TÉMATA ČLÁNKŮ

ÚVODNÍKDotace, nebo život!

Základem života na Zemi je podle vědců uhlík. Jsou na něm založeny všechny bytosti i neživé předměty. Podle politiků však všechno stojí na dotacích. Bez dotací by nebylo slunce, voda, ani autobusové nádraží v Šumperku. Vše by zaniklo.
Zpravodajství, 28. března 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč

E.(E.)T. - Mimozemšťan

Vzpomínáte na film Stevena Spielberga E.T. - Mimozemšťan? Vypadá to, že projekt ministra financí Andreje Babiše EET má s tímto snímkem společného víc než jen název. Vše nasvědčuje tomu, že i Babiš je zřejmě pořádný ufon a počínání obyčejných pozemšťanů – živnostníků, patrně dost dobře nechápe.
Zpravodajství, 29. listopadu 2016, 09:00, Jaroslav Kropáč

Život ve stínu

Už roky jsem si brousil zuby i řetěz motorové pily na dva ořešáky, které nám na podzim pravidelně zanáší zahradu metráky listí. Teď jsem rád, že je máme a že jsem si čas na jejich skácení nenašel. Stín a chládek zelených velikánů nám v tropických vedrech závidí všichni sousedé, kteří staré stromy vyměnili za moderní zakrslé túje.
Zprávy, 11. srpna 2015, 00:00, Jaroslav Kropáč

Nenechte se vysát!

Jaro je tu a v plné síle. Krajina připomíná malebnou zahrádku. Všechno voní a kvete. Už tento pátek vyrazí zamilovaní do přírody, aby zde dopřáli tradici a políbili se pod rozkvetlou třešní. Někteří z nich se možná domů vrátí ve třech nebo i ve čtyřech či v pěti.
Zprávy, 28. dubna 2015, 17:00, Jaroslav Kropáč

Vánoce bez žen by nestály za nic

Vánoce jsou ženského rodu. Stejně jako pohoda, štědrovečerní tabule a čokoládová kolekce. Podle mě rozhodně nejde o náhodu. Akorát ten Ježíšek do toho moc nezapadá, skloňuje se podle vzoru pán. Jenže pokud má být někdo svatý nebo dokonce spasitel, žena to být musí, alespoň tedy o Vánocích.
Zprávy, 5. ledna 2015, 21:00, Jaroslav Kropáč

Ať je na co chytnout!

Ženy kolem mě svádí nekonečný boj s dietou. Hubnutí do plavek je fenomén, se kterým zápasí kdejaká dívka, žena i starší dáma. Vlastně už hned po vánočním obžerství začínají experimentovat se zaručenými recepty, jak ze sebe do léta udělat Angelinu Jolie, a střídají diety častěji než Mohelnice starosty.
Zprávy, 1. července 2014, 06:36, Ondřej Polák

Co s nimi?

Bezdomovci jsou stále aktuální problém. Neví si s nimi rady policie, politikové ani legislativa. Bezdomovci tu žijí s námi, okupují parky, nádraží a rampy supermarketů. Často jsou opilí nebo jinak „sjetí“. Co s nimi? Nemá to řešení; těžko všechny spasíme a stejně tak je nemůžeme naložit na korbu a odvést za kopec. Schválně, pokud máte nějaký nápad, jak problém houmlesáků a zevlů řešit, napište ho do diskuze k tomuto článku na Rej.cz.
Zprávy, 21. května 2014, 20:10, Ondřej Polák
zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru