ZPRAVODAJSTVÍ

Cesta kolem Švýcárny bude dočasně uzavřena

16. května 2017, 14:00, Hana Písková
Cesta kolem Švýcárny bude dočasně uzavřena Jeseníky - Cesta kolem chaty Švýcárna směrem na Červenohorské sedlo a Kouty nad Desnou bude od 16. května v rekonstrukci. Pro turisty i cyklisty to znamená omezení nejdéle do konce října.

 Jedná se o úsek na zelené turistické značce od chaty Švýcárna po přístřešek Petrovka na cyklotrase z Pradědu přes Švýcárnu do Koutů nad Desnou. Lesy ČR upraví povrch cesty v části úseku od stoupání na Velký Jezerník až po chatu Švýcárna, a to tak zvaným štětováním. „Jde o velmi pracnou a nákladnou techniku, při níž povrch komunikace zpevní kameny,“ uvedl krajský ředitel Lesů ČR ze Šumperka Tomáš Pospíšil. Kvůli krátkému vegetačnímu období v těchto nadmořských výškách musí stavebníci cestu opravit během turistické sezóny. Budou se snažit, aby návštěvníky hor omezovali co nejméně. „Některé technologické postupy nedovolují pohyb veřejnosti v místě oprav. Staveniště se tedy bude čas od času uzavírat,“ dodává Pospíšil.
Turistická objížďka
Turisté mohou využít náhradní trasu po červené turistické značce přes Malý Jezerník nebo po modré značce Kamzík – Výrovka. Zbytek trasy z Petrovky na Červenohorské sedlo by měl být po celou dobu přístupný. Přesné termíny uzavírek zatím nejsou známé. Návštěvníci Jeseníků získají informace o průběhu rekonstrukce na webových stránkách a Facebooku Lesů ČR.
Foto: red

Cestu na Švýcárnu čeká rekonstrukce, část oblíbené turistické cesty proto bude dočasně uzavřena.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.