KULTURA

Festival Králíky nabízí multižánrové zážitky

16. července 2002, 11:13, Rejdakce
Festival Králíky nabízí multižánrové zážitky   KRÁLÍKY - V pátek 19. července ve dvě hodiny odpoledne začíná XI. ročník Festivalu Králíky, který "pojede" až do nedělní půlnoci. Na festival budou zajištěny mimořádné autobusové linky a programová nabídka je více než pestrá - vystoupí mj. Laibach, MIG 21, Jana Kirschner, Hypnotix, Tata Bojs a další zahraniční i domácí kapely.
  KRÁLÍKY - V pátek 19. července ve dvě hodiny odpoledne začíná XI. ročník Festivalu Králíky, který "pojede" až do nedělní půlnoci. Na festival budou zajištěny mimořádné autobusové linky a programová nabídka je více než pestrá - vystoupí mj. Laibach, MIG 21, Jana Kirschner, Hypnotix, Tata Bojs a další zahraniční i domácí kapely.

   Letošní koncepce festivalu vychází především z loňského ročníku. V areálu naleznete hlavní hudební scénu, místo loňského Roxy stanu budou na koupališti stany dva - Latino a Aphrica, o které se budou starat zavedené sound systémy a DJ´s. V klubu Na Střelnici se o pódium budou tradičně dělit divadelní spolky, filmové projekce a interpreti akustické hudby. Asi největší změnu prodělá druhá hudební scéna, která bude umístěna stejně jako loni, ovšem svou velikostí, kvalitou a celkovým designem bude srovnatelná s hlavní scénou.

   V areálu dále naleznete Dětský Festival, kde se dítka pod odborným pedagogickým dozorem mohou naučit různým druhům umělecké tvorby, kterou budou moci v průběhu festivalu samy prezentovat. Kromě toho budou mít děti k dispozici pískoviště, dětský pohádkový stan, fotbálek a další radosti. Celkově by ale těžištěm jejich zábavy měla být aktivní činnost.

   Ve filmových stanech se na četné žádosti návštěvníků budou některé filmy opakovat. Další novinkou je, že jedno z parkovišť u areálu bude hlídané a celkově se areál zase o kousek rozroste. Organizátoři vyhověli i stížnostem ohledně piva, takže se letos bude čepovat Gambrinus. Také celková kvalita občerstvení by se měla výrazně zlepšit.

   V loňském roce na fesivalu vystoupili mj. The Tarantinos, -123 min., Marta Kubišová, Kiss forever band, The Rockadelic Kings, Support Lesbiens a další. V areálu se nacházely filmové stany, Roxy stage, bigbítová scéna na parkovišti a divadelně-filmovo-akustická scéna v klubu Na Střelnici.

   Oficiální strany festivalu s hudebními hosty naleznete zde.

Kontakty:
e-mail: festival@kraliky.com
tel/fax: 02/57323052, 0446/631473


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.