KULTURA

EXPOSE

6. dubna 2005, 14:09, tech
Šumperk-Vlastivědné muzeum v Šumperku navazuje na loňské úspěšné setkání několika výtvarnic přehlídkou mladých, talentovaných regionálních tvůrců umění. Výstava s názvem Expose bude zahájena vernisáží již tento pátek.
Šumperk-Vlastivědné muzeum v Šumperku navazuje na loňské úspěšné setkání několika výtvarnic přehlídkou mladých, talentovaných regionálních tvůrců umění. Výstava s názvem Expose bude zahájena vernisáží již tento pátek.

Za nápadem a celou realizací výstavy stojí organizátorka Dana Vláčelová a dvě renomované výtvarnice – paní Kovalová a paní Crhonková. Loni byly mezi vystavovatelkami samy, letos představí široké veřejnosti další dosud málo známé mladé současné autory.

Kdo všechno se tedy na výstavě bude prezentovat? Kauer Aleš a jeho kresba propojená s poezií, Koverdynská Halka a její sochy a objekty, Mašková Lada se svými fotografiemi, Minář Roman se svou keramikou, Ožibko Michal předvede své obrazy, Peškar Michal rovněž s keramikou, Ronovská Anna s kolážemi, Šimková Daniela a její kresba, Válek Petr ze Šumperka a jeho obrazy a objekty a v neposlední řadě Volnohradský Radan a jeho kresba.

Počet vystavovatelů je poměrně vysoký a to hlavně díky tomu, že paní Kovalová a paní Crhonková většinu z těchto mladých pedagogicky vedly na uměleckých školách v Šumperku a v Zábřehu. “Rozmanitost technik a stylů tvorby by mohla být rozdělujícím prvkem výstavy, autory však spojuje jak jejich nekomformní přístup k životu, tak i pouta k rodnému kraji,” tvrdí. “Výstava určitě neobsáhne tvorbu všech mladých autorů spojených s naším regionem. Spíše chceme neotřelým způsobem veřejnosti představit pohled několika mladých umělců, “ dodávají pořadatelky.

“Pokud jde o dotazy ohledně výstavy - nemá význam, abych mluvil za všech deset vystavujících. Raději se přijďte podívat,” sdělil Reji nejmladší vystavující výtvarník Michal Ožibko.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 8. dubna v 17 hodin ve výstavní síni Vlastivědného muzea a samotná výstava potrvá až do 5. června 2005. Na vernisáži Vám podívanou zpříjemní šumperský písničkář Kaya Cvrček Cvrk a klavírista Zdeňek Dočekal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.4.2005 12:30
Titulek: oprava
Autor: Berková
107
102
V informacích, které poskytujete se vyskytlo několik nepřesností. Mašková Lada se sice narodila v Trutnově,ale rodina se přestěhovala do Bludova a nyní žije Lada i s rodinou v Hraběšicích.Je to dcera mého kolegy z VM v Šumperku,který zde pracuje jako fotograf. Z Volnohradského se stal Solnohradský. Bude dobré, když chyby opravíte. Výstava potrvá až do 5.6. Děkuji.M.Berková.
Reagovat
Datum: 11.4.2005 10:37
Titulek: :)
Autor: M.Ožibko
36
130
... jen jsem chtel rict, ze nejsem z vystavujicich projektu EXPOSE ten nejmladsi, ikdyz se tak casto chovam :)
Diky
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii YETI: LEDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ, kterou promítá kino OKO v Šumperku od 27. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který legendární herec propůjčil svůj hlas jedné z postaviček filmu Yeti?

A) Danny DeVito
B) Robert De Niro
C) Martin Dejdar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli vyhráli Veronika Oláhová ze Šumperka a Lenka Hetmánková z Velkých Losin.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.