KULTURA

EXPOSE

6. dubna 2005, 14:09, tech
Šumperk-Vlastivědné muzeum v Šumperku navazuje na loňské úspěšné setkání několika výtvarnic přehlídkou mladých, talentovaných regionálních tvůrců umění. Výstava s názvem Expose bude zahájena vernisáží již tento pátek.
Šumperk-Vlastivědné muzeum v Šumperku navazuje na loňské úspěšné setkání několika výtvarnic přehlídkou mladých, talentovaných regionálních tvůrců umění. Výstava s názvem Expose bude zahájena vernisáží již tento pátek.

Za nápadem a celou realizací výstavy stojí organizátorka Dana Vláčelová a dvě renomované výtvarnice – paní Kovalová a paní Crhonková. Loni byly mezi vystavovatelkami samy, letos představí široké veřejnosti další dosud málo známé mladé současné autory.

Kdo všechno se tedy na výstavě bude prezentovat? Kauer Aleš a jeho kresba propojená s poezií, Koverdynská Halka a její sochy a objekty, Mašková Lada se svými fotografiemi, Minář Roman se svou keramikou, Ožibko Michal předvede své obrazy, Peškar Michal rovněž s keramikou, Ronovská Anna s kolážemi, Šimková Daniela a její kresba, Válek Petr ze Šumperka a jeho obrazy a objekty a v neposlední řadě Volnohradský Radan a jeho kresba.

Počet vystavovatelů je poměrně vysoký a to hlavně díky tomu, že paní Kovalová a paní Crhonková většinu z těchto mladých pedagogicky vedly na uměleckých školách v Šumperku a v Zábřehu. “Rozmanitost technik a stylů tvorby by mohla být rozdělujícím prvkem výstavy, autory však spojuje jak jejich nekomformní přístup k životu, tak i pouta k rodnému kraji,” tvrdí. “Výstava určitě neobsáhne tvorbu všech mladých autorů spojených s naším regionem. Spíše chceme neotřelým způsobem veřejnosti představit pohled několika mladých umělců, “ dodávají pořadatelky.

“Pokud jde o dotazy ohledně výstavy - nemá význam, abych mluvil za všech deset vystavujících. Raději se přijďte podívat,” sdělil Reji nejmladší vystavující výtvarník Michal Ožibko.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 8. dubna v 17 hodin ve výstavní síni Vlastivědného muzea a samotná výstava potrvá až do 5. června 2005. Na vernisáži Vám podívanou zpříjemní šumperský písničkář Kaya Cvrček Cvrk a klavírista Zdeňek Dočekal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.4.2005 12:30
Titulek: oprava
Autor: Berková
118
108
V informacích, které poskytujete se vyskytlo několik nepřesností. Mašková Lada se sice narodila v Trutnově,ale rodina se přestěhovala do Bludova a nyní žije Lada i s rodinou v Hraběšicích.Je to dcera mého kolegy z VM v Šumperku,který zde pracuje jako fotograf. Z Volnohradského se stal Solnohradský. Bude dobré, když chyby opravíte. Výstava potrvá až do 5.6. Děkuji.M.Berková.
Reagovat
Datum: 11.4.2005 10:37
Titulek: :)
Autor: M.Ožibko
44
143
... jen jsem chtel rict, ze nejsem z vystavujicich projektu EXPOSE ten nejmladsi, ikdyz se tak casto chovam :)
Diky
Reagovat