KULTURA

Kulturní smršť se blíží k Šumperku

9. června 2004, 14:13, Stanislava Marešová
Jarní počasí, plné slunných dní prosycených deštěm a sem tam se střídající chladné větry, to vše k nám v posledních dnech i týdnech přilákalo kulturu doslova ze všech koutů naší země. Mimo tradiční akce, na které je již šumperský rodák zvyklý, se zde odehrají i jiné, nové či staronové věci.
   Jarní počasí, plné slunných dní prosycených deštěm a sem tam se střídající chladné větry, to vše k nám v posledních dnech i týdnech přilákalo kulturu doslova ze všech koutů naší země. Mimo tradiční akce, na které je již šumperský rodák zvyklý, se zde odehrají i jiné, nové či staronové věci.

Tento týden zahájí štafetu kultury Divadlo v parku. V Sadech 1.máje se po čtyři podvečery setkáte s Marcem Camolettim ve hře Létající snoubenky 11.6.2004, s Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem v muzikálu Kdyby tisíc klarinetů v sobotu 12.6., s Voskovcem a Werichem při hře Divotvorný hrnec v podání divadla z Českého Těšína. Ostatně to není jediné divadlo, kde se v Divadle představí. Opět se setkáte s divadlem Skelet Pavla Trávníčka, s Hoffmannovým divadlem z Uherského Hradiště a samozřejmě že se představí i domácí scéna Divadla Šumperk s hrou Edith a Marléne.

A protože naše městečko není ochuzení ani o jiné druhy kultury, může si umění chtivý návštěvník dopřát oddechu i v kině Oko. Zavřeli nám sice malou scénu Art Kina, ale oceňované a kvalitní filmy evropského umění si našly cestu a jsou i v červnu promítány v Kině Oko. Od pondělka běžící a dneškem končící francouzský film Drž hubu! je promítán od 17:30 hodin. Ve středu 16.června na něj naváže argentynsko-španělský film Syn nevěsty, který může shlédnout pouze v jeden den od 20 hodin. Dlouho na sebe nenechá čekat francouzský film Mambo Italiano, který se představí již od čtvrtka 17.6. Koncem června Současnou evropskou kinematografii uzavře film Vadí nevadí z Francie.

K Šumperku se ovšem blíží i jiná filmová pohroma. Kontroverzní film Mel Gibsona.V hlavní roli James Cavierezel a Monica Bellucciová. Film rozproudil při své premiéře v USA vlnu protichůdných reakcí. Zapřísáhlí katolíci jej milují, čeští farníci jej pirátsky promítají na svých farách, islámští zastánci jej obdivují pro snad konečné zveřejnění pravdy o Židech a posledně jmenovaní hromadně protestují. Každopádně už z těchto důvodů je nasnadě film vidět. Promítá se od 24.června až do konce měsíce. Otrlým povahám přejeme hezkou podívanou.

Poslední kulturní zmínka z tohoto týdne patří kapele O5&Radeček. Ta připravila pro své fanoušky, kteří již znají její notoricky ohranou písničku Praha z rádií, i další skladby. Hodlají je představit na koncertování v okolí Šumperka. V pátek 18.června ve Velkých Losinách, 25.června v Olomouci, 2. července na 1. koncertu na střeše, 3.července na 2.koncertu na střeše, 10.července v Kněžpoli u Rýmařova a 31.července na festivalu Rocková noc ve Šternberku. Bližší informace o kapele přineseme v dalším týdnu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.