SPORT

O pohár Nového Malína v paravoltiži - FOTOREPORTÁŽ

11. května 2005, 21:56, mars
O pohár Nového Malína v paravoltiži - FOTOREPORTÁŽ Nový Malín- Sobotní zakaboněné počasí patřilo v Novém Malíně prvnímu ročníku voltižních závodů handicapovaných sportovců. Závodů o pohár Nového Malína se zúčastnilo 50 zdravotně oslabených cvičenců z celkem patnácti oddílů paravoltižního ježdění.
Nový Malín- Sobotní zakaboněné počasí patřilo v Novém Malíně prvnímu ročníku voltižních závodů handicapovaných sportovců. Závodů o pohár Nového Malína se zúčastnilo 50 zdravotně oslabených cvičenců z celkem patnácti oddílů paravoltižního ježdění.

Mnohé kluby vážily cestu z daleka, HIPONY klub dojel až z Bratislavy.„Je to krásné, že jsem se tu dnes všichni sešli,“ Obě organizace z Nového Malína, oddíl Sněženka i společnost Na dobré cestě, se letošních prvních závodů samozřejmě zúčastnily. Ředitel společnosti Na dobré cestě, Tomáš Pospíšil, slavil rok ode dne, kdy ji se svou ženou založil. řekl. Nadšení pro správnou věc, stejně jako jeho kolegové neztrácí a směle hovoří i o dalších plánech do budoucnosti. Na své usedlosti by totiž chtěl postupně vybudovat místo, kam si rády přijedou odpočinou i děti z dětských domovů a ústavů. Dnes do oddílu Sněženka chodí pravidelně dvanáct dětí.

Nejúspěšněji na koni cvičili soutěžící z oddílu APA VČAS I. Olomouc, kteří získali první místo v kategorii lehký handicap. Druzí byli HELIOS Mostkovice a třetí příčku obsadila domácí SNĚŽENKA Nový Malín.

Celý den, který byl zahájen v sobotu po desáté hodině, sliboval mimořádný zážitek. Podle rozpisu závodů se v dopoledním programu nejprve představili cvičenci, kteří nedosáhli osmi let a nebo jsou úplnými nováčky. Mezi nimi vynikala i nejmenší Magdička Murinová ze Sněženky Nový Malín. Soutěže byly rozdělené podle handicapu na mentální handicap a na těžký a lehký tělesný handicap.

Soutěžilo se na voltižním trenažéru (barelu) a pak následovala soutěž na koních povinnými sestavami, kterých se zúčastnilo 50 cvičenců. Pro diváky byly velice lákavé volné sestavy devíti dvojic i odpolední program volných jízd skupin.

td>
Paravoltiž je gymnastické cvičení na nesedlaném koni, kterého vede lonžérem na levou ruku po kruhu o průměru 18 metrů. Koně na sobotní závody, DAVIDa z APA z VČASlomouc, JANTARa z HC PAMIR Radíkov i FRUKTUSe Z HELIOS Mostkovice, dovezli pro tento den pořadatelé až z Olomouce.
Program dne před vyhlášením výsledků zpestřily dva dívčí taneční soubory z DDM u radnice v Šumperku. První předvedl krásné orientální tanečnice, ve druhém dívky tančily country tance.
Oba oddíly, které s v sobotních závodech představily, jsou chloubou Nového Malína. Děti v zeleném patří do oddílu Sněženka, jejich kamarádi v modrých tričkách pak do oddílu Na dobré cestě.
Zemědělská usedlost Sněženka překvapila své sobotní návštěvníky i tažných valachem, jízdou v kočáře a černými prasaty, která obdivovaly zejména děti.
Čtyři jeleni, které na Sněžence chovají, zhodili parohy ve středu, jen pár dní před konáním závodů.
Organizátor závodů a ředitel Na dobré cestě Nový Malín, Tomáš Pospíšil, dostal jako důkaz vděčnosti a poděkování za krásný den od dětí dřevěnou kozu.
Během čekání na výsledky si děti mohly vyzkoušet jízdu na koni, ty zdatnější pak soutěžily v jízdě zručnosti, kdy převážely kelímek s vodou mezi dvěma podstavci. Skokanské umění předvedla i Láďa na koni Charlie, který však při posledním skoku zakopl a pohmoždil si lehce nohu.
Nejmladší účastnice, Magda, patří do oddílu Sněženka Nový Malín. Na koni,kde vypadala jako hadrová panenka, však dokázala bravurně cvičit. I když zatím nemá věk pro závody, Sněžence v ní roste nadějná jezdkyně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).