TIPY NA VÝLET

Pěchotní srub K-S 5 "U Potoka"

opevnění , Dolní Morava

Samostatný pěchotní srub K-S 5 "U Potoka" je jedním z nejzachovalejších pěchotních srubů v Králické pevnostní oblasti. Členové Klubu vojenské historie Kralka a jejich spolupracovníci objekt rekonstruují již více jak 10 let. Návštěvníci tak mohou shlédnout z velké části zrekonstruovaný interiér srubu. Expozice uvnitř objektu je zaměřená na problematiku opevnění a československé armády. Kromě fotografií a písemností obsahuje také velké množství trojrozměrných exponátů a modelů opevnění. Také exteriér objektu umožňuje shlédnout řadu zajímavostí (např. makety pancéřových zvonů, překážky apod.).
Objekt je možné navštívit také v rámci tzv. společných víkendů, kdy jsou veřejnosti zpřístupněna všechna již provozovaná nebo teprve vznikající muzea a památníky československého opevnění v Králické pevnostní oblasti.

Objekt se nachází asi 0,5 km východně až jihovýchodně od obce Dolní Morava.

Kraj/okres:
Olomoucký/Šumperk

Podrobnější informace lze nalézt na stránkách tohoto muzea (http://www.sweb.cz/k5/) nebo na stránkách Vojenského muzea Králíky (http://www.armyfort.com).
zpět na výpis ubytování


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.