KULTURA

Na benefičním koncertu si školáci zazpívají se šumperskými hudebníky

15. listopadu 2008, 08:23, Stanislava Marešová
Šumperk - Ojedinělý koncert, na němž se spolu s předními šumperskými kapelami objeví na pódiu i zpívající sbor dětí základní školy, se uskuteční 25. listopadu v Divadle Šumperk.
S nápadem přišli členové správní rady občanského sdružení PORTA VIVA již na jaře letošního roku, krátce poté co zbilancovali výsledky uplynulého roku. Občanské sdružení již více jak osm let totiž pořádalo každoroční aukci obrázků a keramických děl žáků základní školy Schola Viva. Bohužel stejný nápad před dvěma lety přebralo jiné občanské sdružení v Šumperku, a tak na Schole opět hledali něco nového. Letošní rok tedy Schola Viva uspořádá svůj první benefiční koncert. K účasti na něm přizvala přední šumperské kapely, které všechny nadšeně přijaly.

Některé z nich dokonce kývly na nápad, že se na pódiu sejdou spolu s malými zpěváčky. Takto ojedinělé vystoupení, kdy budou šumperské folkové, popové i rockové kapely doplněny o sbor zpěváčků, se koná v Šumperku poprvé. Na jevišti se tak s pěveckým sborem dětí z I. i II.stupně potkají například kapely Ratata, Omicron či O5aRadeček, kteří zahrají svůj special unplugge koncert.

Schola Viva si proto vybrala pro koncert náležitě reprezentační  prostory Divadla Šumperk, kde ve stejný den proběhne i prezentace školy a výstava žákovských prací. V závěru koncertu se pak sejdou zakladatelé, provozovatelé školy, pedagogové i spolupracovníci se stálými i novými sponzory, vedením města i kraje na hudebně tanečním večírku.

Benefiční koncert pro  Schola Viva pořádají:
občanské sdružení PORTA VIVA, hudební škola YAMAHA a základní škola Schola Viva.

  • Program večera:
  • 17:00 vystoupí skupina SeconHand HusBand
  • 17:10 zahájení, vystoupení dětí z mateřské školky
  • 17:30 Shoda Okolností 
  • 18:00 Avonotaj
  • 18:30 Ratata
  • 19:00 Zbořec
  • 19:30 Omicron
  • 20:00 O5aRadeček
 
 

25. listopadu 2008 od 17 hodin v Divadle Šumperk

Prodej vstupenek v kanceláři školy Schola Viva na Erbenově ulici nebo v den koncertu v Divadle Šumperk. Cena vstupenky je 50,-Kč.
 

www.zborec.cz/

www.ratata.cz/


http://www.omicronrock.wz.cz/

www.o5.cz/ 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.11.2008 19:41
Titulek: SUPER VĚC
Autor: František V.
152
SUPER VĚC, BUDE TO BEZVA, JÁ JDU TAKY, POJĎTE I VY!
"BUDE TE MÍT DOBRÝ ZÁŽITEK"
Reagovat
Datum: 16.11.2008 20:20
Titulek: Re: SUPER VĚC
Autor: Dáša
souhlas
144
nesouhlas
203
Ahojky neboj, jdeme taky , nebudeš tam sám
Reagovat