KULTURA

Rytířské dny v Bludově

25. srpna 2004, 14:18, sem
Rytířské dny v Bludově Bludov - Uplynulý víkend v Bludově byl ve znamení rytířů. Aspoň to na první pohled hlásaly reklamní plakáty, které zvaly na dvoudenní akci rytířské skupiny Pánů z Bludova, která se konala na dvoře Kulturního domu v Bludově.

Bludov - Uplynulý víkend v Bludově byl ve znamení rytířů. Aspoň to na první pohled hlásaly reklamní plakáty, které zvaly na dvoudenní akci rytířské skupiny Pánů z Bludova, která se konala na dvoře Kulturního domu v Bludově.

Již v pátek 20.srpna byl zahájen rytířský kvas ohňovou show. Lídr skupiny Martin Schauer sliboval dvoudenní rytířské slavnosti s účastí i jiných skupin. Nakonec vystoupily skupiny Barbaři, Ursi z Bludova, divadlo Magnet z Bruntálu a k podívání byla i skupina scénického šermu Meče, Blesky.

V prostorách za kulturním domem vyrostla skutečně malá dobová vesnice z 15.století, která věrna té době čítala jen dva stánky s občerstvením a několik lavic na posezení, vymezený malý prostor pro aktivní šerm a jiné líté boje a před symbolickým vstupem i ohrady se zvířátky.

Nejvíce zaujal kozel Honza, pozadu pozornosti nezůstala ani fretka schovaná v kapse či za krkem svého majitele.

V sobotu po dětských hrách se představilo i divadelní představení s hrou vhodnou spíše na hrad Slovinec, protože i dle prologu se děj příběhu odehrával právě na slovutném hradě. Ovšem kulisy se pokusily aspoň částečně tento handicap vyrovnat a malí diváci mohli být spokojeni. Další akcí, kterou skupina Pánu z Bludova plánuje je vystoupení O prsten černé vdovy na hradě Sovinci, které se koná o víkendu 11.a 12.září. Na programu je rytířský turnaj v seku mečem naostro a na přesnost, dobývání hradu a gotická hudba, výstava zbraní a oblékací techniky období 14.-16.století.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.10.2004 13:55
Titulek: Ursi
Autor: DANiel
122
Jen malá připomínka, Ursi jsou z Brna!
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.