TÉMATA ČLÁNKŮ

JESENÍKYJesenická značka hledá nové adepty na originální služby a zážitky

Jesenická značka hledá nové adepty na originální služby a zážitky Jeseníky - Koordinátor regionální značky JESENÍKY originální produkt® Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví hledá opět nové jedinečné služby a zážitky, které mají zájem o certifikaci. Současně se značka rozšířila o další území, a to Dolní Moravu. Regionální značka nyní pokrývá území 160 obcí.
Zprávy, 9. března 2015, 16:26, BH

Krajka, drůbež i ponožky. Regionální značka je opět pestřejší

Krajka, drůbež i ponožky. Regionální značka je opět pestřejší Region - Desátá certifikace značky JESENÍKY originální produktŸ rozšířila škálu jesenických výrobků o drůbež, ponožky, keramiku, textilní výrobky, slané lázeňské oplatky, konopné čaje a sirupy a paličkovanou krajku. V pořadí druhé posuzování výrobků v roce 2014 potvrdilo, že v regionu je stále více lidí s podnikatelskými nápady a šikovnýma rukama. V měsíci listopadu se také rozšířily certifikované služby a zážitky. Certifikáty stvrzující užívání značky JESENÍKY originální produktŸ byly slavnostně předány v sobotu 13. prosince v areálu Ruční papírny ve Velkých Losinách v rámci sváteční akce Vánoce v ruční papírně.
Zprávy, 15. prosince 2014, 08:05, BH

Jarmark regionálních produktů a otevření Stezky pod Ptačí planinou

Jarmark regionálních produktů a otevření Stezky pod Ptačí planinou Branná - Místní produkty označené regionálními značkami budou k mání na jednom místě v sobotu 5. července v Branné. Uskuteční se zde jarmark značky JESENÍKY originální produktŸŸ spojený s 5. narozeninami Relax centra Kolštejn, které má certifikát nejen na vlastní pivo Bran, ale i jako originální služba nabízená v horách pod Pradědem.
Zprávy, 26. června 2014, 13:47, BH

O jesenickou značku je rekordní zájem

O jesenickou značku je rekordní zájem Hanušovice - Rekordní počet zájemců zažádalo v letošní první výzvě o udělení značky JESENÍKY originální produktŸ. Certifikační komise, která zasedla ve středu 11. června v Hanušovicích, posuzovala celkem 14 jedinečných výrobků. Mezi nimi se objevily dřevěné hračky, repliky historického skla, živá voda, výtvarně zpracované textilní a papírové výrobky s motivy Rychlebské zvířeny a mnoho dalších.
Zprávy, 18. června 2014, 15:45, BH

V Jeseníkách zkolaboval turista, letěl pro něj vrtulník

Okres - Jednačtyřicetiletého turistu musel ve čtvrtek 8. května transportovat z Jeseníků vrtulník. Muž totiž v údolí Bílé Opavy zkolaboval. Z těžko přístupného terénu jej záchranáři museli vynést vlastními silami, do nemocnice turistu přepravil vrtulník.
Zprávy, 12. května 2014, 16:59, jak

Šance pro místní výrobky a služby získat značku JESENÍKY originální produktŸ

Šance pro místní výrobky a služby získat značku JESENÍKY originální produktŸ Region - Živnostníci, firmy, organizace nebo zemědělci působící v Jeseníkách mají opět příležitost získat značku jedinečnosti, kvality a tradice JESENÍKY originální produktŸ. Systém značení zastřešuje Asociace regionálních značek České republiky v jednadvaceti regionech České republiky.
Zprávy, 16. dubna 2014, 07:59, BH

Sjezdovky praskaly ve švech, letos poprvé a možná naposledy

Šumperk - Horští záchranáři, vlekaři a provozovatelé horských chat v Jeseníkách prožili zřejmě nejrušnější víkend v této zimní sezoně. Jeseníky posílily hlavně díky jarním prázdninám v Brně. Situace na svazích připomínala spíš jarní lyžovačku. Někteří lyžaři se svých prken a prkýnek vzdali a užili si turistiku.
Zprávy, 25. února 2014, 08:00, Hana Písková

Bitva skončila, Jeseníky patří Čechům!

Bitva skončila, Jeseníky patří Čechům! Okres - Žádné překvapení, ale pýcha o to větší. Čeští vojáci dokázali už poněkolikáté v řadě vyhrát extrémní horský závod Winter survival. Soutěž letos oslavila dvacáté narozeniny a zúčastnily se jí desítky armádních specialistů nejen z Čech, ale i z Německa, Rakouska, Polska a Belgie, přičemž západní státy vyslaly do boje speciální horské jednotky.
Zprávy, 4. února 2014, 07:00, Jaroslav Kropáč

Do Jeseníků míří prestižní Velká cena cestovního ruchu

Do Jeseníků míří prestižní Velká cena cestovního ruchu Brno, region - Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu slaví mimořádný úspěch. Šumperská organizace, která hájí zájmy jesenických hor na celorepublikové úrovni, obdržela Velkou cenu cestovního ruchu. Nejprestižnější ocenění v oblasti turistického managementu převzal ve čtvrtek 16. ledna ředitel Sdružení Jan Závěšický. Cena byla Sdružení udělena za kampaň Ochutnejte Jeseníky.
Zprávy, 22. ledna 2014, 18:33, redakce,OP

Jeseníky budou opět dějištěm extrémních závodů

Jeseníky budou opět dějištěm extrémních závodů Okres - Hned dva extrémní závody se letos uskuteční v pohoří Hrubého Jeseníku. Už na konci tohoto měsíce se do hor sjedou vojáci z celé Evropy, aby si pod Pradědem vyzkoušeli přežití ve volné přírodě. Na konci února se v téže lokalitě odehraje úvodní část Zimní horské výzvy.
Zprávy, 14. ledna 2014, 08:00, Jaroslav Kropáč

1234

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.