KULTURA

Asonance přiveze keltskou muziku

11. října 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Asonance přiveze keltskou muziku Zábřeh - Další hudební lahůdku připravila pro návštěvníky Zábřežská kulturní na sobotu 16. října, kdy ve velkém sále kulturního domu vystoupí skupina Asonance.
Ta se věnuje moderní interpretaci irských a skotských lidových písní a instrumentálních skladeb. „Do nástrojového vybavení kapely patří jednak neobvyklé hudební nástroje, jakými jsou irské loketní dudy, buzuki nebo bodhrán, jednak moderní nástroje v podobě elektrické basové kytary či elektrických kláves,“ říká ředitel kulturního domu Zdeněk David.

Asonance byla založena už v roce 1976, její původní repertoár byl směsí folku a country. Později se hudebníci zaměřili na americké a britské balady, které je přivedly k lidové hudbě britských ostrovů. Od roku 1990 začaly vznikat jejich první nahrávky, v následujících letech kapela koncertovala nejen v Česku, ale i v zahraničí. V květnu 2007 skupinu obohatila ženská flétnová sekce a v témže roce Asonance vydala povedené DVD s názvem 30 let na pódiu. Začátkem listopadu skupina pokřtí v pořadí již osmé řadové album Království Keltů, které odráží její repertoár z let 2007–2010 a přináší kromě třinácti novinek nové verze čtyř největších hitů Asonance, které má kapela dodnes v aktivním repertoáru (Dva havrani, Alison Gross, Ďáblovy námluvy, Čarodějnice z Amesbury).

Očekávaný koncert legendární skupiny, která patří k nejstarším na české folkové scéně, začíná v 19 hodin. Vstupenky za předprodejní cenu 140 korun lze zakoupit v infocentru kulturního domu a kavárně kina Retro, prodejně Darka v Mohelnici a infocentru ve Štítech. Na místě vstupné podraží o třicet korun.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.