SPORT

Basketbalistky dovezly z Polabí krásný vánoční dárek – dvě vítězství

27. prosince 2012, 15:36, téma BASKETBAL, redakce, JS, MB
Basketbalistky dovezly z Polabí krásný vánoční dárek – dvě vítězství Sadská, Poděbrady – Utkání s předposledním týmem tabulky mělo být jednoznačnou záležitostí, nová školní tělocvična v Sadské však 15. prosince zažila překvapivě vyrovnaný zápas. Diváci byli svědkem neuvěřitelné bojovnosti domácího celku proti výškově, fyzicky a basketbalově lepšímu družstvu.
„Před utkáním jsem hráčky upozorňoval, že nemůžeme podcenit družstvo, které do utkání vstoupilo pouze s pěti hráčkami žen doplněné mladšími dorostenkami,“ řekl trenér šumperských basketbalistek Oldřich Sládek. Přestože hostující tým vstoupil lépe do utkání, domácí hráčky hrály vabank a střílely z každé pozice. Velká úspěšnost a nasazení drželo domácí v utkání celý zápas na dostřel. „Holky po změně obrany ve 2. čtvrtině výsledek otočily a dotáhly zápas do zdárného konce. První cíl byl splněn,“ dodal trenér Sládek.

ŠBK Parker-Hannifin Sadská - TJ Šumperk 66:74 (22:20 30:35 49:56)
Body:
Podhorná Alexandra 26, Vlková Soňa 19, Čechová Tereza 12, Zelená Martina 6, Knířová Pavlína 4, Klečková Iva 3, Eflerová Kateřina 2, Valentová Petra 2, Hejlová Vendula, Kohoutová Renáta, Ševčíková Šárka, Volková Markéta
 

 

Nedělní utkání mělo mít úplně jiný náboj. Poděbrady šumperským basketbalistkám v tabulce dýchaly na záda. Navíc měly nad hostujícím týmem značnou výhodu. Jejich sobotní zápas s Ostravou se z důvodu nemoci ostravských hráček nekonal. Trenéři podle vývoje v předchozích utkáních očekávali vyrovnanou hru. To se také v první polovině zápasu potvrdilo. První dvě čtvrtiny měly hráčky šumperského týmu jen mírnou převahu. Ve třetí čtvrtině však na soupeřky vlétly vynikající obranou a dokázaly ubránit nejlepší hráčku domácího družstva Kulhánkovou. Katka Eflerová i další střídající hráčky ji zcela odstavily od míče. Nenašel se nikdo, komu by hostující hráčky dovolily skórovat. Čtvrtina skončila 4:17 v prospěch šumperského týmu. Ve stejné fantastické obraně se pokračovalo i ve 4. čtvrtině, kdy zvýšeným důrazem pod oběma koši dotáhl tým pod vedením trenéra Sládka utkání do vítězného konce. V tabulce jim tak patří druhé místo.

„Důkladně jsme se na toto utkání připravovali. Jsem rád, že holky využívaly nacvičené signály, které na soupeřky platily. Přehrály je v podkošovém prostoru i na doskoku. Patřila nám vlastně celá hala. Nerad vyzdvihuji jednotlivce, ale dnes musím. Strůjcem výborného výsledku byla Pavla Knířová v útoku i obraně (16 bodů, 17 doskoků). Nabudila i ostatní hráčky, které vstoupily na poděbradskou palubovku a předvedly famózní výkon. Byl to pro mě ten nejkrásnější dárek, jaký mně, sponzorům i svým příznivcům holky mohly dát. Skvělá parta,“ uzavřel poslední utkání roku 2012 trenér Oldřich Sládek.

 

Basket Poděbrady - TJ Šumperk 33:57 (11:13 21:26 25:43)
Body:
Knířová Pavlína 16, Vlková Soňa 10, Zelená Martina 10, Podhorná Alexandra 8, Eflerová Kateřina 7, Ševčíková Šárka 4, Kohoutová Renáta 2, Hejlová Vendula, Klečková Iva, Valentová Petra, Volková Markéta

Příští tři utkání odehrají šumperské basketbalistky v domácím prostředí haly Tyršova stadionu – v sobotu 12. ledna v 17:00 nastoupí proti osmému Zlínu, v neděli 13. ledna v 10 hodin je čeká šestý Příbor v 10,00 hod. a v neděli 27. ledna v 10 hodin SBŠ Ostrava, která je s deseti body na chvostu druholigové tabulky.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.12.2012 15:07
Titulek: .
Autor: pivot v záloze
25
Pěkné, holky nám dělají jen radost. P F 2013
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).