KULTURA

Tipy na prodloužený víkend

3. července 2002, 09:55, jas
Tipy na prodloužený víkend   OKRES – Nevíte kam vyrazit o víkendu? Tři dny volna vybízejí ke strávení příjemných letních chvil a zábavě. Vyberte si dechovku, oslavy s koncertem Petra Muka, výstavu nebo noční prohlídku města z radniční věže.
  OKRES – Nevíte kam vyrazit o víkendu? Tři dny volna vybízejí ke strávení příjemných letních chvil a zábavě. Vyberte si dechovku, oslavy s koncertem Petra Muka, výstavu nebo noční prohlídku města z radniční věže.

  ŠUMPERK – Oděvy a oděvní doplňky 19. a 20. století představí Okresní vlastivědné muzeum v Šumperku. Výstava nazvaná Žena v zrcadle času začíná ve čtvrtek 4. července v 18 hodin v Hollarově galerii muzea.

JINDŘICHOV – Oslavy 140. výročí od vzniku závodu Olšanských papíren v Jinřichově proběhnou od 4. do 6. července. Při této příležitosti si tamní obyvatelé připomenou páté výročí od ničivých povodní v roce 1997. Oslavy zahájí papírna od 9 hodin dnem otevřených dveří. Odpoledne v areálu závodu přistane vrtulník, který si mohou návštěvníci prohlédnout. V pátek se uskuteční turnaj v kopané. V sobotu akce vyvrcholí. Opět se na mísním trávníku odehraje turnaj v kopané, budou probíhat soutěže pro děti, diváci se mohou těšit na siláckou exhibici Zekon Power Show. Oslavy uzavře koncert populárního tuzemského zpěváka Petra Muka.

  ŠUMPERK - Na večerní rozhled z věže radnice mohou přijít zájemci 5. a 6. července od 19 do 21 hodin. Je nutné se předem objednat na telefonním čísle 0649/214000. Další výhled z věže se uskuteční až 30. září. Cena pro dospělé činí 15 korun, děti od 6 do 15 let zaplatí 5 korun, studenti a důchodci 10, a rodiny s dětmi 35 korun. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

  LIBINA – Festival dechovky a mažoretek připravuje v soubor Libinka z Libiny na 5. a 6. července. Do obce přijede osm dechových kapel a vystoupí zde na 150 hudebníků. V pátek čeká návštěvníky monstrkoncert, v sobotu se na místním pódiu představí dvanáct mažoretkových skupin, čítajících téměř tři stovky dívek a žen.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru