SPORT

Akrobaté zářili doma i v cizině, zastínili soupeře z boulařských velmocí

24. dubna 2019, 18:00, Petr Fišer
Akrobaté zářili doma i v cizině, zastínili soupeře z boulařských velmocí Česko, Rakousko – Byla to zasloužená odměna za náročnou sezónu a velmi dobré výsledky na domácí scéně. Vyznavači akrobatického sjezdu ze Šumperka využili pozvání na společné mezinárodní mistrovství Německa, Rakouska a Švýcarska. Jeho součástí byl německý pohár DSV Schüllercup, v němž talentovaní boulaři změřili síly s kvalitními protivníky ze čtyř zemí.

Vítěznou odezvu mělo snažení Jiřího Dresslera. A to jak v klasickém, tak i paralelním sjezdu, takzvaném „dualu“. Postupně se pavoukem probil až do finále, kde v těsném souboji porazil kočkovitého švýcarského vyzyvatele. Souběžné zápolení dvou borců v předem přidělených dráhách je velice atraktivní nejen pro oko diváka, ale i pro samotného závodníka. Má úplně jiný náboj a stejně jako u ostatních paralelních lyžařských disciplín v něm dochází k chybám a nezřídka i pádům.

V rakouském Kaprunu na ledovci Kitzsteinhorn prokázali výtečnou formu i Jakub Dressler a Filip Dostal, kteří si pronajali druhou a třetí příčku a nechali za sebou protivníky z takových velmocí, jakými jsou Rakousko či Švýcarsko. Zároveň získali cenné zkušenosti, které mohou zhodnotit v dalších letech. Možnost porovnat se s našlapanou mezinárodní konkurencí, zazávodit si v perfektně připravené a obtížné trati a být hodnocen od mezinárodních FIS rozhodčích se nenabízí každý den.


ČESKÝ POHÁR

Díky výborným sněhovým podmínkám se v letošní sezóně podařilo uspořádat všechny plánované závody Českého poháru včetně mistrovství republiky. Šumperští organizátoři se o pořadatelství podělili s kolegy z Jablonce. První dvě kola a pohárové finále bylo k vidění na Tanvaldském Špičáku, zbývající čtyři akce měl pod palcem Ski klub Šumperk v areálu v Petříkově, kde boulařský tým našel novou základnu.

Celkovými vítězi se stali Václav Novák a Dorota Šamánková. Také žákům vládl reprezentant Ostravy, a sice Marek Gajdečka, kterého na stupně vítězů následovala nejlepší žačka Eliška Koňáková z Jablonce. V předžákovských kategoriích suverénním způsobem dominovalo šumperské duo Filip Dostal - Bára Miklišová.

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

Na soupeření, v němž šlo o primát republikového šampióna, bude s největší oblibou vzpomínat jablonecký Daniel Honzig. Pro třetí místo si dojel nejmladší účastník a nováček mezi mužskou elitou Jiří Dressler ze Šumperka.

Další zlaté medaile v jednotlivých věkových skupinách připadly favorizované Šamánkové a dvojici z Jablonce Jakub Morávek – Zuzana Hnyková. Obsazením druhé příčky mezi žáky potěšil šumperský talent Victor Sokol. V předžácích triumfoval jeho klubový kolega Jakub Dressler a na pozici druhého vicemistra skončil mladíček Dostal. Sbírku titulů pro produktivní družstvo rozšířila ziskem spravedlivého prvenství parťačka Miklišová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.