TIPY NA VÝLET

Technické muzeum Technodrom

muzeum , Ruda nad Moravou

Technické muzeum Technodrom je nově otevřené muzeum v Hosticích
V rámci muzea můžete zhlédnout dvě expozice: Záznamová média a paměťové prvky a Výpočetní technika ČSSR


"Výstava podobného charateru je jediná svého druhu na světě, na obrovské ploše bývalého kulturního domu v Hosticích jsou vystaveny unikáty, které nemají ani ti největší sběratelé historické výpočetní techniky v ČR. Lákadlem je i multiplatformová herna, kde je na prozkoumání přes 30 funkčních exponátů včetně starých her.Chystá se velká LAN Párty na prosinec a mnoho dalších akcí příští rok,"

láká do muzea kurátor Technodromu Jan Raida

krásný kousek z Metry Blansko

Stálé expozice:

* Záznamová média a paměťové prvky


Přehled všech možností jak uložit informaci textovou, audio nebo video. Od starověku po současnost. Představené sbírky evidují přes 400 různých exponátů. Exponáty jsou roztříděny dle způsobu záznamu: mechanické, magnetické, magnetooptické, optické, elektronické, biologické. Typická délka prohlídky je 30 minut.

* Výpočetní technika ČSSR

Vystaveny výrobky z kancelářské, organizační a výpočetní techniky vyráběné u nás. Expozice je roztříděna dle jednotlivých výrobců (Aritma Praha, Tesla Blatná, Tesla Piešťany, Tesla Vráble, Tesla Bratislava, Tesla SEZAM, ZVT Žilina, Metra Blansko, Štátny Majetok Závadka, OPVS Dolný Kubín, DAK Slušovice, Didaktik Skalica, Státní statek Klíčany, Kancelářské stroje n. p., JZD Ploština, Zbrojovka Brno, ... ). Sbírka čítá cca 60 různých exponátů. Obvyklá doba prohlídky je 15 minut.Adresa: Hostice 46, Ruda nad Moravou 789 63Otevírací doba:

Pravidelná otevírací doba je sobota a neděle vždy od 9:00 do 17:00, mimo tuto dobu se lze objednat telefonicky.


Ceny vstupného pro rok 2010:

* 1. Základní vstupné: 50,- Kč (výdělečně činný dospělec)
* 2. Poloviční: 25,- Kč (děti, studenti, důchodci a nezaměstnaní)
* 3. Rodinné: 111,- Kč (prarodiče či rodiče + děti, max. 5 osob)
* 4. Třída: 333,- Kč (celá třída i s pedagogickým dozorem)
* 5. Obyvatelé Hostic a Lhoty: DOBROVOLNÉ (přátelé z našeho údolí mají vždy dveře otevřeny)
* 6. Dárci exponátů: ZDARMA (darovali jste exponát v minulosti, či hodláte obohatit sbírky nyní, potom máte navždy vstup volný)zpět na výpis ubytování


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.