KULTURA

Chyť mě, když to dokážeš (soutěž s kinem OKO)

25. února 2003, 08:00, biograf.cz
Chyť mě, když to dokážeš  (soutěž s kinem OKO)   Steven Spielberg po dvou sci-fi filmech z poslední doby (A.I. – Umělá inteligence, Minority Report) přešel do zcela odlišného žánru. Rozhodl se zfilmovat příběh jednoho z nejúspěšnějších podvodníků historie Spojených států, jenž jej sepsal ve své životopisné knize, která vyšla v roce 1980. Tuto velmi originální komedii nabízí od čtvrtka ve svém programu šumperské kino Oko.
  Steven Spielberg po dvou sci-fi filmech z poslední doby (A.I. – Umělá inteligence, Minority Report) přešel do zcela odlišného žánru. Rozhodl se zfilmovat příběh jednoho z nejúspěšnějších podvodníků historie Spojených států, jenž jej sepsal ve své životopisné knize, která vyšla v roce 1980. Tuto velmi originální komedii nabízí od čtvrtka ve svém programu šumperské kino Oko.

  I když příběh má v sobě určitý dramatický náboj a je ve své podstatě vážnou záležitostí, Spielberg jej zpracoval spíše v duchu retro komedie z 60. let, která si za úkol neklade nic víc, než příjemně pobavit. Do hlavních rolí režisér vybral charismatické hvězdy první velikosti: Leonarda DiCapria a Toma Hankse. Protagonistou snímku je šestnáctiletý Frank (L. DiCaprio), který žije poměrně spokojený život spolu se svými rodiči. Avšak nenadálý rozvod rodičů Franka hluboce zasáhne a on prchá z domova před rozhodnutím, u kterého z nich zůstat. Inteligentní mladík si velmi brzy najde způsob, jak přijít ke slušným penězům. Dělá to způsobem, který bere dech a zároveň svědčí o jeho zcela mimořádných schopnostech. Dokáže si vyrobit doklady a "udělat" se starším, ale i proniknout do řad pilotů jedné z největších leteckých společností, aniž by složil jakékoli zkoušky. Diplom právníka, jak jinak než zfalšovaný, mu otevře cestu stát se obhájcem a nějaký čas působí i jako dětský lékař na klinice… Jeho loupeže vyčíslí zoufalý agent FBI (Tom Hanks), s nímž si Frank dlouho pohrával jako kočka s myší, na závratnou sumu 2,5 milionů dolarů. A přestože Carl jej chce za každou cenu dostat za mříže, rodí se mezi nimi zvláštní pouto. Carl si uvědomuje, že Frank je vlastně jen dítě, které je možná nebezpečné pro státní kasu, ale nikoli pro veřejnost. Jeho zločiny jsou sice poměrně závažné, ale společnost jako takovou neohrožují…

  Dvě volné vstupenky na tento film získáte když zodpovíte soutěžní otázku: Jaké je celé jméno zmíněného nejslavnějšího podvodníka historie Spojených států? Odpověď pošlete na adresu: info@rej.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).