TIPY NA VÝLET

Filtr pro hledání:

místo:

druh výletu:

název:

Zřícenina Brníčko

Brníčko
Zřícenina Brníčko
Mezi obcí Hrabišín a městem Zábřeh na Moravě se nachází obec Brníčko. Nad ní se tyčí zbytky stejnojmenného hradu. Rozlehlá zřícenina ve výšce 389 metrů dominuje krajině a je vidět z dálky, protože kopec, na kterém stojí, není zalesněn. Je odtud krásný rozhled do okolí a za příznivých podmínek můžete vidět i nejvyšší horu Jeseníků, Praděd.
podrobné informace

Národní přírodní rezervace Vrapač

Mladeč
Národní přírodní rezervace Vrapač byla vyhlášena v roce 1989, nachází se na pravém břehu řeky Moravy, asi 1 km severovýchodně od obce Mladeč, 2 km západně od města Litovel a její rozloha je 80,69 ha. Nadmořská výška v rezervaci dosahuje 236–237 m n.m.
podrobné informace

Vysoký vodopád

Jeseníky
4 km od vrchu Praděd
Původně 45m vysoký vodopád na Studeném potoce asi 3 km od obce Bělá. V roce 1880 byl povodní rozrušen na řadu kaskád a proudů. V korytě pod vodopádem jsou zajímavé erozní tvary a na vlhkých skalách rostou zajímavé mechorosty a kapradiny. Vodopád se nachází v nadmořské výšce 1007 m a přístup k němu je po kamenitém upraveném chodníku.
podrobné informace

Petrovy kameny

Jeseníky
Petrovy kameny tvoří tři mohutná skaliska z břidlic a rul, vysoká 7 metrů, která dominují hřbetu směřujícímu od Pradědu k sedlu na Skřítku. Díky výskytu vzácných lišejníků, mechů a endemických keřů byly vyhlášeny přírodní rezervací a skály nesjou přístupné veřejnosti.
podrobné informace

Švýcárna

Jeseníky
Na nejfrekventovanější části hlavní hřebenové trasy Jeseníků, mezi Červenohorským sedlem a nejvyšší horou Moravy - Pradědem, leží na svahu Malého Děda v nadmořské výšce 1304 m.n.m jeden z nejstarších objektů v této oblasti chata Švýcárna.
podrobné informace

Praděd

Jeseníky
Holý vrchol nejvyšší moravské hory Praděd (1492 m n.m.) je sám o sobě místem, odkud je vidět široko daleko do všech stran přes celou jesenickou zem děda Praděda až ke Krkonoším a vyjde-li počasí opravdu ideálně pak až k Vysokým Tatrám.
podrobné informace

Červenohorské sedlo

Jeseníky
Červenohorské sedlo je významným silničním přechodem Hrubého Jeseníku. Zájezdní hostinec, který sloužil k odpočinku nejen poště a formanům, ale i prvním turistům, zde stál už v polovině 19. století.
podrobné informace

Arboretum Bílá Lhota

---
35 km od Šumperka
Původní zámecký park se stal unikátní sbírkou s více 500 druhy a formami okrasných dřevin.
podrobné informace

Rešovské vodopády

---
35 km od Šumperka
Rešovské vodopády jsou největšími vodopády Nízkého Jeseníku. Nacházející se v roklinatém údolí říčky Huntavy a jsou chráněním přírodním výtvorem. Nejvyšší stupeň vodopádů je vysoký 10 m. Stezka údolím vede po několika můstcích přes Huntavu, ze kterých je možné plně vychutnat pohled na vodopády.
podrobné informace

Lysá hora po celý rok

---
Lysá hora (1323 m n. m.), někdy nazývaná jako královna Moravskoslezských Beskyd nabízí možnost aktivně odpočívat po celý rok. Dá se na ni vyjít pěšky, vyšlapat na kole a za dobrých sněhových podmínek vyjet na běžkách. Za pěkného počasí skýtá nádherný výhled na celé Beskydy a Malou Fatru. Nachází se na katastrech obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Na jejím vrcholu stojí meteorologická stanice, restaurace a telekomunikační věž.

Nejznámější ze čtryř rozsoch hory jsou severozápadní Lukšinec a severní Malchor. Nedaleko Lukšince se nacházejí podzemní pseudokrasové prostory Ondrášovy díry. V jižní oblasti se rozprostírá chráněná přírodní rezervace Mazák se skalními útvary.podrobné informace

123...45...1112


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru