KULTURA

Festival Králíky nabízí multižánrové zážitky

16. července 2002, 11:13, Rejdakce
Festival Králíky nabízí multižánrové zážitky   KRÁLÍKY - V pátek 19. července ve dvě hodiny odpoledne začíná XI. ročník Festivalu Králíky, který "pojede" až do nedělní půlnoci. Na festival budou zajištěny mimořádné autobusové linky a programová nabídka je více než pestrá - vystoupí mj. Laibach, MIG 21, Jana Kirschner, Hypnotix, Tata Bojs a další zahraniční i domácí kapely.
  KRÁLÍKY - V pátek 19. července ve dvě hodiny odpoledne začíná XI. ročník Festivalu Králíky, který "pojede" až do nedělní půlnoci. Na festival budou zajištěny mimořádné autobusové linky a programová nabídka je více než pestrá - vystoupí mj. Laibach, MIG 21, Jana Kirschner, Hypnotix, Tata Bojs a další zahraniční i domácí kapely.

   Letošní koncepce festivalu vychází především z loňského ročníku. V areálu naleznete hlavní hudební scénu, místo loňského Roxy stanu budou na koupališti stany dva - Latino a Aphrica, o které se budou starat zavedené sound systémy a DJ´s. V klubu Na Střelnici se o pódium budou tradičně dělit divadelní spolky, filmové projekce a interpreti akustické hudby. Asi největší změnu prodělá druhá hudební scéna, která bude umístěna stejně jako loni, ovšem svou velikostí, kvalitou a celkovým designem bude srovnatelná s hlavní scénou.

   V areálu dále naleznete Dětský Festival, kde se dítka pod odborným pedagogickým dozorem mohou naučit různým druhům umělecké tvorby, kterou budou moci v průběhu festivalu samy prezentovat. Kromě toho budou mít děti k dispozici pískoviště, dětský pohádkový stan, fotbálek a další radosti. Celkově by ale těžištěm jejich zábavy měla být aktivní činnost.

   Ve filmových stanech se na četné žádosti návštěvníků budou některé filmy opakovat. Další novinkou je, že jedno z parkovišť u areálu bude hlídané a celkově se areál zase o kousek rozroste. Organizátoři vyhověli i stížnostem ohledně piva, takže se letos bude čepovat Gambrinus. Také celková kvalita občerstvení by se měla výrazně zlepšit.

   V loňském roce na fesivalu vystoupili mj. The Tarantinos, -123 min., Marta Kubišová, Kiss forever band, The Rockadelic Kings, Support Lesbiens a další. V areálu se nacházely filmové stany, Roxy stage, bigbítová scéna na parkovišti a divadelně-filmovo-akustická scéna v klubu Na Střelnici.

   Oficiální strany festivalu s hudebními hosty naleznete zde.

Kontakty:
e-mail: festival@kraliky.com
tel/fax: 02/57323052, 0446/631473


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA KONCERT ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází kapela Zrní?

A) z Kladna
B) z Kolína
C) z Kladrub

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hlavní program festivalu HUDBA BEZ HRANIC s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou, který se uskuteční v kulturním areálu v Dolních Studénkách v pátek 22. června, vyhrála Ludmila Vavříková z Postřelmova, Ondřej Havránek ze Šumperka a Hana Mösnerová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká přímo u vstupu do kulturního areálu v den konání koncertu.