KULTURA

V klášterním kostele hlásili vyprodáno

18. března 2003, 12:00, Roman Janků, Agentura J+D
V klášterním kostele hlásili vyprodáno   ŠUMPERK - Beznadějně vyprodaný zahajovací koncert Šumperské klasiky, který se uskutečnil v úterý 11.března v prostorách klášterního kostela v Šumperku, byl pro posluchače a příznivce koncertního cyklu krásným zážitkem a velkou lahůdkou zároveň. Pozvání přijali Moravští komorní sólisté Kroměříž, kteří pod vedením svého dirigenta Tomáše Netopila odvedli vynikající umělecký výkon.
  ŠUMPERK - Beznadějně vyprodaný zahajovací koncert Šumperské klasiky, který se uskutečnil v úterý 11.března v prostorách klášterního kostela v Šumperku, byl pro posluchače a příznivce koncertního cyklu krásným zážitkem a velkou lahůdkou zároveň. Pozvání přijali Moravští komorní sólisté Kroměříž, kteří pod vedením svého dirigenta Tomáše Netopila odvedli vynikající umělecký výkon.

  I přes velkou zimu (kostel není možné vytopit) hráli Malou noční hudbu W.A.Mozarta s neobyčejnou lehkostí a nadhledem, krásným citem pro melodii a frázi, Serenádu Eugena Suchoně zase s nasazením a hravostí. I když jsou skladby rozdílné dobou svého vzniku, tvořili velice zdařilou kombinaci.

  Po těchto dvou skladbách přišel vrchol večera. Před publikum nastoupil Šumperský dětský sbor a sólistky, sopranistka Šárka Malínková a mezzosopranistka Karolína Berková. Společně přednesli Stabat mater G.B.Pergolesiho. Dílo, které není interpretačně nikterak lehké, připravili naprosto precizně a interpretačně velice stylově. Šumperský dětský sbor byl svou barvou příjemnou součástí orchestru a nádherným doplňkem k sólistkám. Obě předvedli naprosto profesionální a přitom pokorný výkon, který ctí Pergolesiho. Posluchač neměl pocit, že je rušen operním zpěvem. Naopak. Všichni se navzájem doplňovali a inspirovali se. V klášterním kostele vládla přátelská tvořivá atmosféra, kterou mohla narušit snad jen za nehty zalézající zima.

  Přejme si, aby podobných koncertů bylo v Šumperku více a návštěvnost měla jen stoupající tendenci. Vždyť krásný hudební zážitek, který měli posluchači možnost absolvovat v Šumperku, je pohlazením na duši a povzbuzením do dalších dní. Koncert není totiž jen poslech hudby, ale může být příležitostí potkat přátele nebo jen tak se nechat inspirovat. Již nyní se můžeme těšit na vystoupení cembalistky Moniky Knoblochové, laureátky soutěže Pražského jara.

  Závěrem snad jen malý apel na všechny, kteří chtějí mít vstupenky včas. Vždy jsou v dostatečném předstihu v pokladně Domu kultury a nově také v Informačním centru. Pokud si je příznivci zarezervují, v předstihu, zamezíme tím velkým frontám před koncerty. Je tedy dobré zakoupit si vstupenky včas.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.