Asperky v Praze podlehly Elite

23. prosince 2012, 18:27, téma FLORBAL, Michal Šíma
Praha – Po domácím debaklu s Herbadentem čekal na Asperky poslední zápas roku 2012 na pražském Barrandově s domácím týmem Elite. V prvním vzájemném střetnutí sezóny sebral favoritovi Šumperk jeden bod za prohru po nájezdech, tentokráte se bohužel hráčky Asperu střelecky trápily a v Praze prohrály 8:2.
I přes pozdnější příchod do haly zaviněný zpožděním vlaku a nepříliš vlídné podmínky haly Elite Asperky úvod utkání nepromrhaly, jak už bylo v některých zápasech zvykem. Po pár nemastných neslaných minutách se hráčky Šumperka svým zkušenějším soupeřkám herně vyrovnaly, a diváci v nafukovací hale tak mohli vidět florbal s mnoha šancemi na obou stranách a především díky brankářkám Kreisengerové a Davidové svítil po první části na ukazateli stav bezbrankový.

Do druhé třetiny vstoupily jasně lépe domácí hráčky, které využily dvě nabídnuté přesilovky od dámského páru rozhodčích Hejnová – Romančáková. Tento pár se v zápase dopustil mnoha nepřesných rozhodnutí, která ale spíše, než poškození jednoho týmu, škodily utkání celkově. Když pak v polovině utkání zvyšovala Veselá na 3:0, Asperky jako by to probudilo a zbylou desetiminutovku byly nebezpečnější. Bohužel je jako v celém zápase trápila koncovka, a tak i po druhé třetině svitila na straně hostí nula.

Ve třetí třetině se s přibývajícími chybami hráček ve světle modrých dresech a pokračující nemohoucností v zakončení brankový rozdíl rozrostl na dvojnásobek, který nádhernou tečí nachvilku zmírnila Hrušková. Nekompaktnost, která trápí hráčky Šumperka již delší dobu, se podepsala i pod sedmým a osmým gólem v síti jinak skvěle chytající Davidové. Závěr utkání přinesl pro hráčky Asperu jednu radostně nešťasnou chvilku, když vstřelila pěknou střelou branku Zuzana Hubáčková. Zuzaně na gól přihrála z neflorbalové pozice Hana Štěrbová, která si těsně před odehráním míčku ze souboje s Rullovou odnesla nepříjemné zranění žeber. Závěrečné dvě minuty tak Šumperk musel odehrát bez své zraněné útočnice.

Asper tak prohrál 2:8. „Dnes nám sice vyšel úvod utkání, ale potom naopak už nic," zhodnotil krátce zápas trenér Šumperka Michal Marošek. Do nového kalendářního roku tak jeho svěřenkyně budou vstupovat z desáté pozice v tabulce.

ELITE PRAHA - FbC COQUI Asper Šumperk  8:2
Branky: 25. Hana Poláková, 28. Hana Poláková, 30. Lucie Veselá, 42. Martina Řepková, 44. Lucie Veselá, 44. Kristýna Vranová, 51. Michaela Rullová, 53. Lucie Veselá - 46. Tereza Hrušková, 58. Zuzana Hubáčková

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).