KULTURA

Blues Alive znovu na scéně. Pořadatelé uvolnili do prodeje vstupenky na listopadové koncerty

12. června 2019, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Blues Alive 2019 se ponese ve znamení velkých ženských hlasů, mistrovských kytaristů a hudby z Louisiany. Vystoupí takové hudební osobnosti jako V Domě kultury v Šumperku se sice uskuteční až v listopadu, nicméně vstupenky na 24. ročník festivalu Blues Alive se začnou prodávat už teď. Předprodej zahajuje 17. června od 14 hodin v předprodejní síti GoOut a v pokladně Domu kultury v Šumperku.

 „Úspěch předchozích ročníků Blues Alive, zejména toho loňského, který byl dlouho dopředu vyprodán a jeho program měl velký ohlas u návštěvníků i v médiích, nás zavazoval k velmi zodpovědné práci na nadcházejícím ročníku. Nechtěli jsme naše věrné návštěvníky zklamat a vážili jsme skutečně každé jméno umělce, které na festival zveme,“ říká ředitel festival Vladimír Rybička, který zároveň odtajňuje hlavní jména letošního ročníku, jakými jsou Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

„Zajistěte si vstupenky, začíná předprodej“

Zahajují vítězové

Festival proběhne v termínu 14. – 16. listopadu. Všechny tři večerní koncerty jako vždy zahájí skupiny, které zvítězily v letošním a v loňském Blues Aperitivu. „Letos jsou to tedy Kiero Grande, Tony Bigmouth Pearson a Beans And Bullets ze Slovenska a Caramel Black, Forsal a Silesian Hammond Group z Polska,“ dodává Rybička.

Večery ve stylu jazzu

Z programu mimo hlavní večerní koncerty stojí podle něho za zvláštní upozornění páteční odpolední dvojblok v šumperském H-Clubu a sobotní tematické odpoledne letos s názvem Jazz Alive. Slovní hříčka jasně napovídá, jaký žánr bude tentokrát v centru pozornosti. Zahrají tři domácí formace: Vertigo, Jaromír Honzák Quintet a Muff.

“V těchto třech kapelách se objeví vlastně téměř všechny největší osobnosti střední generace současné české jazzové scény. Vesměs velmi kvalitní, známí a tudíž i vytížení muzikanti. Dostat je v jeden den na jedno místo považuji za logistický zázrak,“ zdůrazňuje dramaturg festivalu Ondřej Bezr.

Informace o možnostech ubytování a další detaily programu naleznete na www.bluesalive.cz a festivalovém profilu na Facebooku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.6.2019 22:27
Titulek: Bez titulku
Autor: Luděk
10
Šumperk je krásné město a pořadatelům této tradiční akce patří naše veliké díky. Bez nich bych Šumperk nebyl Šumperkem. Škoda, že se do článku nevešlo info o letošní hvězdě Kenny Neal. Akce bude nadupaná.
https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/sumperk-blues-alive-blues-2019-program-kenny-neal-marcia-ball-ronnie-brooks-lizz-wright.A190608_481224_olomouc-zpravy_stk
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.