Pásmo písní a básnických textů, propojené poetickým příběhem o věčném tématu lidského čekání na život a na smrt, je inspirováno životem a dílem Josefa Kainara, který je autorem všech textů a téměř všech melodií. Propojením hudby, tance a herecké improvizace vzniká originální představení, které překonává hranice obvyklého hudebního recitálu. Blues o věčném čekání na poslední vlak je nestárnoucím tématem.

Soubor „NA 2 ZÁPADY“ sdružuje zpěváky, tanečníky a hudebníky. Mezi významné členy souboru patří mimo jiné Petra Ernyeiová (sólová zpěvačka swingové kapely Jakub Šafr Quartet a Pražského Swingového Orchestru), Petr Macháček (zpěvák divadel Semafor, Kalich a Divadlo bez zábradlí), Lucie Burešová (externí tanečnice opery Národního divadla v Praze), Vít Němec (člen souboru Hudebního divadla v Karlíně). Založila ho choreografka Kristýna Černá, absolventka PdF UP v Olomouci a hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze (choreografie pod vedením prof. Pavla Šmoka). V její režii vznikají jedinečná představení, plná emocí a vtipu. Jsou sondami do života významných osobností (J.Kainara, G.Gershwina).

S divadelní skupinou „Na dva západy“ začala spolupracovat i jazzová zpěvačka a tanečnice Jana Fabiánová. Tato vycházející hvězda české hudební scény a absolutní vítězka soutěže Rozjezdy pro hvězdy, která získala také titul „Objev TV Nova 2003“, právě vydává svoji třetí sólovou desku. Na podzim 2006 zahajuje své jazzové koncerty po Evropě a USA.

Janu Fabiánovou můžete vidět spolu s ostatními členy divadelního souboru v představení „Blues noční čekárny“ již 14. listopadu v 19 hodin v šumperském divadle.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.