TÉMATA ČLÁNKŮ

JESENÍKYJesenická značka hledá nové adepty na originální služby a zážitky

Jesenická značka hledá nové adepty na originální služby a zážitky Jeseníky - Koordinátor regionální značky JESENÍKY originální produkt® Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví hledá opět nové jedinečné služby a zážitky, které mají zájem o certifikaci. Současně se značka rozšířila o další území, a to Dolní Moravu. Regionální značka nyní pokrývá území 160 obcí.
Zprávy, 9. března 2015, 16:26, BH

Krajka, drůbež i ponožky. Regionální značka je opět pestřejší

Krajka, drůbež i ponožky. Regionální značka je opět pestřejší Region - Desátá certifikace značky JESENÍKY originální produktŸ rozšířila škálu jesenických výrobků o drůbež, ponožky, keramiku, textilní výrobky, slané lázeňské oplatky, konopné čaje a sirupy a paličkovanou krajku. V pořadí druhé posuzování výrobků v roce 2014 potvrdilo, že v regionu je stále více lidí s podnikatelskými nápady a šikovnýma rukama. V měsíci listopadu se také rozšířily certifikované služby a zážitky. Certifikáty stvrzující užívání značky JESENÍKY originální produktŸ byly slavnostně předány v sobotu 13. prosince v areálu Ruční papírny ve Velkých Losinách v rámci sváteční akce Vánoce v ruční papírně.
Zprávy, 15. prosince 2014, 08:05, BH

Jarmark regionálních produktů a otevření Stezky pod Ptačí planinou

Jarmark regionálních produktů a otevření Stezky pod Ptačí planinou Branná - Místní produkty označené regionálními značkami budou k mání na jednom místě v sobotu 5. července v Branné. Uskuteční se zde jarmark značky JESENÍKY originální produktŸŸ spojený s 5. narozeninami Relax centra Kolštejn, které má certifikát nejen na vlastní pivo Bran, ale i jako originální služba nabízená v horách pod Pradědem.
Zprávy, 26. června 2014, 13:47, BH

O jesenickou značku je rekordní zájem

O jesenickou značku je rekordní zájem Hanušovice - Rekordní počet zájemců zažádalo v letošní první výzvě o udělení značky JESENÍKY originální produktŸ. Certifikační komise, která zasedla ve středu 11. června v Hanušovicích, posuzovala celkem 14 jedinečných výrobků. Mezi nimi se objevily dřevěné hračky, repliky historického skla, živá voda, výtvarně zpracované textilní a papírové výrobky s motivy Rychlebské zvířeny a mnoho dalších.
Zprávy, 18. června 2014, 15:45, BH

V Jeseníkách zkolaboval turista, letěl pro něj vrtulník

Okres - Jednačtyřicetiletého turistu musel ve čtvrtek 8. května transportovat z Jeseníků vrtulník. Muž totiž v údolí Bílé Opavy zkolaboval. Z těžko přístupného terénu jej záchranáři museli vynést vlastními silami, do nemocnice turistu přepravil vrtulník.
Zprávy, 12. května 2014, 16:59, jak

Šance pro místní výrobky a služby získat značku JESENÍKY originální produktŸ

Šance pro místní výrobky a služby získat značku JESENÍKY originální produktŸ Region - Živnostníci, firmy, organizace nebo zemědělci působící v Jeseníkách mají opět příležitost získat značku jedinečnosti, kvality a tradice JESENÍKY originální produktŸ. Systém značení zastřešuje Asociace regionálních značek České republiky v jednadvaceti regionech České republiky.
Zprávy, 16. dubna 2014, 07:59, BH

Sjezdovky praskaly ve švech, letos poprvé a možná naposledy

Šumperk - Horští záchranáři, vlekaři a provozovatelé horských chat v Jeseníkách prožili zřejmě nejrušnější víkend v této zimní sezoně. Jeseníky posílily hlavně díky jarním prázdninám v Brně. Situace na svazích připomínala spíš jarní lyžovačku. Někteří lyžaři se svých prken a prkýnek vzdali a užili si turistiku.
Zprávy, 25. února 2014, 08:00, Hana Písková

Bitva skončila, Jeseníky patří Čechům!

Bitva skončila, Jeseníky patří Čechům! Okres - Žádné překvapení, ale pýcha o to větší. Čeští vojáci dokázali už poněkolikáté v řadě vyhrát extrémní horský závod Winter survival. Soutěž letos oslavila dvacáté narozeniny a zúčastnily se jí desítky armádních specialistů nejen z Čech, ale i z Německa, Rakouska, Polska a Belgie, přičemž západní státy vyslaly do boje speciální horské jednotky.
Zprávy, 4. února 2014, 07:00, Jaroslav Kropáč

Do Jeseníků míří prestižní Velká cena cestovního ruchu

Do Jeseníků míří prestižní Velká cena cestovního ruchu Brno, region - Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu slaví mimořádný úspěch. Šumperská organizace, která hájí zájmy jesenických hor na celorepublikové úrovni, obdržela Velkou cenu cestovního ruchu. Nejprestižnější ocenění v oblasti turistického managementu převzal ve čtvrtek 16. ledna ředitel Sdružení Jan Závěšický. Cena byla Sdružení udělena za kampaň Ochutnejte Jeseníky.
Zprávy, 22. ledna 2014, 18:33, redakce,OP

Jeseníky budou opět dějištěm extrémních závodů

Jeseníky budou opět dějištěm extrémních závodů Okres - Hned dva extrémní závody se letos uskuteční v pohoří Hrubého Jeseníku. Už na konci tohoto měsíce se do hor sjedou vojáci z celé Evropy, aby si pod Pradědem vyzkoušeli přežití ve volné přírodě. Na konci února se v téže lokalitě odehraje úvodní část Zimní horské výzvy.
Zprávy, 14. ledna 2014, 08:00, Jaroslav Kropáč

1234

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.