SPORT

Asperky prohrály dramatický zápas v Jihlavě

20. ledna 2013, 17:51, téma FLORBAL, Michal Šíma
Jihlava – Vstup do utkání jako z říše snů se povedl šumperským florbalistkám v 17. kole extraligy v Jihlavě. Dvě neproměněná trestná střílení a zbytečná vyloučení nicméně pomohla Jihlavě k obratu. Ani to Asperky nepoložilo a v poslední minutě dvěma slepenými góly dokázaly vyrovnat, přesto nakonec po chybě šestnáct sekund před koncem odjíždějí z Vysočiny bez bodu.
Už pět kol nedokázaly Asperky bodovat, a tak vyrážely do Jihlavy s touhou tuto sérii prolomit. Právě s týmem z Vysočiny totiž získaly vůbec první extraligové body. Asperky nejprve dokonale zaskočily domácí hráčky a již ve 3. minutě zásluhou sester Hubáčkových vedly 2:0. Ve dvanácté minutě se navíc Šíblová objevila před odkrytou částí branky, ale dokázala trefit pouze tyč. Vzápětí však domácí předvedly ukázkový brejk a snížily zásluhou Krupkové. Ani to ovšem neubralo Šumperku na aktivitě a záhy byl rozdíl ve stavu opět dvoubrankový, když se prosadila Štěrbová. Konec třetiny ještě nabídl vyloučení Lubojacké, které se Jihlavě využít nepodařilo.
 
Druhá třetina začala velkou šancí hostujících hráček. Jihlavská Přibylová ale vypíchla míček z brankové čáry již překonané brankářky domácích Topičové, kterou ještě v utkání čekaly hvězdné okamžiky. O chvíli později přehnala svůj důraz Axmannová a Jihlavě se podruhé naskytla příležitost přesilové hry, čehož využila Slavíková. Jihlava se sice tímto gólem vrátila do zápasu, ovšem šance přibývaly především na straně Šumperka. Nejdříve nastřelila břevno Drvoštěpová, poté se na bránu sama řítila Zuzana Hubáčková. Za záchranou brzdu zatáhla Přibylová a Asper měl výhodu trestného střílení. Nájezd provedla Tereza Hubáčková, ale bohužel neproměnila. I přesto měl Šumperk alespoň výhodu přesilové hry. Asperky jí však nevyužily, naopak nabídly domácím hráčkám dva samostatné úniky na brankářku Davidovou. Druhý pokus proměnila nejlepší hráčka prvního střetnutí Svobodová a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 3:3.

Trestná střílení se stala noční můrou Šumperka v této sezóně. Hned v úvodu třetí části Kováříčková nedokázala proměnit druhou výhodu. Když se k nájezdové mizérii přidala i vyloučení, Jihlava dosáhla obratu výsledku utkání. Nejdříve ve dvojnásobné přesilovce trojici šumperských hráček utekla po přihrávce brankářky Topičové Slavíková a překonala bezmocnou Davidovou a šest minut poté na 5:3 zvyšovala Sedláčková. Po oddechovém čase Asperky zatlačily Jihlavu v utočném pásmu, ale dlouhé minuty bez gólového efektu. Až v poslední minutě se jim podařil téměř zázrak a během sedmi sekund Zuzana Hubáčková a Šárka Zacpálková vyrovnaly. Neskutečné drama však ještě nebylo u konce. Prodloužení odmítla domácí Slavíčková svojí vítěznou trefou šestnáct skeund před závěrečnou sirénou.
"Může se zdát, že celé utkání rozhodla poslední minuta, která byla nesmírně dramatická. Pravdou však je, že jsme soupeři nabídli branku ve vlastní přesilovce, sami neproměnili dva nájezdy a neproměnili ani jednu z početních výhod," uvedl ve svém hodnocení trenér Asperu Michal Marošek. 
Ani z šestého zápasu v řadě si tak Asperky body neodnesly a pomalu tak mizí i teoretické šance na play-off. Přerušit tuto mizernou sérii se hráčky FbC COQUI Asper Šumperk budou snaživ domácím prostředí, kdy v neděli 27.1. od 15:00 přivítají Tatran team Děkanka, který je o jednu příčku za nimi.
 
FBŠ AL INVEST Jihlava – FbC COQUI Asper Šumperk  6:5
 
Branky: 13. Miroslava Krupková, 28. Tereza Slavíková, 35. Martina Svobodová, 47. Tereza Slavíková, 53. Tereza Sedláčková, 60. Tereza Sedláčková - 2. Zuzana Hubáčková, 3. Tereza Hubáčková, 15. Hana Štěrbová, 60. Zuzana Hubáčková, 60. Šárka Zacpálková


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.