KULTURA

Spring party 2003 bude nabitá energií

8. dubna 2003, 10:37, Rejdakce
Spring party 2003 bude nabitá energií    SOUTĚŽ – Spring party 2003 bude podle pořadatele Domu kultury Šumperk hodně o energii. Tu ze sebe totiž vyzařují všichni účinkující, kteří zamíří do Šumperka. Výběr kapel není letos ani omezen jen na mládež a na jeden hudební žánr, ale na své si přijdou všechny věkové skupiny a o barevnost stylů také nebude nouze. Na jarní kulturácký mejdan, který se koná v pátek 11. dubna mohou nyní vyhrát čtyři šťastlivci volné vstupenky.
  SOUTĚŽ – Spring party 2003 bude podle pořadatele Domu kultury Šumperk hodně o energii. Tu ze sebe totiž vyzařují všichni účinkující, kteří zamíří do Šumperka. Výběr kapel není letos ani omezen jen na mládež a na jeden hudební žánr, ale na své si přijdou všechny věkové skupiny a o barevnost stylů také nebude nouze. Na jarní kulturácký mejdan, který se koná v pátek 11. dubna mohou nyní vyhrát čtyři šťastlivci volné vstupenky.

  Ve velkém sále vystoupí v Šumperku návštěvníkům bluesového festivalu známý Hoochie Coochie Band. „Vystupovali i na posledním Blues Alive, ovšem pouze pro uzavřenou společnost na Mírově. Byl to opravdu zážitek. Proto jsme se rozhodli tyto bluesové živly pozvat na jarní koncert,“ uvedla produkční DK Šumperk Hana Písková. Brněnský Hoochie Coochie Band má dokonale osvojený image a projev chicagského typu. O jejich odvaze svědčí i to, že při nočním jamování na čtvrtém ročníku Blues Alive členové kapely v čele s frontmanem Janem Švihálkem byli ochotni se postavit po bok americkým hostům T – Modelu Fordovi a Paulu Jonesovi. Bodovali také na renomovaném drážďanském festivalu v roce 2000. Na podzim vydali u Indies CD s názvem I Love My Baby.

  Od blues se jarní party přesune se skupinou Traband k taneční hudbě všeho druhu – od české dechovky přes židovský klezmer, argentinské tango až po francouzský chanson. Zakázán nebude ani kabaretní šlágr, kuplet, kramářská píseň, jazzový evergreen nebo rock and roll. Dojde i na cirkusové fanfáry, námořnické halekačky, vojenský parademarš a hospodský šraml. Na konec jejich vystoupení prý přicházívá večerní zpěv muezzinův.Tato naprosto nezaškatulkovatelná kapela vznikla v roce 1995 jako rockové trio v sestavě kytara, basa a bicí. Postupně se však hudebníci propracovali k písním čerpajícím ze širokého hudebního spektra a k bohatšímu nástrojovému složení, především přidali dechové nástroje. Traband spolupracuje s česko-francouzským Divadlem Na voru a s písničkářem Václavem Koubkem. Původní lehce punkový dvoutaktní zvuk se přestavěl v roce 1999 na dechno-pubový šestiválec: trubka, tuba, baskřídlovka, klarinet, banjo a bicí (deska Kolotoč 2000).

  Notnou dávku funky a soulu pak můžeme čekat od kapely Žáha. Ta přijede do Šumperka se svým současným projektem Soul Machine, kdy se ke standartní sestavě kapely připojuje dechová sekce Plesh horns. Spring party doplní i program ve foyeru kulturáku, kde se mezi hudebními bloky uskuteční také extravagantní módní přehlídka papírových oděvů, kterou připravili náctiletí výtvarníci z V. základní školy pod vedením Jany Jarkovské. Správným energetickým zážitkem bude i třicetiminutová bicí show Jumbing Drums. Repertoár této partičky je symbiózou rytmů nejen evropské hudby, ale v autorských skladbách lze rozeznat jak dalekou Afriku, tak brazilské pralesy, stejně jako vlivy jazzu a techno music.<
  Takže nezapomeňte - Spring party se koná 11. dubna ve 20 hodin ve velkém sále DK!

Soutěžní otázka: Kolik kapel vystoupí na letošní áčkové Spring party?
Odpovědi s celým Vaším jménem zasílejte na: info@rej.cz. do čtvrtka 10. dubna do 15 hodin. Čtyřem vylosovaným zašleme po uzávěrce soutěže e-mail a v pátek od 14 hodin si mohou vyzvednout vstupenku na pokladně DK na své jméno.

  • Oficiální strana kapely Traband
  • Oficiální strana kapely Žáha
  • Oficiální strana kapely Jumping Drums


  • Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru