TIPY NA VÝLET

Filtr pro hledání:

místo:

druh výletu:

název:

Lyžařský běžecký areál na Skřítku

Sobotín
15 km od Šumperka
Horské sedlo Skřítek (877 m. n. m.)je místo, které je vyhledáváno milovníky přírody a zimních sportů. Bežecký areál je situován v CHKO Jeseníky, návštěvníci jsou povinni respektovat základní ochranné podmínky CHKO .
podrobné informace

Z Červenohorského sedla přes Vozku do Branné.

Okres Šumperk
Délka 17 km
Atraktivní, středně obtížná lyžařská trasa přecházející hřeben Hrubého Jeseníku s dalekými výhledy. Strojová úprava stopy pouze v počátečním úseku Červenohorské sedlo – Vřesová studánka. Obtížnější, orientačně náročnější sjezd v úseku Vozka – Volská louka. Na trase není možnost občerstvení. V úseku Vozka – Branná jeden z nejdelších sjezdů v Jeseníkách.
podrobné informace

Kolem Velkého Klínu přes Videlský kříž do Domašova

Okres Šumperk
26 km
Červenohorské sedlo – Pod skálami Jeřábu – Videlský kříž – Lysý vrch - Domašov

Zajímavá trasa se střídavým stoupáním a sjezdem málo navštěvovanou částí Hrubého Jeseníku s častými výhledy na Jesenicko. Poměrně dlouhá túra , bez nebezpečných sjezdů . Na trase není možnost občerstvení. Úsek Červenohorské sedlo – Videlský kříž má být od roku 2005 strojově upravován. Příjemný sjezd do Domašova.

podrobné informace

Ze Starého Města do Podlesí přes hřeben Sušiny.

Okres Šumperk
26 km
Náročná lyžařská trasa horským hřebenem v masívu Kralického Sněžníku s dalekými výhledy a obtížnějšími sjezdy. Nebývá zde pravidelně upravovaná stopa. V prostoru pasek v úseku Stříbrnická – Sušina – U čtyř rohů ztížená orientace, zejména za mlhy. Túra je vhodná jen pro zkušené lyžaře a za vhodných sněhových podmínek. Možnost občerstvení v Stříbrnicích, na chatě Návrší a ve Vojtíškově.
podrobné informace

Hraběšickou hornatinou ze Skřítku do Šumperku

Okres Šumperk
Délka 14,5 km
Skřitek – Hvězda – Traťovka – Vikýřovice 14,5 km

Nenáročná trasa převážně mírně klesající spojující středisko běžeckého lyžování Skřítek s okrajem Šumperku. Vhodná i pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře . Používá se jako návrat do Šumperku po jízdách na běžeckých okruzích na Skřítku. Od roku 2005 strojově upravována. V nižších polohách nutné vhodné sněhové podmínky. Orientačně bez problémů. Na trase není možnost občerstvení (možný sjezd mimo trasu do Hraběšic k hostinci)

podrobné informace

Příroda a dějiny severozápadní Moravy

Šumperk

Stálá expozice Vlastivědého muzea Šumperk
Jako první muzejní expozice v ČR se může pochlubit zcela automatickým audioprůvodcem Guide PORTTM, který oživuje expozici ve čtyřech jazycích ( čeština, němčina, angličtina, polština). Příjemný hlas Pauline Chiari provází návštěvníka historií kraje od pravěku až po nejnovější dějiny, a to do roku 1969.

podrobné informace

Muzeum silnic ve Vikýřovicích

Vikýřovice
Muzeum silnic, jediné svého druhu v republice, se nachází v místech někdejšího krenišovského dvora v dnešních Vikýřovicích Správa silnic Olomouckého kraje. Ojedinělý projekt, jenž se zrodil před osmi lety v hlavě vedoucího šumperského střediska Romana Bednáře, se podařilo zrealizovat díky podpoře kraje a téměř dvanáctimilionovému grantu z Norských fondů.
podrobné informace

Technické muzeum Technodrom

Ruda nad Moravou
Technické muzeum Technodrom je nově otevřené muzeum v Hosticích
V rámci muzea můžete zhlédnout dvě expozice: Záznamová média a paměťové prvky a Výpočetní technika ČSSR
podrobné informace

Síň selských tradic

Mohelnice
Muzeum v Polici disponuje zatím jen jedinou místností. Zato v něm lidé najdou řadu zajímavých exponátů. „Návštěvníci si mohou například prohlédnout dekret o zrušení nevolnictví, ruční nástroj na vaření povidel nebo historická rádia. Časem plánujeme vystavit i kompletní archeologické vykopávky, které byly v blízkosti Police nalezeny,“ uvedla spoluautorka muzea Jena Preisová.
podrobné informace

Muzeum olomouckých tvarůžků

Loštice
30 km od Šumperka
Zdejší muzeum prezentuje historii výroby olomouckých syrečků. Expozice historických strojů, zařízení a pomůcek používaných k výrobě olomouckých tvarůžků. Olomoucké tvarůžky jsou přírodním kyselým pod mazem zrajícím sýrem. Tradice jejich výroby v českých zemích je stará téměř 600 let. Pravé olomoucké tvarůžky jsou jediným původním českým sýrem s nezaměnitelnou pikantní chutí i vůní.
podrobné informace

123...101112


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru