SPORT

Soutěž Mistrů 2005

21. září 2005, 13:32, wolf
Soutěž Mistrů se letos konala u letošního vítěze Velké ceny v požárním sportu v Hrabišíně. Této soutěže se zúčastňuje deset nejlepších družstev mužů z letošního pořadí Velké ceny, dále první tři družstva z okresního kola v požárním sportu.
Soutěž Mistrů se letos konala u letošního vítěze Velké ceny v požárním sportu v Hrabišíně. Této soutěže se zúčastňuje deset nejlepších družstev mužů z letošního pořadí Velké ceny, dále první tři družstva z okresního kola v požárním sportu.

Z žen se zúčastnilo prvních sedm družstev z celkového pořadí. Kategorie veteránů se zúčastnili družstva, které alespoň na některé soutěži získali nějaké body.

Soutěž byla dvoukolová a časy se sčítali. Muži, ženy a veteráni měli první kolo stejné - na prvním B byli koleje a na obou proudech byli plotky. V druhém kole měli ženy a veteráni hladkou trať na 2B. Muži ve druhém kole měli na levém proudu žebřík, z kterého musel sestříknout terč, pravý proud musel sestříkávat ze zemi, po sestříknutí se tento proud prodlužoval o jedno C a potom pravý proudař sestříkával přes onko. V kategorii mužů si nejlépe v prvním kole vedlo družstvo Bludova, které první kolo vyhráli s časem 19,02. Těsně za ním skončili Bohuslavice s časem 19,27. Na prozatímním třetím místě skončili Dolní Studénky. První kolo se nepovedlo Hrabišínu, který dosáhl času 21,20. Ve druhém kole měli smůlu Bohuslavice, kterým naděje na přední umístění při útoku zmařilo prasknutí hadice B. V tomto kole se taky rozhodovalo. Ty družstva, kterým se ani tak nepovedlo první kolo, tak se ve druhém kole dostali do popředí. Na celkovém třetím místě skončila Ruda nad Moravou, která ve druhém kole dosáhla druhého nejlepšího času a to 34,51. Na druhém místě skončila překvapivě Třeština. Soutěž mistrů i přes „nepovedené“ první kolo vyhrál Hrabišín, který s nejlepším časem z druhého kola (33,42) vyhrál celou soutěž.

V ženské kategorii se ještě rozhodovalo, kdo skončí na druhé nebo třetím místě v pořadí Velké ceny a to mezi ženami Dolních Studének a Rohlí. Ten kdo se tady umístil lépe, tak se taky vyhoupl na vyšší pozici v konečném pořadí Velké ceny kategorii žen. Zde na třetím místě skončilo Rovensko, druhý byl Bohutín a soutěž vyhrála Rohle a tím se taky dostala na celkové druhé místo.

V kategorii veteránů nejlépe dopadla Třeština, která s přehledem vyhrála se součtem 54,24. Na druhém místě skončili veteráni z Bohuslavic 97,66 a třetí místo obsadili veteráni z Rohle 107,11.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.