SPORT

Akrobaté zářili doma i v cizině, zastínili soupeře z boulařských velmocí

24. dubna 2019, 18:00, Petr Fišer
Akrobaté zářili doma i v cizině, zastínili soupeře z boulařských velmocí Česko, Rakousko – Byla to zasloužená odměna za náročnou sezónu a velmi dobré výsledky na domácí scéně. Vyznavači akrobatického sjezdu ze Šumperka využili pozvání na společné mezinárodní mistrovství Německa, Rakouska a Švýcarska. Jeho součástí byl německý pohár DSV Schüllercup, v němž talentovaní boulaři změřili síly s kvalitními protivníky ze čtyř zemí.

Vítěznou odezvu mělo snažení Jiřího Dresslera. A to jak v klasickém, tak i paralelním sjezdu, takzvaném „dualu“. Postupně se pavoukem probil až do finále, kde v těsném souboji porazil kočkovitého švýcarského vyzyvatele. Souběžné zápolení dvou borců v předem přidělených dráhách je velice atraktivní nejen pro oko diváka, ale i pro samotného závodníka. Má úplně jiný náboj a stejně jako u ostatních paralelních lyžařských disciplín v něm dochází k chybám a nezřídka i pádům.

V rakouském Kaprunu na ledovci Kitzsteinhorn prokázali výtečnou formu i Jakub Dressler a Filip Dostal, kteří si pronajali druhou a třetí příčku a nechali za sebou protivníky z takových velmocí, jakými jsou Rakousko či Švýcarsko. Zároveň získali cenné zkušenosti, které mohou zhodnotit v dalších letech. Možnost porovnat se s našlapanou mezinárodní konkurencí, zazávodit si v perfektně připravené a obtížné trati a být hodnocen od mezinárodních FIS rozhodčích se nenabízí každý den.


ČESKÝ POHÁR

Díky výborným sněhovým podmínkám se v letošní sezóně podařilo uspořádat všechny plánované závody Českého poháru včetně mistrovství republiky. Šumperští organizátoři se o pořadatelství podělili s kolegy z Jablonce. První dvě kola a pohárové finále bylo k vidění na Tanvaldském Špičáku, zbývající čtyři akce měl pod palcem Ski klub Šumperk v areálu v Petříkově, kde boulařský tým našel novou základnu.

Celkovými vítězi se stali Václav Novák a Dorota Šamánková. Také žákům vládl reprezentant Ostravy, a sice Marek Gajdečka, kterého na stupně vítězů následovala nejlepší žačka Eliška Koňáková z Jablonce. V předžákovských kategoriích suverénním způsobem dominovalo šumperské duo Filip Dostal - Bára Miklišová.

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

Na soupeření, v němž šlo o primát republikového šampióna, bude s největší oblibou vzpomínat jablonecký Daniel Honzig. Pro třetí místo si dojel nejmladší účastník a nováček mezi mužskou elitou Jiří Dressler ze Šumperka.

Další zlaté medaile v jednotlivých věkových skupinách připadly favorizované Šamánkové a dvojici z Jablonce Jakub Morávek – Zuzana Hnyková. Obsazením druhé příčky mezi žáky potěšil šumperský talent Victor Sokol. V předžácích triumfoval jeho klubový kolega Jakub Dressler a na pozici druhého vicemistra skončil mladíček Dostal. Sbírku titulů pro produktivní družstvo rozšířila ziskem spravedlivého prvenství parťačka Miklišová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.