SPORT

Asper slaví dvojitý postup

29. dubna 2009, 18:41, Michal Šíma
Asper slaví dvojitý postup Uničov - Po již jasném postupu áčkového týmu šumperských florbalistů slaví přechod do vyšší soutěže také rezerva Asperu.
B tým Šumperka měl před posledním dvojzápasem dva body náskok před šternberským Starhillem, tudíž cíl zněl jasně. Nejprve porazit Prostějov a poté minimálně remízovat právě se Starhillem.
V prvním utkání se postavil Šumperku C tým prostějovských Playmakerů. Ti přivezli velmi silnou sestavu, která se záhy dostala do vedení. Před první přestávkou vyrovnal junior Šíma a těsně před koncem nakonec strhl vedení na stranu Asperu Vicenec.


FBC Playmakers Prostějov C - FBC Asper Šumperk B  1:2

To, co se odehrálo v souboji o první místo olomouckého přeboru a následný postup do OL ligy, se jen tak nevidí. Třicet fanoušků na straně Šumperka, minimálně stejně velký počet příznivců Starhillu, nesmírně tvrdý zápas, emoce vyšponované na maximum. Starhill začal lépe a jen skvělý Mošonec v bráně Asperu zabránil šternberským bojovníkům ve skórování. Do vedení se tak na konci první části dostal Šumperk zásluhou Kociána. V druhé třetině se Asper dostal do trháku 2:0, avšak chyba v rozehrávce znamenala snížení - 2:1. Následoval klíčový moment utkání. Šumperský bek Gruntorád sestřelil unikajícího útočníka soupeře. Již tak vyhecovaný duel dostal opět notnou dávku emocí, při čemž zejména šternberští fanoušci se začali chovat jako utržení ze řetězu, při čemž nadávky směrem k hráčům Šumperka byly tím nejmenším, co předvedli. Neudržení nervů Starhillu, facky a jiná napadení šumperských hráčů či fanoušků znamenala, že i přes pětiminutový trest pro Gruntoráda hráli šumperští florbalisté dlouhou přesilovku. V té zvýšili své vedení až na 4:1, ale Šternberk se nevzdal. Ve třetí třetině dokázal třemi góly vyrovnat a Asper tak mohl být rád, že mu k postupu stačí i remíza. Na závěr je nutno vyzdvihnout výkon přerovské dvojice sudích, kteří extrémní zápas v pekelné atmosféře zvládli na jedničku a nedopustili pro nižší florbalové soutěže někdy typická jatka.
Rezerva Asperu tak postupuje do OL ligy a nahrazuje v ní áčko, které také postoupilo o soutěž výš, do 3. ligy.


FBC Asper Šumperk B - FBC Starhill Šternberk 4:4


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).