ZPRÁVY

Bitva skončila, Jeseníky patří Čechům!

4. února 2014, 07:00, téma JESENÍKY, Jaroslav Kropáč
Bitva skončila, Jeseníky patří Čechům! Okres - Žádné překvapení, ale pýcha o to větší. Čeští vojáci dokázali už poněkolikáté v řadě vyhrát extrémní horský závod Winter survival. Soutěž letos oslavila dvacáté narozeniny a zúčastnily se jí desítky armádních specialistů nejen z Čech, ale i z Německa, Rakouska, Polska a Belgie, přičemž západní státy vyslaly do boje speciální horské jednotky.

„Náročnost této soutěže spočívá také v tom, že úkoly vyžadují po vojácích nejen fyzický výkon, ale i uvažování. A to při extrémních úkolech mnohdy není jednoduché. Důležitá je schopnost dokázat se ve stresu správně rozhodnout,“ popsal závod rozhodčí podplukovník David Ullrich. Vojáci soutěžili v přežití na hřebenech Jeseníků od minulého pondělí do pátku 31. ledna. První místo obsadila naše sedmá mechanizovaná brigáda, v národních barvách se nesly i medaile za místo druhé a třetí. Nejlepší ze zahraničních účastníků, jednotka horských myslivců z Německa, dorazila do cíle na čestném devátém místě.

S lyžemi na zádech

Soutěžící museli prokázat zdatnost nejen při typicky vojenských dovednostech, jako je střelba nebo slaňování, ale i v běhu na sněžnicích, poskytnutí první pomoci a například při nocování v sedmistupňovém mrazu přímo uprostřed jesenických hor. Nedostatek sněhu jim situaci nijak neulehčil, právě naopak. „My jsme dobří při přesunech na lyžích. Teď musíme všechno odběhnout s lyžemi na zádech,“ vysvětluje specifičnost letošního ročníku Miroslav Šroler z Centra zabezpečení munice v Týništi nad Orlicí. Jeho tým nakonec do cíle dorazil na skvělém druhém místě.


Foto: army
Dvacátý ročník armádního závodu ovládli Češi, jejich vítězství bylo zcela dominantní.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.2.2014 19:10
Titulek: Jeseníky jsou německé území,
Autor: Anonym
171
177
Heim ins Reich!
Reagovat
Datum: 6.2.2014 08:26
Titulek: I malé děcko ví,
Autor: Jarda
155
145
my Češi neválčíme.
Reagovat
Datum: 6.2.2014 08:50
Titulek: Re: I malé děcko ví,
Autor: aNONYM
187
166
Nesouhlasím, Rusové měli v době první světové války přísloví - „Raději bojovat s čertem, než s Čechem“ a o českých pilotech RAF ví taky kdekdo. My jsme měli spíš smůlu na okolnosti, kdy se na nás všichni vykašlali a byla otázka, jestli se nechat zmasakrovat. Ono není vždy moudré jít do boje za každou cenu.
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).