Soutěž Mistrů 2005

21. září 2005, 13:32, wolf
Soutěž Mistrů se letos konala u letošního vítěze Velké ceny v požárním sportu v Hrabišíně. Této soutěže se zúčastňuje deset nejlepších družstev mužů z letošního pořadí Velké ceny, dále první tři družstva z okresního kola v požárním sportu.
Soutěž Mistrů se letos konala u letošního vítěze Velké ceny v požárním sportu v Hrabišíně. Této soutěže se zúčastňuje deset nejlepších družstev mužů z letošního pořadí Velké ceny, dále první tři družstva z okresního kola v požárním sportu.

Z žen se zúčastnilo prvních sedm družstev z celkového pořadí. Kategorie veteránů se zúčastnili družstva, které alespoň na některé soutěži získali nějaké body.

Soutěž byla dvoukolová a časy se sčítali. Muži, ženy a veteráni měli první kolo stejné - na prvním B byli koleje a na obou proudech byli plotky. V druhém kole měli ženy a veteráni hladkou trať na 2B. Muži ve druhém kole měli na levém proudu žebřík, z kterého musel sestříknout terč, pravý proud musel sestříkávat ze zemi, po sestříknutí se tento proud prodlužoval o jedno C a potom pravý proudař sestříkával přes onko. V kategorii mužů si nejlépe v prvním kole vedlo družstvo Bludova, které první kolo vyhráli s časem 19,02. Těsně za ním skončili Bohuslavice s časem 19,27. Na prozatímním třetím místě skončili Dolní Studénky. První kolo se nepovedlo Hrabišínu, který dosáhl času 21,20. Ve druhém kole měli smůlu Bohuslavice, kterým naděje na přední umístění při útoku zmařilo prasknutí hadice B. V tomto kole se taky rozhodovalo. Ty družstva, kterým se ani tak nepovedlo první kolo, tak se ve druhém kole dostali do popředí. Na celkovém třetím místě skončila Ruda nad Moravou, která ve druhém kole dosáhla druhého nejlepšího času a to 34,51. Na druhém místě skončila překvapivě Třeština. Soutěž mistrů i přes „nepovedené“ první kolo vyhrál Hrabišín, který s nejlepším časem z druhého kola (33,42) vyhrál celou soutěž.

V ženské kategorii se ještě rozhodovalo, kdo skončí na druhé nebo třetím místě v pořadí Velké ceny a to mezi ženami Dolních Studének a Rohlí. Ten kdo se tady umístil lépe, tak se taky vyhoupl na vyšší pozici v konečném pořadí Velké ceny kategorii žen. Zde na třetím místě skončilo Rovensko, druhý byl Bohutín a soutěž vyhrála Rohle a tím se taky dostala na celkové druhé místo.

V kategorii veteránů nejlépe dopadla Třeština, která s přehledem vyhrála se součtem 54,24. Na druhém místě skončili veteráni z Bohuslavic 97,66 a třetí místo obsadili veteráni z Rohle 107,11.

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.