SPORT

„Byla to jedna z nejnáročnějších sezón pod mým vedením, šlo o bytí a nebytí,“ ohlédl se zpátky ředitel Draků Vladimír Velčovský. Trenérem zůstává Jozef Zavadil

18. dubna 2018, 18:00, Petr Fišer
„Byla to jedna z nejnáročnějších sezón pod mým vedením, šlo o bytí a nebytí,“ ohlédl se zpátky ředitel Draků Vladimír Velčovský. Trenérem zůstává Jozef Zavadil Okres – Vladimír Velčovský je připravený táhnout dračí káru dál. A to i přes problémy, které ho se šumperským hokejem potkávaly v uplynulém ročníku. „Byla to jedna z nejnáročnějších sezón pod mým vedením,“ přiznal bez okolků.

 „Řešilo se totiž bytí a nebytí klubu. Začátkem listopadu opravdu hrozilo, že to budu muset položit a odhlásit nás ze soutěže. Někdo by to bral jako ostudu a prohru. Když ale z pozice majitele a ředitele ve vztahu k zákonům a korporaci ručíte svým majetkem, není to žádná sranda,“ vrátil se myšlenkami do hektického období.
Nemalým dílem jej ovlivnila oprava střechy na zimním stadiónu. Protože se druhá část rekonstrukce protáhla, Draci museli rozbít tréninkové strany v nedalekém Uničově a poté absolvovat dlouhou sérii venkovních zápasů. „Pro hráče to nebylo nic komfortního, natož příjemného. Stejně jako zásadní komplikace s financemi. Kabina se k tomu postavila naprosto famózně. Na oplátku jsem dělal všechno pro to, aby se jich to nedotklo a pocítili to co nejméně. Všechny mandatorní výdaje šly v prvé řadě na hráčské platy. Všechny ostatní platby pokulhávaly a musely počkat,“ vysvětloval, jak to v době krize fungovalo.

Po výkonnostní stránce došlo k posunu o stupínek výše. Loni vypadli šumperští hokejisté v semifinále, letos ve finále. Shodou okolností se stejným soupeřem. „To, že jsme finálovou sérii prohráli 3:0 na zápasy, mě trošičku mrzelo. Bohužel jsme se potýkali s rozsáhlou marodkou, kterou si prošli snad všichni hráči. V plné síle jsme mohli Porubu potrápit víc. Nedá se nic dělat, i takový je sport,“ prohlásil Velčovský. „Šatnu sužovaly chřipky, angíny, střevní problémy a zranění. Proti Hodonínu to zlomili jen díky nezměrné urputnosti, houževnatosti a velkému chtíči,“ dodal potěšeně a ve svém hodnocení pokračoval: „V základní části jsem chtěl být trvale druhý, což se nepodařilo. V kabině jsem hráčům a realizačnímu týmu připomněl, že jsme tento cíl nesplnili. Play off je ale úplně jiná soutěž a jsem rád, že jsme se dostali, kam jsme potřebovali.“
Mužstvu má poslat na účet ještě jednu výplatu. Za postup do finále speciálně vypsané prémie se nejspíš opozdí. Podobně jsou na tom neuhrazené dluhy provozního charakteru vůči dodavatelům. „Postupně je musím umazávat. Dohromady se řádově jedná o šestimístné číslo. Takzvaně na nule bychom mohli být v červnu až červenci,“ přemítal nahlas.

Šéf mužského hokeje nikdy nepůjde do něčeho, na co nebude mít dostatečnou hromadu prostředků. „Historie ukazuje, že ten, kdo před sebou táhl finanční balvan a nesplněné závazky překlenoval do další sezóny, ji častokrát nepřežil a úplně skončil. Do konce následujícího měsíce musíme odeslat soutěžní přihlášku. Pokud do té doby nebudu mít ze tří čtvrtin naplněný rozpočet, tak ji nepodám. Znamená to, že ve druhé polovině května budu na sto procent vědět, kolik budu mít zhruba peněz, jak v přímé úměře s tím bude vypadat hráčský kádr a jaké budou výkonnostní cíle,“ prohlásil otevřeně s tím, že by za ideální konstelace znovu chtěl pokukoval minimálně po druholigovém finále.

