KULTURA

Kina promítnou mrazivé filmy, ze kterých stříká adrenalin

18. listopadu 2015, 07:00, Ondřej Polák
Kina promítnou mrazivé filmy, ze kterých stříká adrenalin Zábřeh - Celovečerní pásmo špičkových filmů zachycujících nejen překrásné přírodní scenérie, ale i obdivuhodné sportovní výkony nabídne zábřežský kulturní dům v rámci festivalu Snow Film Fest. Přehlídka se uskuteční v sobotu 21. listopadu od 16 hodin v sále kina Retro.

 Příznivci zimních sportů a adrenalinu se mohou těšit na filmy, které byly oceněny na prestižních světových festivalech. Významný prostor letos pořadatelé věnovali zajímavým expedičním snímkům, z nichž některé pocházejí z české kotliny. Co udělají dva dobrodruzi z Čech, když je smete lavina? Jak donutit promrzlé tělo spolupracovat během ultramaratónu v -48°C? Kolik prvovýstupů se podaří uskutečnit lezecké expedici v nezkrotné Antarktidě? To vše se dozvědí festivaloví diváci během přehlídky Snow Film Fest, která představí i zajímavé hosty a tradičně nabídne originální občerstvení.

Filmy uvedou atraktivní hosté

„Letos pozvání na náš filmový festival přijali Vojtěch Voza a Petr Morávek, účastníci nedávného putování napříč Tádžikistánem a Kyrgyzstánem, a také protagonisté filmu Few Days, který diváci uvidí ve druhém filmovém bloku. Jedná se o film, v němž se objevil také olympionik Ondřej Bank. Celkem promítneme devět filmů, z toho sedm bude soutěžních,“ uvedl k programu zábřežské části Snow Film Festu Zdeněk David.
Vstupenky za symbolickou padesátikorunu jsou již v prodeji. Podrobné informace o programu festivalu zájemci najdou na snowfilm.cz nebo kulturak.info.
Podobný pořad jako v Zábřeze se uskuteční také o týden později v Šumperku. V pátek 27. listopadu zde uvede Snow Film Fest kino Oko, a to jako předzvěst horolezeckého festivalu Horování, který proběhne v DK Šumperk den nato.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází kapela Zrní?

A) z Kladna
B) z Kolína
C) z Kladrub

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hlavní program festivalu HUDBA BEZ HRANIC s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou, který se uskuteční v kulturním areálu v Dolních Studénkách v pátek 22. června, vyhrála Ludmila Vavříková z Postřelmova, Ondřej Havránek ze Šumperka a Hana Mösnerová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká přímo u vstupu do kulturního areálu v den konání koncertu.