SPORT

Akrobaté zářili doma i v cizině, zastínili soupeře z boulařských velmocí

24. dubna 2019, 18:00, Petr Fišer
Akrobaté zářili doma i v cizině, zastínili soupeře z boulařských velmocí Česko, Rakousko – Byla to zasloužená odměna za náročnou sezónu a velmi dobré výsledky na domácí scéně. Vyznavači akrobatického sjezdu ze Šumperka využili pozvání na společné mezinárodní mistrovství Německa, Rakouska a Švýcarska. Jeho součástí byl německý pohár DSV Schüllercup, v němž talentovaní boulaři změřili síly s kvalitními protivníky ze čtyř zemí.

Vítěznou odezvu mělo snažení Jiřího Dresslera. A to jak v klasickém, tak i paralelním sjezdu, takzvaném „dualu“. Postupně se pavoukem probil až do finále, kde v těsném souboji porazil kočkovitého švýcarského vyzyvatele. Souběžné zápolení dvou borců v předem přidělených dráhách je velice atraktivní nejen pro oko diváka, ale i pro samotného závodníka. Má úplně jiný náboj a stejně jako u ostatních paralelních lyžařských disciplín v něm dochází k chybám a nezřídka i pádům.

V rakouském Kaprunu na ledovci Kitzsteinhorn prokázali výtečnou formu i Jakub Dressler a Filip Dostal, kteří si pronajali druhou a třetí příčku a nechali za sebou protivníky z takových velmocí, jakými jsou Rakousko či Švýcarsko. Zároveň získali cenné zkušenosti, které mohou zhodnotit v dalších letech. Možnost porovnat se s našlapanou mezinárodní konkurencí, zazávodit si v perfektně připravené a obtížné trati a být hodnocen od mezinárodních FIS rozhodčích se nenabízí každý den.


ČESKÝ POHÁR

Díky výborným sněhovým podmínkám se v letošní sezóně podařilo uspořádat všechny plánované závody Českého poháru včetně mistrovství republiky. Šumperští organizátoři se o pořadatelství podělili s kolegy z Jablonce. První dvě kola a pohárové finále bylo k vidění na Tanvaldském Špičáku, zbývající čtyři akce měl pod palcem Ski klub Šumperk v areálu v Petříkově, kde boulařský tým našel novou základnu.

Celkovými vítězi se stali Václav Novák a Dorota Šamánková. Také žákům vládl reprezentant Ostravy, a sice Marek Gajdečka, kterého na stupně vítězů následovala nejlepší žačka Eliška Koňáková z Jablonce. V předžákovských kategoriích suverénním způsobem dominovalo šumperské duo Filip Dostal - Bára Miklišová.

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

Na soupeření, v němž šlo o primát republikového šampióna, bude s největší oblibou vzpomínat jablonecký Daniel Honzig. Pro třetí místo si dojel nejmladší účastník a nováček mezi mužskou elitou Jiří Dressler ze Šumperka.

Další zlaté medaile v jednotlivých věkových skupinách připadly favorizované Šamánkové a dvojici z Jablonce Jakub Morávek – Zuzana Hnyková. Obsazením druhé příčky mezi žáky potěšil šumperský talent Victor Sokol. V předžácích triumfoval jeho klubový kolega Jakub Dressler a na pozici druhého vicemistra skončil mladíček Dostal. Sbírku titulů pro produktivní družstvo rozšířila ziskem spravedlivého prvenství parťačka Miklišová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.