TIPY NA VÝLET

Filtr pro hledání:

místo:

druh výletu:

název:

Přírodní park Údolí Bystřice

---
Přírodní park Údolí Bystřice leží na jihozápadě Domašovské vrchoviny v okolí řeky Bystřice, která vytvořila hluboké skalnaté údolí s kaňony, skalními ostrohy, sutěmi a kamennými moři. U pramenů přítoků se zachovaly zbytky rašelinných luk. V údolích okouzlují vlhké louky. Svahy pokrývají kvalitní lesní porosty místy připomínající prales. K zajímavostem tohoto území patří i vysoké mosty a železniční tunely.
podrobné informace

Lázně Slatinice

---
Obec Slatinice se nachází na východním úpatí Velkého Kosíře mezi městy Olomouc, Prostějov a Litovel. Název získala od Slatin, močálů na místě dnešního mlýna. První písemná zmínka o Slatinicích pochází z doby vlády rodu Přemyslovců, první zprávy o místní léčivé vodě jsou z roku 1580 a lázeňský objekt s parkem dal roku 1792 postavit Alois Josef Lichtenštejn. Minerální pramen přírodní sirné vody s hypotonickým obsahem sirovodíku je vhodný pro léčbu onemocnění pohybového ústrojí, léčbu po operacích kloubních náhrad a po úrazech pohybového ústrojí.
podrobné informace

Nýznerovské vodopády

---
Nýznerovské vodopády, někdy také nazývány Vodopády Stříbrného potoka, leží na 12 hektarech na území obce Horní Skorošice, severozápadně od města Jeseník. Jedná se o kaňonovitou soutěsku se skalními prahy vytvářejícími několik malých vodopádů, kaskád a peřejí zakončených velkým vodopádem. Hornina dobře odolávající erozi (amfibolické gabro) zde tvoří skalnatý práh, který voda musí překonat.
podrobné informace

Arcibiskupský palác v Olomouci

---
Místnosti, ve kterých se v roce 1848 ujal vlády teprve osmnáctiletý rakouský císař, český a habsburský král František Josef I . Projekt, kterým je zpřístupněno veřejnosti plně funkční oficiální sídlo úřadujícího biskupa, Arcibiskupský palác v Olomouci, nemá ve střední Evropě obdoby.
podrobné informace

Městské skály

Šumperk
3 km od Šumperka
Oblíbené výletní místo na jehož vrcholu  stojí krytá dřevěná vyhlídka odkud vidíme Bratrušov, Šumperk, vrcholy Háje a Chocholíku, na druhé straně pak Rapotín, Sobotín a Praděd.  Nadmořská výška 675 metrů. Městské skály jsou vyhledávány horolezci pro velké množství jištěných cest. Skály se skládají ze tří částí: věž, skály pod vyhlídkou a skály u vyhlídky.
podrobné informace

Přírodní tělocvična ve Vikýřovicích

Vikýřovice
Ve Vikýřovicích na ulici Rybářské byla pod hlavičkou MAS Údolí Desné o.s. vybudována nová přírodní tělocvična, finančně podpořená Dobročinným fondem Philip Morris ČR. Vznikla jako pokračování projektu „Bydlíme tu spolu, setkávejme se spolu,“  který v loňském roce podpořila Nadace VIA. Stejná nadace spravuje i tento fond. Na těchto projektech se významně podílela také Obec Vikýřovice.
podrobné informace

Tři kameny

Loučná nad Desnou
Chcete zkusit pocit strážce z kamenného hradu o třech věžích, který jasným okem přehlíží nad svým panstvím? Vydejte se se mnou na Tři kameny - mohutné výhledové skalní útvary. Výlet je to pro noblesní dámy a jejich malé děti, i pro náročné turisty, kteří se mohou vydat dál. Cesta na Tři kameny je totiž přesně pro ty, kteří promění své nedělní odpoledne ve výlet do starých časů.
podrobné informace

Zámecký park v Loučné nad Desnou

Loučná nad Desnou
Zámecký park  v Loučné nad Desnou se rozkládá na ploše 12,26 ha u zámku. O rozvoj parku se přičinil  r.1833 nový majitel panství, hrabě Mitrovský. Již tehdy vznikla jeho dnešní rozloha i základní podoba anglického parku. Po té, co panství získali významní železniční podnikatelé, bratři Kleinové, dostal park další prvky výzdoby. Zejména se jednalo o dobudování jezírka, kašny, umělou jeskyni či oranžerii. Vysazovali i cizokrajné stromy a park byl vyzdoben litinovými sochami.

podrobné informace

Králický sněžník

Staré Město
30 km od Šumperka
Národní přírodní rezervace Králický Sněžník byla vyhlášena v roce 1990 na ploše 1694,67 ha. Leží v centrální a vrcholové části stejnojmenného pohoří v nadmořské výšce 820 - 1424 m. K zamezení rušivých vlivů z okolí bylo pro rezervaci vymezeno ochranné pásmo o rozloze 1371,24 ha.
podrobné informace

Skřítek

Sobotín
Východiště několika běžeckých upravovaných okruhů a turistických tras.
podrobné informace

123...1112


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru