Bronzová medaile ze Vsetína

14. prosince 2007, 04:58, Rejdakce
Bronzová medaile ze Vsetína Zábřeh - První prosincový víkend byl vyvrcholením plavecké sezóny pro 10-leté a 11-leté závodníky. Pohár ČR desetiletého žactva (ročník 1997) se letos konal ve Vsetíně. Nechyběli čtyři závodníci ze Zábřeha.

Největšího úspěchu dosáhla Hana Horvátová ziskem bronzové medaile na nejdelší trati 400 m volným způsobem. Úspěch se rodil dost dramaticky. Opavská obhájkyně bronzu na této disciplíně si hned po prvních 100 metrech vypracovala na Hanu téměř pětisekundový náskok. Ten se však Haně stupňovaným tempem podařilo zlikvidovat a do cíle dohmátla s náskokem 9,5 sekundy (časem 6:06,5). Do stříbrné medaile nakonec chyběly 4 sekundy, které si Gabriela Chudárková z Uherského Hradiště uhájila v závěrečném finiši. Stejná disciplína byla nejúspěšnější pro Evu Planičkovou (7.místo za 7:07,1), která se začala plavání věnovat teprve v květnu a toto byla její první vrcholná soutěž. Dominik Rösler nejvíce zazářil na 200 m polohový závod. Výkonem 3:37,3 vybojoval 10.místo. Ondřej Špůrek doplaval nejlépe na 12.místě (400m VZ za 9:24,7).

Pohár ČR jedenáctiletých se konal v Novém Jičíně. Nepopulární bramborovou medaili získal za 4.místo Roman Křupka v závodě na 100 m polohový závod (1:21,9). K tomu se mu ještě podařila vybojovat tři 5.místa (50m M, 200m PZ a 800m VZ). Pavlíně Troblové se podařilo získat 8.místo na 800 m VZ (12:52,3). Stejná disciplína dopadla nejlépe pro Veroniku Špůrkovou (9.místo za 13:20,1) a Lucii Haltmarovou (11.místo za 13:58,0).

Hana Horvátová (bronz na 400m VZ)

Tyto úspěchy jsou o to cennější, když si uvědomíme, jaké podmínky pro přípravu mají plavci a jejich trenéři po uzavření krytého bazénu v Zábřehu. Mistrovství republiky ještě čeká na starší žákovské ročníky a dorostence.

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.