KULTURA

Rytířské dny v Bludově

25. srpna 2004, 14:18, sem
Rytířské dny v Bludově Bludov - Uplynulý víkend v Bludově byl ve znamení rytířů. Aspoň to na první pohled hlásaly reklamní plakáty, které zvaly na dvoudenní akci rytířské skupiny Pánů z Bludova, která se konala na dvoře Kulturního domu v Bludově.

Bludov - Uplynulý víkend v Bludově byl ve znamení rytířů. Aspoň to na první pohled hlásaly reklamní plakáty, které zvaly na dvoudenní akci rytířské skupiny Pánů z Bludova, která se konala na dvoře Kulturního domu v Bludově.

Již v pátek 20.srpna byl zahájen rytířský kvas ohňovou show. Lídr skupiny Martin Schauer sliboval dvoudenní rytířské slavnosti s účastí i jiných skupin. Nakonec vystoupily skupiny Barbaři, Ursi z Bludova, divadlo Magnet z Bruntálu a k podívání byla i skupina scénického šermu Meče, Blesky.

V prostorách za kulturním domem vyrostla skutečně malá dobová vesnice z 15.století, která věrna té době čítala jen dva stánky s občerstvením a několik lavic na posezení, vymezený malý prostor pro aktivní šerm a jiné líté boje a před symbolickým vstupem i ohrady se zvířátky.

Nejvíce zaujal kozel Honza, pozadu pozornosti nezůstala ani fretka schovaná v kapse či za krkem svého majitele.

V sobotu po dětských hrách se představilo i divadelní představení s hrou vhodnou spíše na hrad Slovinec, protože i dle prologu se děj příběhu odehrával právě na slovutném hradě. Ovšem kulisy se pokusily aspoň částečně tento handicap vyrovnat a malí diváci mohli být spokojeni. Další akcí, kterou skupina Pánu z Bludova plánuje je vystoupení O prsten černé vdovy na hradě Sovinci, které se koná o víkendu 11.a 12.září. Na programu je rytířský turnaj v seku mečem naostro a na přesnost, dobývání hradu a gotická hudba, výstava zbraní a oblékací techniky období 14.-16.století.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.10.2004 13:55
Titulek: Ursi
Autor: DANiel
147
110
Jen malá připomínka, Ursi jsou z Brna!
Reagovat