ZPRAVODAJSTVÍ

Cestovka končí, provozovatel je ve vazbě

15. srpna 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Policie pokročila ve vyšetřování případu šumperské cestovní agentury Panda, o kterém jsme čtenáře informovali jako první letos v dubnu. Zatímco na jaře vyšetřovatelé mluvili pouze o prověřování této obchodní společnosti, minulý týden si provozovatel cestovky vyslechl obvinění z trestného činu a na příkaz soudce zamířil rovnou do žaláře.

 „Nikomu žádné peníze nedlužím a o tom, že by mě policie vyšetřovala, nevím,“ tvrdil před časem naší redakci provozovatel Pandy Pavel Bojko. Uběhlo několik týdnů a situace se dramaticky změnila. „Třiačtyřicetiletý muž provozující cestovní agenturu Panda v Šumperku si vyslechl obvinění z trestného činu zpronevěra a podvod,“ informovala minulý čtvrtek mluvčí policie Tereza Neubauerová.
Obviněný muž si měl objednat inzerci a další služby pro svoji cestovku v hodnotě více než čtyři sta tisíc korun, faktury nezaplatil vůbec nebo jen částečně. „Služby si objednal přesto, že si musel být vědom své finanční situace, kdy jeho další závazky dosáhly výše téměř dvou miliónů korun,“ uvedla Neubauerová.

Vyšetřování pokračuje

Provozovatel cestovky si podle informací policie ponechal pro sebe třicet tisíc korun, které obdržel od jednoho z klientů jako zálohu na zájezd. Vyšetřovatelé nevylučují, že podobně podvedených lidí může být víc. „Kriminalisté žádají všechny občany, kteří byli podobným jednáním tohoto muže poškozeni, aby se přihlásili na linku 158 nebo na nejbližší služebnu Policie ČR,“ vyzývá Neubauerová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.8.2017 07:38
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
64
Promiňte, ale již v dubnu si na pána mohla posvítit česká obchodní inspekce a chránit, tak občany, kteří si u něj chtěli zakoupili zájezdy.
Reagovat
Datum: 15.8.2017 16:07
Titulek: Bc. Pavel Bojko ve vazbě
Autor: tonda
47
kvůli 430 000 Kč, ale Vařáková & Šperlich & Doskočil & Brož, kteří ukradli mnoho miliónů v obecní firmě Podniky města Šumperka (PMŠ), pobíhají beztrestně na svobodě. To je nějaké divné.
Není zpronevěra jako zpronevěra? KDU-ČSL může krást beztrestně?
Reagovat
Datum: 16.8.2017 10:47
Titulek: Re: Bc. Pavel Bojko ve vazbě
Autor: aNONYM
40
Bojko je recidivista, já pamatuju, že ojebával lidi a firmy už před cca 15 lety. A hlavně za ním nestál pan starosta.
Reagovat
Datum: 16.8.2017 09:08
Titulek: Bez titulku
Autor: Golem
34
Co na to říct, zpronevěra je jen jedna. O vině a trestu rozhoduje soud.
Reagovat
Datum: 17.8.2017 17:35
Titulek: O své fin. situaci věděl
Autor: P.P.
36
Už od června mi pan Pavel Bojko dluží 2000,-Kč. Už v té době moc dobře věděl o své finanční situaci. Přede mnou vykládal, jaké má dluhy. V té době se ve schránkách objevily letáčky o jeho cestovní kanceláři. Je to velký podvodník a dobře, že se na to přišlo.
Reagovat
Datum: 17.8.2017 21:52
Titulek: Re: O své fin. situaci věděl
Autor: Dušan Masár
47
Pokud před tebou vykládal jaké má dluhy, jak se stalo, žes mu půjčil? To jsi hlava dubová?
Reagovat
Datum: 19.8.2017 16:55
Titulek: Re: O své fin. situaci věděl
Autor: aNONYM
36
Třeba to vykládal až po té půjčce.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).