SPORT

Šumperské letiště se probouzí do výročního roku

1. února 2006, 09:30, Jílková Radka
Šumperské letiště se probouzí do výročního roku Šumperk - Přestože zima zatím nepolevuje, na šumperském letišti už panují velké přípravy na nastávající sezónu. Tento rok se zde uskuteční druhý ročník Jesenického jarního poháru a oslava 60. výročí vzniku Aeroklubu.
Šumperk - Přestože zima zatím nepolevuje, na šumperském letišti už panují velké přípravy na nastávající sezónu. Tento rok se zde uskuteční druhý ročník Jesenického jarního poháru a oslava 60. výročí vzniku Aeroklubu.


Vraťme se ale o pár měsíců zpátky, kdy jsme informovali o přípravách šumperských letců na celorepublikové soutěže. Tehdy vyrazili Jan Podhrázský, Martin Pekař a Pavlína Horáčková na plachtařské Mistrovství regionů ČR do Moravské Třebové a obsadili 5., 7. a 40. místo.
I junioři si vedli dobře. Radek Hýbl skončil na 7. místě a Radek Vlček ho následoval na 10. místě. Největšího úspěchu však dosáhl Tomáš Suchánek, který v roce 2002 vyhrál mistrovství světa. Gratulujeme!


Nyní se však šumperský Aeroklub chystá na nábor do plachtařského výcviku pilotů kluzáků, který se odehraje 11. února od 13:00 přímo na šumperském letišti. "Tato schůzka je nezávazná, srdečně zveme všechny, kdo mají alepoň 15 let, zdravé srdce a chuť létat v oblacích," směje se Rostislav Šubert ze šumperského Aeroklubu.
"Výcvik se skládá z teorie a praxe, přičemž teorii poskytujeme zdarma, a na to, aby člověk dostal pilotní průkaz, musí mít nalétáno alespoň 15 hodin," upřesňuje Šubert.


Jesenický jarní pohár, kde mohou soutěžit jak našinci, tak cizinci, se uskuteční od 29. dubna do 8. května. Velká oslava výročí 60. výročí založení Aeroklubu je nachystána na 26. srpna.
Bude to letecký den, představí se zde vojenská letadla z Čáslavi a Přerova, také šumperské letouny, akrobati z Moravské Třebové a budou i slosovatelné vstupenky o vyhlídkové lety. Zkrátka ideální prázdninový den, ale o tom až později...Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).