SPORT

Bikerská Leština nikdy nezklame. Královské zápolení nabídlo velkolepé drama, které bralo dech

5. září 2018, 17:00, Petr Fišer
Bikerská Leština nikdy nezklame. Královské zápolení nabídlo velkolepé drama, které bralo dech Leština – Rozhodovaly milimetry. A to bez sebemenšího přehánění. Moravský bikemaraton v Leštině potvrdil pověst závodu horských kol, který nikdy nezklame. Královská porce osmdesáti kilometrů nabídla velkolepé drama, co bralo dech. Do varu se dostávali i největší kliďasové.

 Neskutečná bitva o nejcennější místo v absolutním pořadí vygradovala až v závěrečných metrech při zběsilém spurtu. Jako první přetnul cílovou čáru šumperský Tomáš Kechrt. O miniaturní kousíček za ním zaostal druhý Michal Krčma z Holešova a pouhé dvě vteřiny ztratil na nejrychlejší tandem Jan Hruška. Kdo neviděl, neuvěří.
Kratší padesátka se stala „bajkovou“ kořistí Radka Holce z mohelnického Bikesport Teamu. Úspěch okresních zástupců znásobil reprezentant Sportonu Šumperk Marek Hejtmánek. Za zmínku stojí páté místo Jana Čapka, jenž se zařadil mezi nejúspěšnější tělesně znevýhodněné aktéry letošního setkání. „Když vidíte na startu i hendikepované děti, lomcují s vámi obrovské emoce. Musím se přiznat, že jsem zatlačoval slzu,“ neskrýval sílu proudících pocitů Jiří Chlebníček. „Kategorie mládežníků a malých benjamínků jsou pro nás pokaždé hnacím motorem a velkou motivací, proč všechno dál pořádat a připravovat,“ dodal jeden z hlavních organizátorů.
Moravský bikemaraton se dočkal už sedmnáctého oficiálního pokračování. A jak se zdá, ještě ani zdaleka neřekl poslední slovo. „Patříme mezi nejskalnější závody svého druhu v republice. Bez všech obětavců kolem nás by to opravdu nešlo. Máme tým pomocníků, jejichž příspěvek je absolutně neocenitelný,“ nešetřil chválou Chlebníček.
Leštinskou slávu a pohodu si nenechalo ujít přes 350 nadšenců ze všech věkových kategorií, pro něž jsou horská kola součástí životní stylu. Dle tradice se dobře pobavili, což platilo také o jedinečném mistrovství republiky handbikerů. „Děkujeme všem za účast, hlavně našim hendikepovaným sportovcům a dětem. Znovu se sešli v obdivuhodném počtu, což nás moc těší. Letošní ročník má jeden primát. Vůbec poprvé v historii se nikdo neztratil, nezranil ani nemusel být ošetřován. Opět nám přálo počasí. V lese bylo úplně parádně a dýchalo se tam jako v lázních,“ pochvalovali si jako jeden muž členové pořadatelského štábu.

VÝSLEDKY

80 KM: 1. T. Kechrt (Prime Sport Expert) 2:59:12, 2. M. Krčma (Holešov) 2:59:12, 3. J. Hruška (Ghost Team) 2:59:14, 4. O. Kušnír (Opava) 3:01:37, 5. V. Hornych (MTB Trilogy) 3:02:46.
50 KM: 1. R. Holec (BT Mohelnice) 1:45:30, 2. L. Bukovský (Hradec Králové) 1:45:38, 3. M. Hejtmánek (Sporton Šumperk) 1:49:04, 4. P. Kvítek (Praha) 1:50:38, 5. J. Čapek (SK Skivelo) 1:52:15.
30 KM: 1. J. Zemene (Bike Academy Opletal) 1:07:23, 2. V. Souček (Tatenice) 1:07:45, 3. F. Čmakal (Cyklo Polách a syn Šumperk) 1:17:59, 4. G. Bártová (Prostějov) 1:20:18, 5. R. Skoumal (Nový Malín) 1:20:59.


Foto: Ladislav Doležal

Jestli si v Leštině na něčem obzvlášť zakládají, jsou to nejrůznější dětské kategorie.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.