KULTURA

Šumperská klasika pokračuje druhým koncertem

12. března 2002, 12:07, Agentura J+D
Šumperská klasika pokračuje druhým koncertem    POZVÁNKA - Již druhým koncertem pokračuje ve středu 20.března 2002 cyklus koncertů "Šumperská klasika". Komorní řada tohoto cyklu "Hudba na radnici" představí zajímavou nástrojovou kombinaci. Prostory radnice rozezní klarinet, viola a klavír.
   POZVÁNKA - Již druhým koncertem pokračuje ve středu 20.března 2002 cyklus koncertů "Šumperská klasika". Komorní řada tohoto cyklu "Hudba na radnici" představí zajímavou nástrojovou kombinaci. Prostory radnice rozezní klarinet, viola a klavír. Klarinetista Milan Řeřicha je jeden z nejnadanějších klarinetistů současnosti. Po absolutoriu konzervatoře v Teplicích pokračoval ve studiích na Akademii múzických umění v Praze. V letech 1997 – 1999 studoval na Basilejské hudební akademii ve Švýcarsku. V létě 1997 byl členem Mezinárodní akademie hudby dvacátého století v Paříži. Je laureátem mnoha národních a mezinárodních soutěží (Praha, Vídeň, Rides). V roce 1999 získal prestižní cenu BOG, kterou uděluje město Basilej nejlepšímu mladému umělci. Jako sólista vystoupil s významnými orchestry nejen u nás, ale i v zahraničí (Komorní filharmonie Pardubice, Orchestr Národního divadla v Praze, Basilejský symfonický orchestr). Na podzim 2001 absolvoval jako první sóloklarinetista turné po Číně, Japonsku a Hongkongu s Českou filharmonií.

   Svého bratra podpoří na koncertě klavíristka Hana Řeřichová. Absolventka teplické konzervatoře ihned po skončení studií započala kariéru pedagoga a korepetitora. Spolupracuje s bratrem Milanem, pěveckým sborem Aberhonddu District Male Choir v Breconu, ve Velké Británii, s anglickou klarinetistkou Paulou Jones.

   Violistu Romana Janků není třeba šumperskému publiku představovat. Organizátor cyklu "Hudba na radnici" z minulého roku a hlavní osobnost cyklu Šumperská klasika se představí i letos. Absolvent pardubické konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze, člen Talichova komorního orchestru a zakladatel pořadatelské agentury J+D, připravil pro letošní rok dvě řady koncertů. Komorní řadu Hudba na radnici a řadu větších koncertů Velký cyklus.

   Na programu večera jsou skladby Alla polaca z koncertu Es-dur op.72 pro klarinet a klavír Carla Marii von Webera, Téma a variace B-dur pro klarinet a klavír Gioacchina Rossiniho, Sonatina pro klarinet a klavír Bohuslava Martinů a Dvojkoncert pro violu a klarinet Maxe Brucha. Koncert 20.března začíná v 19 hodin v obřadní síni Městského úřadu v Šumperku. Související odkaz: Oficiální strany


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).