KULTURA

Poslední dny Losinského kulturního léta

26. července 2004, 11:46, mar
Poslední dny Losinského kulturního léta budou ve znamení folku, country a včelách s medem.
   Poslední akcí Losinského kulturního léta bude vystoupení tří kapel.

První ze skupin, které se zde představí je skupina RAMPA MUSIC. Hudební seskupení, které vzniklo v polovině září 1995 v Šumperku v původním obsazení 4 členů. Od svého vzniku kladla skupina důraz na autorskou tvorbu, ale nevyhýbá se ani zhudebňování textů jiných autorů. V původní sestavě natočila v září 1996 svůj první dlouhohrající nosič "HÁDANKA" a vychází na kompilaci firmy POPRON dvě skladby ZVONY a PODZIM. Skupina, ve složení Juřa - zpěv, kytara, Pitrýs – mandolina, Mirsky - zpěv bonga a Romča – basa, koncertuje a obráží všemožné soutěže a festivaly. Na přelomu roku 97 přišli do skupiny dva noví členové, do tvorby pronikají prvky blues a swingu. V nové sestavě se natáčí i další CD Makrely. Do dnešního dne ovšem informace o skupině na jejich webových stránkách upadají, takže nezbývá než se těšit na jejich vystoupení na zámku v Losinách, kde opět oživí své staré i nové posluchače.

Dalším showmanem bude skupina HOŘEC a do třetice zábřežská formace MADALEN, která vznikla v roce 1992 z podnětu Honzy Šebesty a Honzy Štaigla. V současné době Madalen hraje ve složení: Honza Štaigl, Věrka Štaiglová, Jana Gieselová, Káťa Vepřková, Jirka Válek a Honza Dobiáš. Již v roce 1993 získala mohelnickém Dostavníku 1. místo v interpretační soutěži a jejich Propast si vysloužila 1. místo za nejlepší písničku.

Na podzim však přišla skupina o kytaristu Honzu Šebestu, který tragicky zahynul při autonehodě.Po těžkém rozhodování, zda vůbec pokračovat, dochází v Madalenu k personálním změnám. Do kapely přichází kytarista a banjista Jirka Válek, který svým banjem posouvá muziku dál k bluegrassu. Po odchodu Standy Benedikta se kontrabasu ujímá Standa Hoigr. Radost ovšem netrvala dlouho, v létě po tragické autonehodě skupina přišla o svého nového basistu Standu Hoigra. Na kontrabas přišel Luboš Vepřek (manžel Katky Holínkové).Zrodila se v té době také myšlenka vzpomínkových koncertů v Zábřeze, věnovaných Honzovi Šebestovi a Standovi Hoigrovi.

Koncert tří kapel bude jistě nevšedním zážitkem, proto si jej nenechejte 30.července od 19 hodin ujít. Vstupné je 70,--

Den poté se s Losinami rozloučí i divadelní hra Ořechovského divadla „Po všem hovno, po včelách med“. Hra byla představena již v loňském roce a pro nadšené diváky nebude ani letos nudnou zábavou.

Proto 31.července ve 20:30 za 120,- uvidíte komedii, jejímž zdrojem se stala kniha Zdeňka Galušky „Slovácko sa sůdí“.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.