Trenérem zůstává Zavadil

Jozef Zavadil si působení u šumperského hokejového týmu prodlouží. Kouč ze Slovenska, který v rozehrané sezóně nahradil u trenérského kormidla odvolaného Pavla Hulvu, v těchto dnech pilně pracuje na složení hráčského kádru. Oživit by jej měli hráči z jiných zemí. „Můžu potvrdit, že u nás bude pokračovat,“ odkliknul si důležitou položku Vladimír Velčovský. „S trenérem jsem domluvený, že nepodepíšu žádného hráče bez jeho vědomí či souhlasu. Diváci se můžou těšit na příjemná zpestření a v mnoha případech i překvapení,“ nastínil bez uvedení konkrétních jmen. A kdo setrvá ze stávajícího kádru? „Mám od něj zpracovanou důkladnou analýzu spojenou s detailní charakteristikou každého hráče, což považuji za velkou výhodu. Už teď můžu říct, že čtvrtinu z nich neoslovím. Shodli jsme se na tom a chceme se zařídit jinak. S ostatními budu mluvit a něco jim nabízet. Protože klubem hýbe ekonomika, kdo nebude ochoten přistoupit na dané podmínky, nemůže v Šumperku hrát. Možná to vypadá tvrdě, ale musím řešit poměr výkon – cena. Co mám informace, tak většina chce zůstat a čeká na vzájemná jednání,“ uvedl Velčovský.
Mužstvo by měli posílit hokejisté ze zahraničí. Na soupisku každého druholigového celku lze zanést až pět borců jiné národnosti než české. „Může to být Rus, Slovák nebo někdo jiný. Šanci k tomu, aby se ukázali, dostanou i junioři z Mladých Draků, kteří jsou rozeseti po celé republice. Bude záležet na nich a hlavně na trenérovi, jestli se do týmu prosadí,“ dodal oddílový „boss“.Foto: Petr Fišer

Lukáš Králík (vpravo) si pro vyřazovací boje načasoval velmi dobrou herní i střeleckou formu.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.4.2018 12:27
Titulek: Prosba
Autor: Petr
souhlas
59
nesouhlas
70
Pane Velčovský, prosím Vás, moc Vás prosím, běžte už od toho. Tenhle nihilismus ve druhé lize nikam nevede, ani pes po nás neštěkne. Všechny týmy, které za něco stály postoupily do první ligy a Vy tady jako že "děláte hokej".
Reagovat
Datum: 22.4.2018 17:40
Titulek: skoda
Autor: cerny
40
skoda penez na ty cu..ky
Reagovat
Datum: 23.4.2018 13:40
Titulek: Velčovský už to zabal
Autor: Anonym
30
Nechápu, co si Velčovský stěžuje že byli hráči nemocní a zranění? On za to může že jich pak bylo málo a hráli sotva na tři pětky. Když celou sezonu hrají cca. na 18 hráčů tak co čekal? Že se celou sezonu nikdo nezraní ani neonemocní? Velčovský je zodpovědný za složení kádru, tak co tady brečí. Už aby ho konečně někdo vystřídal, pod Velčovským se už nic k lepšímu nezmění.
Reagovat
Datum: 30.4.2018 07:02
Titulek: ???
Autor: george
14
Má vůbec smysl reagovat na ty samé slova rok co rok stejné?Už konečně pochopte,že tento člověk tam bude sedět do té doby,kdy město bude sypat ty nekřesťanské peníze do místního tzv.hokeje a mu každopádně něco zůstane za nechty.Beru,kdo by to dělal zadarmo?Ale potom to chce nějaké výsledky,co říkáte.Je pěkné vyházet lidi,kteří lednímu hokeji rozumí a nahradit je lepšími,ale teto člověk to vyhodil a zůstal bez jakéhokoli vedení mužstva(to je jenom na papíru) a řídí si to vše sám.Ale ono to nejde,a proto říkám a ne první sezonu,že s tímto pánem nepočítejme v nějaký postup do vyšší soutěže.Hraje se vždy lépe v nižší soutěži na předních příčkách tabulky než ve vyšší soutěži na chvostu.Sportu zdar
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.