SPORT

Asperky v Praze podlehly Elite

23. prosince 2012, 18:27, téma FLORBAL, Michal Šíma
Praha – Po domácím debaklu s Herbadentem čekal na Asperky poslední zápas roku 2012 na pražském Barrandově s domácím týmem Elite. V prvním vzájemném střetnutí sezóny sebral favoritovi Šumperk jeden bod za prohru po nájezdech, tentokráte se bohužel hráčky Asperu střelecky trápily a v Praze prohrály 8:2.
I přes pozdnější příchod do haly zaviněný zpožděním vlaku a nepříliš vlídné podmínky haly Elite Asperky úvod utkání nepromrhaly, jak už bylo v některých zápasech zvykem. Po pár nemastných neslaných minutách se hráčky Šumperka svým zkušenějším soupeřkám herně vyrovnaly, a diváci v nafukovací hale tak mohli vidět florbal s mnoha šancemi na obou stranách a především díky brankářkám Kreisengerové a Davidové svítil po první části na ukazateli stav bezbrankový.

Do druhé třetiny vstoupily jasně lépe domácí hráčky, které využily dvě nabídnuté přesilovky od dámského páru rozhodčích Hejnová – Romančáková. Tento pár se v zápase dopustil mnoha nepřesných rozhodnutí, která ale spíše, než poškození jednoho týmu, škodily utkání celkově. Když pak v polovině utkání zvyšovala Veselá na 3:0, Asperky jako by to probudilo a zbylou desetiminutovku byly nebezpečnější. Bohužel je jako v celém zápase trápila koncovka, a tak i po druhé třetině svitila na straně hostí nula.

Ve třetí třetině se s přibývajícími chybami hráček ve světle modrých dresech a pokračující nemohoucností v zakončení brankový rozdíl rozrostl na dvojnásobek, který nádhernou tečí nachvilku zmírnila Hrušková. Nekompaktnost, která trápí hráčky Šumperka již delší dobu, se podepsala i pod sedmým a osmým gólem v síti jinak skvěle chytající Davidové. Závěr utkání přinesl pro hráčky Asperu jednu radostně nešťasnou chvilku, když vstřelila pěknou střelou branku Zuzana Hubáčková. Zuzaně na gól přihrála z neflorbalové pozice Hana Štěrbová, která si těsně před odehráním míčku ze souboje s Rullovou odnesla nepříjemné zranění žeber. Závěrečné dvě minuty tak Šumperk musel odehrát bez své zraněné útočnice.

Asper tak prohrál 2:8. „Dnes nám sice vyšel úvod utkání, ale potom naopak už nic," zhodnotil krátce zápas trenér Šumperka Michal Marošek. Do nového kalendářního roku tak jeho svěřenkyně budou vstupovat z desáté pozice v tabulce.
 
ELITE PRAHA - FbC COQUI Asper Šumperk  8:2
Branky: 25. Hana Poláková, 28. Hana Poláková, 30. Lucie Veselá, 42. Martina Řepková, 44. Lucie Veselá, 44. Kristýna Vranová, 51. Michaela Rullová, 53. Lucie Veselá - 46. Tereza Hrušková, 58. Zuzana Hubáčková

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.