TIPY NA VÝLET

Muzeum řemesel Letohrad

muzeum


Muzeum řemesel je umístěno v budově bývalé barokní sýpky z roku 1750, v areálu Nového dvora v Letohradě. Sýpka byla v dřevěné podobě vystavěna ještě před rokem 1554 jako náhrada za starý hospodářský dvůr, který stál v Kyšperku (dnes Letohrad), na místě dnešního zámku.
Současní majitelé v letech 1996-2001 sýpku zrekonstruovali na Společenské centrum, kam umístili restauraci na sýpce Nový dvůr, restauraci ve sklepě, zahradní restauraci na terase a vybudovali rozsáhlé Muzeum řemesel. Muzeum bylo otevřeno v roce 2000 a svou plochou 1650m2 je největším muzeem svého druhu v ČR.

V muzeu je k vidění přes 50 ucelených expozic řemesel a živností převážně z období let 1840-1930. Kromě relativně známých profesí, jako je mlynář, truhlář, švec, pekař, řezbář, se zde také prezentuje práce kovotlačitele, koláře, bednáře, šindeláře, parlamentáře atd.
V mechanických dílnách jsou umístěny expozice zemědělských strojů, kovozpracovatelských a dřevozpracovatelských řemesel, stroje poháněné z transmise, kovárna a další zajímavosti. Mimo již zmíněných řemesel, jsou v muzeu umístěny expozice hasičství, železničáře, funebráka, četnická stanice, obchod koloniál, zařízená hospoda s orchestrionem a další. Některé unikátní exponáty jsou i funkční (např. historické katry, soustruh) a během prohlídky jsou Vám předvedeny.
V samostatné místnosti je umístěna školní třída se 100let starým vybavením doplněná výukovými obrazy, fyzikálními modely a ukázkami národních krojů.
Stálá výstava „Fauna české republiky“ se 120 vycpanými zvířaty, ptáky a rybami v přírodní scenérii ozvučené originální zvukovou nahrávkou, zaujme dospělé i děti.

Informace o vstupném a otvírací době zde:
http://www.muzeumremesel.cz/Index.php?IdS=102
Kontakty:
Muzeum řemesel
Nový dvůr 143, 561 51 Letohrad
Tel.: +420 465 622 160
Fax: +420 465 621 550
E-mail: letohrad@muzeumremesel.cz
Www: www.muzeumremesel.cz
zpět na výpis ubytování


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).