TIPY NA VÝLET

Muzeum řemesel Letohrad

muzeum


Muzeum řemesel je umístěno v budově bývalé barokní sýpky z roku 1750, v areálu Nového dvora v Letohradě. Sýpka byla v dřevěné podobě vystavěna ještě před rokem 1554 jako náhrada za starý hospodářský dvůr, který stál v Kyšperku (dnes Letohrad), na místě dnešního zámku.
Současní majitelé v letech 1996-2001 sýpku zrekonstruovali na Společenské centrum, kam umístili restauraci na sýpce Nový dvůr, restauraci ve sklepě, zahradní restauraci na terase a vybudovali rozsáhlé Muzeum řemesel. Muzeum bylo otevřeno v roce 2000 a svou plochou 1650m2 je největším muzeem svého druhu v ČR.

V muzeu je k vidění přes 50 ucelených expozic řemesel a živností převážně z období let 1840-1930. Kromě relativně známých profesí, jako je mlynář, truhlář, švec, pekař, řezbář, se zde také prezentuje práce kovotlačitele, koláře, bednáře, šindeláře, parlamentáře atd.
V mechanických dílnách jsou umístěny expozice zemědělských strojů, kovozpracovatelských a dřevozpracovatelských řemesel, stroje poháněné z transmise, kovárna a další zajímavosti. Mimo již zmíněných řemesel, jsou v muzeu umístěny expozice hasičství, železničáře, funebráka, četnická stanice, obchod koloniál, zařízená hospoda s orchestrionem a další. Některé unikátní exponáty jsou i funkční (např. historické katry, soustruh) a během prohlídky jsou Vám předvedeny.
V samostatné místnosti je umístěna školní třída se 100let starým vybavením doplněná výukovými obrazy, fyzikálními modely a ukázkami národních krojů.
Stálá výstava „Fauna české republiky“ se 120 vycpanými zvířaty, ptáky a rybami v přírodní scenérii ozvučené originální zvukovou nahrávkou, zaujme dospělé i děti.

Informace o vstupném a otvírací době zde:
http://www.muzeumremesel.cz/Index.php?IdS=102
Kontakty:
Muzeum řemesel
Nový dvůr 143, 561 51 Letohrad
Tel.: +420 465 622 160
Fax: +420 465 621 550
E-mail: letohrad@muzeumremesel.cz
Www: www.muzeumremesel.cz
zpět na výpis ubytování


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).