KULTURA

Tipy na prodloužený víkend

3. července 2002, 09:55, jas
Tipy na prodloužený víkend   OKRES – Nevíte kam vyrazit o víkendu? Tři dny volna vybízejí ke strávení příjemných letních chvil a zábavě. Vyberte si dechovku, oslavy s koncertem Petra Muka, výstavu nebo noční prohlídku města z radniční věže.
  OKRES – Nevíte kam vyrazit o víkendu? Tři dny volna vybízejí ke strávení příjemných letních chvil a zábavě. Vyberte si dechovku, oslavy s koncertem Petra Muka, výstavu nebo noční prohlídku města z radniční věže.

  ŠUMPERK – Oděvy a oděvní doplňky 19. a 20. století představí Okresní vlastivědné muzeum v Šumperku. Výstava nazvaná Žena v zrcadle času začíná ve čtvrtek 4. července v 18 hodin v Hollarově galerii muzea.

JINDŘICHOV – Oslavy 140. výročí od vzniku závodu Olšanských papíren v Jinřichově proběhnou od 4. do 6. července. Při této příležitosti si tamní obyvatelé připomenou páté výročí od ničivých povodní v roce 1997. Oslavy zahájí papírna od 9 hodin dnem otevřených dveří. Odpoledne v areálu závodu přistane vrtulník, který si mohou návštěvníci prohlédnout. V pátek se uskuteční turnaj v kopané. V sobotu akce vyvrcholí. Opět se na mísním trávníku odehraje turnaj v kopané, budou probíhat soutěže pro děti, diváci se mohou těšit na siláckou exhibici Zekon Power Show. Oslavy uzavře koncert populárního tuzemského zpěváka Petra Muka.

  ŠUMPERK - Na večerní rozhled z věže radnice mohou přijít zájemci 5. a 6. července od 19 do 21 hodin. Je nutné se předem objednat na telefonním čísle 0649/214000. Další výhled z věže se uskuteční až 30. září. Cena pro dospělé činí 15 korun, děti od 6 do 15 let zaplatí 5 korun, studenti a důchodci 10, a rodiny s dětmi 35 korun. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

  LIBINA – Festival dechovky a mažoretek připravuje v soubor Libinka z Libiny na 5. a 6. července. Do obce přijede osm dechových kapel a vystoupí zde na 150 hudebníků. V pátek čeká návštěvníky monstrkoncert, v sobotu se na místním pódiu představí dvanáct mažoretkových skupin, čítajících téměř tři stovky dívek a žen.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.