SPORT

Gymnastický klub Šumperk má nové mladé talenty + FOTO

9. února 2005, 22:10, mm
Gymnastický klub Šumperk má nové mladé talenty + FOTO Šumperk - Jsou ohebné jako proutek s ladností baletek a vyhrávají každou soutěž. Trenérkám Gymnastického klubu Šumperk svítá v jejich svěřenkyních nejedna mladá hvězda. I když jim není ani patnáct, prošly již několika mezinárodními závody a poctivě trénují pět dní v týdnu. Moc dobře totiž ví, kolik potu stojí zlatá medaile.
Šumperk - Jsou ohebné jako proutek s ladností baletek a vyhrávají každou soutěž. Trenérkám Gymnastického klubu Šumperk svítá v jejich svěřenkyních nejedna mladá hvězda. I když jim není ani patnáct, prošly již několika mezinárodními závody a poctivě trénují pět dní v týdnu. Moc dobře totiž ví, kolik potu stojí zlatá medaile.

Naděje šumperského gymnastického oddílu, třináctiletá Domininka Harásková byla zařazena do reprezentačního juniorského výběru České republiky.
Její mladší kolegyně a budoucí rivalka Simona Kozáková je jednou z nejlepších mladých gymnastek. V mezinárodních závodech v Košicích vyhrála soutěž Pohár ředitele ZŠ v nejmladší kategorii.
Malinká dívka trénuje jako ostatní pět dní v týdnu vždy minimálně tři hodiny.
Tvrdě vydřená práce je však znát, Simona bravurně zvládá všechny cviky na nářadí.
I když je gymnastika individuální sport, dívky společně věnují čas i péči svému zevnějšku. Baletní průprava držení těla i pečlivě upravené vlasy dotváří pak dojem z celého jejich týmu.
Obě mladé dívky se opět setkají na memoriálu, každoroční akci šumperského gymnastického oddílu, který se koná v dubnu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru