KULTURA

Šumperská klasika pokračuje druhým koncertem

12. března 2002, 12:07, Agentura J+D
Šumperská klasika pokračuje druhým koncertem    POZVÁNKA - Již druhým koncertem pokračuje ve středu 20.března 2002 cyklus koncertů "Šumperská klasika". Komorní řada tohoto cyklu "Hudba na radnici" představí zajímavou nástrojovou kombinaci. Prostory radnice rozezní klarinet, viola a klavír.
   POZVÁNKA - Již druhým koncertem pokračuje ve středu 20.března 2002 cyklus koncertů "Šumperská klasika". Komorní řada tohoto cyklu "Hudba na radnici" představí zajímavou nástrojovou kombinaci. Prostory radnice rozezní klarinet, viola a klavír. Klarinetista Milan Řeřicha je jeden z nejnadanějších klarinetistů současnosti. Po absolutoriu konzervatoře v Teplicích pokračoval ve studiích na Akademii múzických umění v Praze. V letech 1997 – 1999 studoval na Basilejské hudební akademii ve Švýcarsku. V létě 1997 byl členem Mezinárodní akademie hudby dvacátého století v Paříži. Je laureátem mnoha národních a mezinárodních soutěží (Praha, Vídeň, Rides). V roce 1999 získal prestižní cenu BOG, kterou uděluje město Basilej nejlepšímu mladému umělci. Jako sólista vystoupil s významnými orchestry nejen u nás, ale i v zahraničí (Komorní filharmonie Pardubice, Orchestr Národního divadla v Praze, Basilejský symfonický orchestr). Na podzim 2001 absolvoval jako první sóloklarinetista turné po Číně, Japonsku a Hongkongu s Českou filharmonií.

   Svého bratra podpoří na koncertě klavíristka Hana Řeřichová. Absolventka teplické konzervatoře ihned po skončení studií započala kariéru pedagoga a korepetitora. Spolupracuje s bratrem Milanem, pěveckým sborem Aberhonddu District Male Choir v Breconu, ve Velké Británii, s anglickou klarinetistkou Paulou Jones.

   Violistu Romana Janků není třeba šumperskému publiku představovat. Organizátor cyklu "Hudba na radnici" z minulého roku a hlavní osobnost cyklu Šumperská klasika se představí i letos. Absolvent pardubické konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze, člen Talichova komorního orchestru a zakladatel pořadatelské agentury J+D, připravil pro letošní rok dvě řady koncertů. Komorní řadu Hudba na radnici a řadu větších koncertů Velký cyklus.

   Na programu večera jsou skladby Alla polaca z koncertu Es-dur op.72 pro klarinet a klavír Carla Marii von Webera, Téma a variace B-dur pro klarinet a klavír Gioacchina Rossiniho, Sonatina pro klarinet a klavír Bohuslava Martinů a Dvojkoncert pro violu a klarinet Maxe Brucha. Koncert 20.března začíná v 19 hodin v obřadní síni Městského úřadu v Šumperku. Související odkaz: Oficiální strany


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru