SPORT

Basketbalisté neubránili černocha Creppyho, nastřílel 33 bodů

24. února 2016, 12:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Basketbalisté neubránili černocha Creppyho, nastřílel 33 bodů Šumperk - Valašské Meziříčí to s postupem do první ligy myslí naprosto vážně. Vedoucí mužstvo soutěže to dokazuje už jen tím, že vydává kvalitní basketbalové tóny zásluhou mezinárodně poskládaného orchestru. Z pozice dirigenta mu šéfuje Američan Michael John Creppy. Hráč černé pleti nastřílel v Šumperku 33 bodů!

 Domácí defenzíva nemohla najít na hbitého pantera účinný recept. Další zádrhel byl v tom, že marně naháněla i Tomáše Janíka, jenž se uměl dostat přes dvacetibodovou hranici. Na druhé straně jim zdatně sekundoval jediný hráč. Ostřílený křídelník Zdeněk Wiesner byl rovněž nezastavitelný, po hříchu však zůstal při svých útočných hrátkách až příliš osamocen.
Valaši se nacházeli v trháku prakticky neustále. Po první, druhé i třetí čtvrtině si udržovali od snaživého soupeře dostatečný odstup. Přes velké úsilí hostitelů dovedli dobře rozehrané střetnutí do vítězného konce a splnili roli favorita.
Na Tyršově stadiónu nezaváhal ani medailový aspirant z Nového Jičína. Šumperk s ním dokázal držet krok do poločasové přestávky, pak začal odpadat. Největším pozitivem byl dobrý výkon 205 centimetrů vysokého Filipa Tůmy. Mladý pivot při shromažďování nastřílených košů předčil daleko zkušenější spoluhráče Krestu, Wiesnera a Müllera a jen potvrdil, že by mohl být v blízké budoucnosti jedním z největších týmových tahounů.
Pátá porážka v řadě srazila šumperské košíkáře na sedmé místo průběžného pořadí. Jejich naděje na průnik do elitní čtveřice, která si to rozdá ve vyřazovacím zápolení o soutěžní titul, definitivně pohasly.

DRUHÁ LIGA

TJ ŠUMPERK – KK VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 73:81 (12:20, 28:42, 46:58). Body Šumperka: Z. Wiesner 31, Kresta 11, O. Šich 8, Březina 8, Tůma 6, M. Müller 5, Pajer 2, Vévoda 2, Plhák.
TJ ŠUMPERK – NOVÝ JIČÍN 83:100 (19:24, 41:50, 56:79). Body: Tůma 18, Kresta 17, Z. Wiesner 16, M. Müller 12, Březina 8, Vévoda 7, Tomeš 4, Pajer 1, Plhák.
PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ: 1. KK Valašské Meziříčí 33, 2. Nový Jičín 32, 3. Olomouc 32, 4. Karviná 31, 5. Žďár n. S. 30, 6. Hladnov 27, 7. Šumperk 26, 8. Žabovřesky 24, 9. Podolí 24, 10. Humpolec 23, 11. SBK Valašské Meziříčí 22, 12. Svitavy 20.

DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 27. ÚNORA: 18.00 Šumperk – Žabovřesky Brno. NEDĚLE 28. ÚNORA: 11.00 Šumperk – Podolí (na Tyršově stadiónu).


Foto: Petr Fišer

Basketbalové mužstvo, jehož součástí je hbitý křídelník Jakub Pajer, si vyřazovací část nezahraje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).