KULTURA

Setkání se Superstar.

22. září 2004, 18:34, sem
Setkání se Superstar. Šumperk - nemá rád Superstar. Dokázal to v sobotu na koncertě revivalů, kde se sešlo jen něco přes dvě stě lidí. Zklamaní nebyli jen muzikanti, kteří neměli pro koho hrát, novináři, kteří nemohli nafotit a zachytit tu správnou atmosféru, ale hlavně pořadatelé, kteří právě jméno české Superstar Petra Poláčka dali jako hlavní lákadlo na plakáty.
Šumperk - nemá rád Superstar. Dokázal to v sobotu na koncertě revivalů, kde se sešlo jen něco přes dvě stě lidí. Zklamaní nebyli jen muzikanti, kteří neměli pro koho hrát, novináři, kteří nemohli nafotit a zachytit tu správnou atmosféru, ale hlavně pořadatelé, kteří právě jméno české Superstar Petra Poláčka dali jako hlavní lákadlo na plakáty.

Přesto když začala hrát skupina s bývalým názvem Bad Name Bon Jovi Revival, dnešní nikomu skoro nic neříkající Iluze, byl malý plácek pod pódiem plný tleskajících, skákajících a volajících dívčích těl, mezi něž se sem tam vmísil i mužský nadšenec. Když před obecenstvo přišel hlavní host večera, ovace překonaly i chabou účast. Petr Poláček je slavný hlavně díky soutěži Česko hledá Superstar. Vypadl sice jako druhý ve finále, ale i tak se dostal do podvědomí národa jako jeden z desítky vyvolených. Jeho patnáct minut slávy jej katapultovalo na vrchol. Nepopírá to, naopak z toho dodnes těží: "Šel jsem do Superstar a ani jsem nepočítal, že se nemusím umístit v horní desítce, ale hlavně abych si našel své publikum."

Vlastně jsem očekávala namyšleného frajírka, který neunesl svou slávu. Ale Petr je takříkajíc v pohodě, na pódiu hýří vtipem, komunikuje živě s publikem a jako správný rocker neopomene vzít si s sebou pivo. I když k drsné rockerské slupce má dosti daleko. Například i tím, že to moc neumí před fotografy nebo hledáčky kamery. I když se fotí zjevně rád. Vystřihne vám několik nezaměnitelných úsměvů i šklebů, při zpívaní chvíli nepostojí, což je pod hýbajícím se pódiem s davem nadšených slečen trochu oříšek. "Vlastně ani nevím, jak se mám tvářit," říká mi pak v šatně, kam jsme přišli prohodit pár slov. Ochotně si však sedne a snaží se pózovat jak jen to jde. Vypadá to, že proslulý úsměv, na který chytá davy holčiček i pubertálních slečen, má dokonale nacvičený, ale ouha, směje se tak sladce pořád. I když vytrpí všechny možné pózy, které jsem si vymyslela a jen tak klábosíme, než se sejde zbytek skupiny je milý a příjemný, nadšeně odpovídá na každou otázku, která je mu položena a i když se přizná, že teď už ví, jak mluvit, nepůsobí vůbec strojeně“Nemám rád bulvár. V jednom týdeníku jsme teď skoro pořád. Přetřásá se, proč jsem vyhodil manažera a tak,“ posteskne si nad úrovní dnešních paparazzi.Připustí i mírný zásah do soukromí, prozradí, že nemá dosud žádnou přítelkyni, ovšem z výrazu jeho stále vysmáté tváře nevyčtete, zda to hodlá časem změnit nebo je mu teď takhle dobře. „Moje holka neusnesla, že na ni najednou nemám čas. Poznali jsme se ještě před Superstar, něž ještě stačila všechna ta mánie kolem propuknout,“ dodává na vysvětlenou a připouští, že kdyby, tak hledá úplně obyčejnou holku, která ovšem pochopí, že zpívání je jeho život. Rozhodně nechce žádnou fanynku, před kterýma ostatně zdrhala celá kapela i při jiném vystoupení, které měla ve stejný den jako koncert revivalů v Šumperku.

„Vlastně se nám to stalo poprvé,“ směje se nad otázkou, jak vnímají skromný počet fanoušků. „Ale na druhou stranu je příjemné vidět, že ti, co přišli, se fakt chtěli bavit. Ono akce jsme si dneska už užili dost. Dokonce jsme dneska utíkali doslova jako Beatles. Po koncertu jsme měli šatny na jedné škole, a když se to rozkřiklo, nahrnuly se tam davy fanynek, tak dva tisíce. Museli jsme poprosit školníka, aby nás pustil jinudy a kluci pak rychle vynášeli aparaturu,“ směje se a já mu skoro věřím, že ho nezájem šumperského publika nechává chladným. Na závěr prozradí ještě něco o novém CD, které chystají s klukama vydat co nejdříve jak jen to půjde. Zatím mají jen šest písniček, většina dalších není ještě otextována. Ale pracuje se na prvních dvou singlech, které se brzy pustí do rádií. Na důkaz toho, že umí zpívat i česky vystřihl na závěr koncertu dokonce první písničku své staronové skupiny „Iluze“. Nezbývá nyní než čekat, zda se na nový hudební objev české superstar „Iluze“ ujme i mezi skalními fanoušky Bon Jovi revivalu.

Vystřihne vám několik nezaměnitelných úsměvů i šklebů


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.