TÉMATA ČLÁNKŮ

ŠUMPERKLidé mohou vybírat grafický návrh plakátu Slavností města Šumperka

Lidé mohou vybírat grafický návrh plakátu Slavností města Šumperka Šumperk – U příležitosti chystaných Slavností města Šumperka, které se letos odehrají v sobotu prvního června, radnice ve spolupráci s Vyšší odbornou školou a střední průmyslovou školou Šumperk připravila soutěž pro studenty oboru grafický design o nejlepší návrh plakátu.
Zprávy, 5. března 2013, 09:55, BH

Na Valentýna se v šumperské porodnici narodilo sedm dětí

Na Valentýna se v šumperské porodnici narodilo sedm dětí Šumperk – Oslavit svátek zamilovaných příznačně přivedením dítěte na svět se podařilo několika ženám, které rodily v šumperské porodnici. Na svatého Valentýna se zde narodilo sedm novorozeňat, což je téměř trojnásobek průměrné porodnosti v běžné dny.
Zprávy, 16. února 2013, 22:44, mošo

Prvním dítětem narozeným v letošním roce v Šumperku je Dominik Poul

Prvním dítětem narozeným v letošním roce v Šumperku je Dominik Poul Šumperk – Prvním dítětem, které se v novém roce narodilo v šumperské porodnici, se stal Dominik Poul. Přišel na svět hodinu a půl po půlnoci. On i jeho matka jsou zdraví a v pořádku. Za loňský rok se v tomto zařízení poprvé podívalo na svět téměř devět set padesát dětí. Přestože byl počet novorozenců podle pohlaví téměř vyrovnaný, přeci jen převažovali chlapci.
Zprávy, 3. ledna 2013, 19:35, mošo

V nemocnici naoko hořelo

Šumperk – Cvičný zásah si šumperská jednotka profesionálních hasičů vyzkoušela v pátek v šumperské nemocnici. V budově centrálních laboratoří simulovala požár, aniž by byli zaměstnanci zařízení předem informováni. Cvičení mělo prověřit jejich připravenost na krizové situace, při nichž je prioritou zdraví a bezpečí pacientů.
Zprávy, 3. listopadu 2012, 10:11, mošo

Kniha Historie šumperského sportu je v prodeji

Kniha Historie šumperského sportu je v prodeji Šumperk - Historii šumperského sportu se snaží zmapovat nová stejnojmenná publikace. Ve čtvrtek 13. září ji v G-klubu pokřtili její hlavní autoři Libor Dvořáček a Drahomír Polách. Na křtu nechyběli ani zástupci šumperských olympioniků Ludmila Švédová, Jarmila Klimešová a Martina Konopová.
Zprávy, 20. září 2012, 07:48, redakce, MB

Noční procházka letním Šumperkem

Noční procházka letním Šumperkem Šumperk - Šumperku se v 19. století vznosně přezdívalo „Malá Vídeň“. Právem. Již o čtyři století dříve v něm zakládali tradici textilní výroby významní soukeníci a plátenici. Pouze zdejší lidé dokázali vyrobit jedinečnou lesklou látku – trip. V prosperujícím městě vznikla první manufaktura na výrobu manšestru. Z Vídně do Šumperka proudily architektonické nápady i stavitelé. Budova dnešní Obchodní akademie byla postavena ve druhé polovině 19. století jako německé gymnázium podle projektu vídeňských architektů Antona a Josefa Drexlerů.
Zprávy, 11. července 2012, 20:00, tor, (mošo)

Šestý kruhový objezd v Šumperku

Šestý kruhový objezd v Šumperku Šumperk – Od prvních červencových dnů ovládli rušnou šumperskou křižovatku ulic Lidická a Československé armády stavební dělníci a jejich těžká technika. Pustili se do budování kruhového objezdu, který posílí bezpečnost ve městě. Hlavním investorem stavby je Olomoucký kraj, jenž se podílí částkou šestnáct miliónů korun. Město Šumperk přispěje na úpravu okolních chodníků, zeleně a veřejného osvětlení dalších šest milionů.
Zprávy, 9. července 2012, 09:14, tor

12

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.