KULTURA

Kina promítnou mrazivé filmy, ze kterých stříká adrenalin

18. listopadu 2015, 07:00, Ondřej Polák
Kina promítnou mrazivé filmy, ze kterých stříká adrenalin Zábřeh - Celovečerní pásmo špičkových filmů zachycujících nejen překrásné přírodní scenérie, ale i obdivuhodné sportovní výkony nabídne zábřežský kulturní dům v rámci festivalu Snow Film Fest. Přehlídka se uskuteční v sobotu 21. listopadu od 16 hodin v sále kina Retro.

 Příznivci zimních sportů a adrenalinu se mohou těšit na filmy, které byly oceněny na prestižních světových festivalech. Významný prostor letos pořadatelé věnovali zajímavým expedičním snímkům, z nichž některé pocházejí z české kotliny. Co udělají dva dobrodruzi z Čech, když je smete lavina? Jak donutit promrzlé tělo spolupracovat během ultramaratónu v -48°C? Kolik prvovýstupů se podaří uskutečnit lezecké expedici v nezkrotné Antarktidě? To vše se dozvědí festivaloví diváci během přehlídky Snow Film Fest, která představí i zajímavé hosty a tradičně nabídne originální občerstvení.

Filmy uvedou atraktivní hosté

„Letos pozvání na náš filmový festival přijali Vojtěch Voza a Petr Morávek, účastníci nedávného putování napříč Tádžikistánem a Kyrgyzstánem, a také protagonisté filmu Few Days, který diváci uvidí ve druhém filmovém bloku. Jedná se o film, v němž se objevil také olympionik Ondřej Bank. Celkem promítneme devět filmů, z toho sedm bude soutěžních,“ uvedl k programu zábřežské části Snow Film Festu Zdeněk David.
Vstupenky za symbolickou padesátikorunu jsou již v prodeji. Podrobné informace o programu festivalu zájemci najdou na snowfilm.cz nebo kulturak.info.
Podobný pořad jako v Zábřeze se uskuteční také o týden později v Šumperku. V pátek 27. listopadu zde uvede Snow Film Fest kino Oko, a to jako předzvěst horolezeckého festivalu Horování, který proběhne v DK Šumperk den nato.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.