KULTURA

Poslední dny Losinského kulturního léta

26. července 2004, 11:46, mar
Poslední dny Losinského kulturního léta budou ve znamení folku, country a včelách s medem.
   Poslední akcí Losinského kulturního léta bude vystoupení tří kapel.

První ze skupin, které se zde představí je skupina RAMPA MUSIC. Hudební seskupení, které vzniklo v polovině září 1995 v Šumperku v původním obsazení 4 členů. Od svého vzniku kladla skupina důraz na autorskou tvorbu, ale nevyhýbá se ani zhudebňování textů jiných autorů. V původní sestavě natočila v září 1996 svůj první dlouhohrající nosič "HÁDANKA" a vychází na kompilaci firmy POPRON dvě skladby ZVONY a PODZIM. Skupina, ve složení Juřa - zpěv, kytara, Pitrýs – mandolina, Mirsky - zpěv bonga a Romča – basa, koncertuje a obráží všemožné soutěže a festivaly. Na přelomu roku 97 přišli do skupiny dva noví členové, do tvorby pronikají prvky blues a swingu. V nové sestavě se natáčí i další CD Makrely. Do dnešního dne ovšem informace o skupině na jejich webových stránkách upadají, takže nezbývá než se těšit na jejich vystoupení na zámku v Losinách, kde opět oživí své staré i nové posluchače.

Dalším showmanem bude skupina HOŘEC a do třetice zábřežská formace MADALEN, která vznikla v roce 1992 z podnětu Honzy Šebesty a Honzy Štaigla. V současné době Madalen hraje ve složení: Honza Štaigl, Věrka Štaiglová, Jana Gieselová, Káťa Vepřková, Jirka Válek a Honza Dobiáš. Již v roce 1993 získala mohelnickém Dostavníku 1. místo v interpretační soutěži a jejich Propast si vysloužila 1. místo za nejlepší písničku.

Na podzim však přišla skupina o kytaristu Honzu Šebestu, který tragicky zahynul při autonehodě.Po těžkém rozhodování, zda vůbec pokračovat, dochází v Madalenu k personálním změnám. Do kapely přichází kytarista a banjista Jirka Válek, který svým banjem posouvá muziku dál k bluegrassu. Po odchodu Standy Benedikta se kontrabasu ujímá Standa Hoigr. Radost ovšem netrvala dlouho, v létě po tragické autonehodě skupina přišla o svého nového basistu Standu Hoigra. Na kontrabas přišel Luboš Vepřek (manžel Katky Holínkové).Zrodila se v té době také myšlenka vzpomínkových koncertů v Zábřeze, věnovaných Honzovi Šebestovi a Standovi Hoigrovi.

Koncert tří kapel bude jistě nevšedním zážitkem, proto si jej nenechejte 30.července od 19 hodin ujít. Vstupné je 70,--

Den poté se s Losinami rozloučí i divadelní hra Ořechovského divadla „Po všem hovno, po včelách med“. Hra byla představena již v loňském roce a pro nadšené diváky nebude ani letos nudnou zábavou.

Proto 31.července ve 20:30 za 120,- uvidíte komedii, jejímž zdrojem se stala kniha Zdeňka Galušky „Slovácko sa sůdí“.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.